Anton Šmotlák

Anton Šmotlák

Usilujem sa v službe občanom napĺňať slová pápeža Františka: "Politika je povinnosťou pre kresťana."

Strana 1

Blog
Všetci kradnú!
Všetci kradnú!

Za uplynulé týždne som pochodil naše mestá a dediny a rozprával sa s mnohými ľuďmi. Pri menovaní aspoň časti hriechov súčasnej vlády som často krát počúval jedno: “Veď všetci kradnú!“ Áno, kradnú všetci.

Blog
Rezerva premiéra, nástroj na korupciu?
Rezerva premiéra, nástroj na korupciu?

Transparency Interanational Slovensko sa nedávno pozrela na to, ako Róbert Fico využíval rezervu predsedu vlády. Podľa zistení ju spolu s podporou vystavby futbalových ihrísk a rozdávania hasičských áut obciam používal na ďalšie kupovanie si priazne voličov a odmeňovanie lojálnych starostov.

Blog
Prečo politika?
Prečo politika?

Narodil som sa začiatkom osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia v komunistickom Československu. Možno pravé preto som sa o veci verejné začal zaujímať pomere skoro. Síce v Novembri '89 som sa ešte so sestrou na Námestí SNP spokojne guľoval, no už v roku 1998, ako 15 ročný som nevynechal ani jeden míting vtedajšej demokratickej opozície v Bratislave.

Blog
Každý hlas zaváži (KDH)
Každý hlas zaváži (KDH)

Ostáva nám mesiac do ôsmych parlamentných volieb. To nás radí medzi veľmi mladé demokracie, no občania Slovenska už za ten čas stihli dostať od politikov množstvo lekcií o moci, klamstve a pretvárke.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.