Andrej Čerňanský

Andrej Čerňanský

Som študent prvého ročníka na MATFYZe v Bratislave, odkiaľ aj pochádzam. Popri tom ešte študujem na konzervatóriu a snažím sa z každého dňa vyťažiť najviac.

Strana 1

Blog
Otázky, ktoré by si mal z času na čas položiť každý
Otázky, ktoré by si mal z času na čas položiť každý

Spríjemnil som dnes niekomu deň? Čo robím pre svoju dušu? Tieto nasledujúce otázky ja osobne považujem za akýsi “test” zmysluplného, radostného a vyváženého života. Každý deň môže byť predsa odlišný od iných, hoci len v úplnej maličkosti. Nie všetky otázky má zmysel pýtať sa samého seba každý deň, ale je dôležité dodržiavať pravidelnosť.

Blog
Prečo čítať Bibliu každý deň?
Prečo čítať Bibliu každý deň?

Každodenné čítanie Biblie. Je to niečo, čo väčšina z nás vie, že by sme mali robiť. Pre mňa je to jeden z pilierov šťastného života. Ak sa spýtate kohokoľvek, ktorý tento zvyk úspešne pestuje, povie vám, že každý si až neskôr uvedomí, aký pozitívny vplyv to malo na smerovanie jeho života. Preto je najlepší čas začať práve dnes!

Blog
Knihy a dnešná doba
Knihy a dnešná doba

Knihy boli už od minulosti a až dodnes sú považované za zdroj múdrosti a poznania. Vraví sa, že neexistuje kniha, ktorá by človeku niečo nedala. Avšak v tomto bode začínam byť mierne skeptický.

Blog
Bojíme sa vlastného tieňa?
Bojíme sa vlastného tieňa?

Mnohým sa to už určite stalo. Bola noc, tma, ulicu osvetľovalo menej lámp ako by bolo treba a zrazu ste uvideli, že za vami je nejaký tieň, otočíte sa a následne zistíte, že ten tieň je váš. Týmto som chcel poukázať na paralelu strachu zo samého seba. V nasledujúcich riadkoch sa budem venovať obavám z následkov, či nedostatku odvahy, ktoré sú nie málokrát typické pre nás kresťanov.

Blog
Úvaha o dnešnom živote
Úvaha o dnešnom živote

Niekedy sa zamýšľam čo nás vlastne drží pri živote. Myslím, že Shakespeare nebol ďaleko od pravdy. Asi v najznámejšom monológu nášho ľudstva nachádza odpoveď v strachu zo smrti. Áno, mnohí z nás si radšej ani nepripúšťajú, že osud môže zamiešať kartami a môže byť po nás. Smrť si nevyberá. Nebojíme sa až tak smrti ako, toho čo a či nás niečo čaká potom.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.