Benjamin Kardis

Benjamin Kardis

Mladý, 18-ročný človek, pre ktorého je kritické myslenie cestou v dnešnej chaotickej dobe a ten, ktorého veľmi trápi, ako pseudonapĺňanie sa prázdnotou ničí dnešnú spoločnosť.

Strana 1

Blog
Nádej
Nádej

„Po moste v Paríži kráča človek a chce spáchať samovraždu. Hovorí si: Ak stretnem človeka, ktorý mi dá nádej, nezabijem sa. Ak mi ju nedá, skočím. Čo urobí, ak sa stretne s tebou?“ Fulton J. Sheen

Blog
Rieka života
Rieka života

Dnes by som rád tento vianočný blog začal niečím nádherným. Teraz si, prosím, spomeňte na najkrajší moment vášho života. Obživte v sebe tú emóciu, ktorú ste vtedy cítili. Čo to bolo? Ako by ste tieto emócie vyjadrili?

Blog
Vieš, kto vlastne si?
Vieš, kto vlastne si?

Žijeme v hektickej dobe plnej vierovyznaní, ideológií, myšlienkových smerov a ideálov. Od mladého veku ich určitým spôsobom konfrontujeme v snahe nájsť naplnenie šťastného života alebo v snahe nájsť miesto v tomto preplnenom svete. V dnešnom svete sme obklopení rôznymi činiteľmi našej spoločnosti. Občas mi to pripadá ako každodenný súboj o našu myseľ. Človek nikdy nemal takú možnosť plnohodnotne sa rozvíjať v rôznych stránkach ľudskej existencie. Máme zdanlivo neobmedzené možnosti, no napriek tomu sa niekedy nevieme nájsť. Čomu veriť? Kde je naša cesta? Kto sme?

Strana 1