Andrej Balko

Andrej Balko

Viera je podstata ľudského bytia.

Strana 1

Blog
Premrhaná príležitosť
Premrhaná príležitosť

Dnes po 100 dňoch tejto vlády je už viac ako isté, že konzervatívne sily premrhali príležitosť, ktorú získali v tohtoročných voľbách. Je pravda, že väčšinu dní venovala vláda SR pandémii COVID-19, ktorú zvládla, ale tých pár dní čo sa venovala ostatným veciam stačilo na to, aby všetko premárnila.

Blog
SaS a ich "kilečká“.
SaS a ich "kilečká“.

Myslím, že dozrel čas, aby sme si pozreli, čo nám bolo pred voľbami ponúkané a dnes, keď je jasné zloženie novej vlády, čo by sa malo začať realizovať. Keďže SaS a jej predstavitelia budú zodpovedať vo veľkej miere za ekonomickú časť a jej predstavitelia sa radi prezentujú tzv. podnikateľským kilečkom a kilečkom riešení pre ľudí na prvých 100 dní, pozrime sa na tieto dokumenty podrobnejšie.

Blog
Nový volebný systém ?
Nový volebný systém ?

Neduhy nášho politického systému by sme do veľkej miery mohli riešiť v nasledovnom volebnom období okrem iného aj zmenou volebného systému. Postupne nám pribúdajú strany, ktoré avizujú nejaké zmeny v tejto oblasti.

Blog
Skutočné opatrenia na riešenie problémov.
Skutočné opatrenia na riešenie problémov.

V „západnej“ kultúre dnes dáva väčšinová časť obyvateľstva prednosť pohodliu, konzumu a slobode v zmysle, čo si kto zaumieni, tak má právo uskutočniť. Preto dnes vidíme, že mladé ženy namiesto toho, aby ich snom bolo materstvo sa radšej starajú o psíkov a mačičky a najlepšie nie o jedeného, ale už minimálne dvoch a viac kusov. Tento rozvíjajúci sa biznis prináša zmenu hodnôt a to najmä vo vzťahoch medzi ľuďmi samotnými. Preto tu máme celý rad zákonov, ktoré chránia zvieratá pomaly viac, ako zákonov na ochranu ľudí samotných.

Blog
Zopár otázok pre kandidujúce politické strany...
Zopár otázok pre kandidujúce politické strany...

Okrem tém, ktoré momentálne hýbu Slovenskou politickou scénou a sú viac alebo menej zohľadnené vo volebných programoch pre voľby 2020 existujú aj témy, prípadne navrhované riešenia, ktoré som vo volebných programoch nenašiel (alebo ak aj áno, tak len veľmi nekonkrétne). Dovolil som si zostaviť zoznam otázok, za účelom zistenia, ako sú kandidujúce subjekty pripravené popasovať sa s problémami, ktoré by sa vo volebnom období 2020 až 2024 mohli vynoriť a bolo by ich nutné riešiť, prípadne čím sa odlišujú od ostatných.

Blog
Quo vadis pokrok?
Quo vadis pokrok?

Ľudstvo sa už niekoľko storočí borí s priemyselnou revolúciou, ktorá na jednej strane prináša pokrok no na strane druhej neustále zvyšuje riziká spojené zo sociálnymi aspektami ľudskej spoločnosti.

Strana 1