Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. február 2022

Vážený predseda vlády E. Heger, predseda I.Matovič.

Živé schvaľovanie obrannej dohody v parlamente medzi USA a SR je dostupné na webe. Bol som smutný najmä z toho ako sa zachovali vlastné autority voči svojmu ministrovi.

V poslednom období sme všetci svedkami zvýšeného napätia, ktoré vzniklo v súvislosti s potenciálnym vojnovým konfliktom medzi Ruskom a Ukrajinou.  Stačí krátky pohľad do minulosti v súvislosti so zabratím Krymu,  uvedomenie si blízkosti našich hraníc s Ukrajinou a ostražitosť je namieste. Každému je jasné, že Ukrajina predstavuje akúsi nárazníkovú zónu medzi „Západom a Východom.“  S tým úzko súvisí stret záujmov veľmocí  USA a Ruska.

Táto napätá medzinárodná situácia mala významný vplyv na proces  prijímania obrannej dohody medzi SR a USA. Diskusia či prijať alebo neprijať bola všade:  v práci, v rodinách. Každý má právo na vlastný názor čo nám umožňuje systém demokracie, ale to čo sa dialo v parlamente počas schvaľovania bolo prejavom tuposti opozície.

Záznam z rokovania je bežne dostupný, ale ostal som sklamaný z postoja  autorít najsilnejšej koalič.strany. Neviem si pomôcť, ale po vzhliadnutí vo mne ostal pocit, že vládne opozícia.!

Prečo neprišiel podporiť ministra J. Naďa  premiér ?

Prečo neprišiel podporiť  ministra J. Naďa predseda I. Matovič ?

Kto iný mal podporiť svojho ministra počas rozpravy ak nie spomínaní ?

Pri obhajobe tejto dohody tam ostal J. Naď  osamotený ako šteka v plote, žiaľ neviem si pomôcť. Keď išlo do tuhého premiér a predseda strany  tam mal byť a podporiť svojho ministra !

Inzercia

Môj osobný názor je, že súhlasím s prijatím spomínanej obrannej dohody.

Som fanúšikom tejto  koalície, ktorá predstavuje alternatívu voči SMERU a extrémistom,  držím Vám palce. Ale pokiaľ sa urobia chyby treba byť vecne kritickí. 

Prosím Vás, zastaňte sa tých poslancov, ktorým sa vyhrážajú, zverejňujú ich fotografie, zato že hlasovali za prijatie obrannej zmluvy.

 

 

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Odporúčame

Blog
Poďakovanie L. Stromčekovi

Poďakovanie L. Stromčekovi

Dňa 30.11.2021 nám známa poslala SMS, ktorej obsah bol mrazivý. Uvedomil som si, že ďalší vývoj je už v Božích rukách. Nasledujúce obdobie som si viac pripomínal 25 rokov, ktoré nás spájali. Posledné osobné stretnutie, telef. rozhovor...

Blog
Pochybná argumentácia generálnej prokuratúry v kauze Pčolinský (I)

Pochybná argumentácia generálnej prokuratúry v kauze Pčolinský (I)

Vhliadnime do mentálneho sveta “slovenskej právnej školy”. Táto škola by mohla mať svojho patróna talianskeho sudcu Corrada Carnevaleho, prezývaného ammazzasentenze (ten, kto zabíja rozsudky). Corrado Carnevale zrušil asi 500 rozsudkov (mimochodom, týkajúcich sa zväčša mafie a závažnej kriminality). Rušenie odôvodnil vždy nejakou formálnou, procesnou chybou.

Blog
Regionálna renesancia Slovákov

Regionálna renesancia Slovákov

Moc sústredená do malej úplatnej skupinky v ďalekých krajoch opakovane zlyháva, ak ide o rozvoj sebestačného, slobodného a silného Slovenska. Až dodnes sa deje presný opak. Politici (naše zástupné karikatúry) pokojne našľapujú vo zväčšovaní závislosti, tyranie a oslabovania Slovenska. Vyvážame kvalitný tovar, dovážame predražený odpad. Mimovládne organizácie sústreďujú násobne viac kontroly a moci ako nám kedy ponúkli naše úbohé pravidelné voľby. Systém umožňuje, aby sa k šéfovovaniu nikdy nedostali ľudia, ktorým záleží na Slovákoch. Riešenie? Všetku odovzdanú prázdnu moc si musíme privlastniť. A to okamžite!

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.