Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. február 2022

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 4. Kamionisti v Kanade 2.

V Ottawe, Toronte, Quebecu a Winnipegu sa konali protesty. V Toronte priaznivci mávajú vlajkami na kolónu kamionov. Ozbrojená polícia v Ottawe začala odoberať palivo kamionistom, ktorí protestovali proti mandátu kanadských vakcín po tom, ako bol vyhlásený výnimočný stav. Liberálny líder Trudeau povedal, že nezruší povinné očkovanie a odmietol sa stretnúť s členmi skupín, ktoré označil za "okrajovú menšinu". V nedeľu neskoro večer ťažko ozbrojená polícia zhabala cisternu s viac ako 3 500 litrami nafty z odstavnej plochy, ktorú využívali kamionisti. Na streche štadióna a hotela, na oboch stranách parkoviska, stáli ostreľovači na stráži, keď sa polícia presúvala a protestujúci kričali "hanba, hanba". Kamionisti a ich podporovatelia sa však zakopali a tvrdia, že protesty budú pokračovať, kým sa nezrušia obmedzenia súvisiace s Covidom. Kanadské médiá sa ako na zavolanie pokúsili vykresliť protest ako rasistický a zamerali sa na extrémistov na jeho okraji. Trudeau bez dôkazov označil antivaxerov za rasistov a mizogínov. Mizogýnia označuje chorobný odpor, pohŕdanie, nenávisť, alebo predsudky voči ženám.
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 4. Kamionisti v Kanade 2.

Vodiči nákladných áut blokujú kanadský parlament, centrálnu banku a budovy vrátane kancelárie Justina Trudeaua

Predchádzajúca časť: Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Ottawa po vyhlásení výnimočného stavu zatkne každého, kto privezie palivo pre kamióny Covid "Konvoj slobody"

Jedenásťdňová okupácia hlavného mesta Kanady bola odsúdená ako "nekontrolovateľná" a "celonárodná vzbura. 

V Ottawe, Toronte, Quebecu a Winnipegu sa konali protesty. V Toronte priaznivci mávajú vlajkami na kolónu kamionov. Ozbrojená polícia v Ottawe začala odoberať palivo kamionistom, ktorí protestovali proti mandátu kanadských vakcín po tom, ako bol vyhlásený výnimočný stav v súvislosti s "najhoršou krízou, akej mesto kedy čelilo".

Starosta Ottawy vyhlásil stav núdze, aby pomohol zvládnuť bezprecedentnú 11-dňovú okupáciu protestujúcich kamionistov, ktorí ochromili hlavné mesto krajiny. Úsek kamiónov v centre Ottawy blokuje kanadský parlament, centrálnu banku a budovy vrátane úradu premiéra Justina Trudeaua. "Situácia sa v tejto chvíli úplne vymkla spod kontroly," povedal starosta Jim Watson. "Protestujúci majú oveľa viac ľudí ako my policajtov."

Liberálny líder Trudeau povedal, že nezruší povinné očkovanie a odmietol sa stretnúť s členmi skupín, ktoré označil za "okrajovú menšinu". Hnev nad jeho politikou vyburcoval tisíce demonštrantov v mestách po celej krajine od Ottawy a Quebecu po Toronto, Edmonton a Vancouver. Na transparentoch, ktoré postavili členovia krajne pravicovej Ľudovej strany Kanady, bolo napísané: "Urobte slobodu opäť slávnou!" a "Voľba, nie povinnosť". Diane Deansová, predsedníčka ottawskej rady policajných služieb, opísala situáciu ako "celonárodné povstanie".

V nedeľu neskoro večer ťažko ozbrojená polícia zhabala cisternu s viac ako 3 500 litrami nafty z odstavnej plochy, ktorú využívali kamionisti, pričom protestujúci kričali "Hanba, hanba" a "Na odvrátenej strane dejín". Mnohí z demonštrantov, ktorí odvážne bojovali s teplotami pod bodom mrazu, niesli na protest proti zabaveniu kanistre. "To je váš majetok?" kričal jeden z nich, keď sledoval, ako polícia odnáša desiatky nádob s palivom.  

Ottawská polícia v nedeľu vo vyhlásení uviedla, že v súvislosti s prebiehajúcimi protestmi začala viac ako 60 trestných vyšetrovaní vrátane krádeží, trestných činov z nenávisti a poškodzovania majetku. Tvrdia, že dobre organizovaný zásobovací reťazec - vrátane komunitnej kuchyne a skákacích hradov pre deti - udržal protestujúcich a mohol by pokračovať celé týždne. 

Na streche štadióna a hotela, na oboch stranách parkoviska, stáli ostreľovači na stráži, keď sa polícia presúvala a protestujúci kričali "hanba, hanba". Ottawská polícia krátko po akcii vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že na mieste na Coventry Road boli zatknuté dve osoby za výtržníctvo a že bolo zaistených "viacero vozidiel".

Hoci vlády a predstavitelia verejného zdravotníctva zdôrazňovali potrebu lockdownov, aby sa zabránilo katastrofe, prieskumy naznačili, že čoraz viac Kanaďanov je nespokojných s tým, ako ich vlády riešia pandémiu.

Celonárodné protesty. Podobné, hoci menšie demonštrácie zasiahli cez víkend aj mestá Toronto, Quebec, Vancouver a Winnipeg. V Toronte, najväčšom kanadskom meste, polícia kontrolovala a neskôr ukončila oveľa menší protest tým, že postavila cestné zátarasy a zabránila všetkým nákladným a osobným autám priblížiť sa k provinčnému zákonodarnému zboru. Polícia tiež vyčistila kľúčovú križovatku v meste.

Vo Vancouveri bolo v sobotu zatknutých päť ľudí, ktorí údajne prispeli k všeobecnému chaosu, keďže polícia dostala správy o "hádzaní kameňov a vajec, kopaní do áut a rozhadzovaní klincov na cestách", uviedla polícia. Cestou na demonštráciu prešlo mestom niekoľko stoviek vozidiel, uviedla vancouverská polícia. Päť osôb bolo odvedených do väzenia a potom boli prepustené z väzby, uviedla polícia.

Kanaďania sú situláciou veľmi silne zasiahnutí, mnohí sú boli pobúrení hrubým správaním demonštrantov. Niektorí protestujúci v piatok neskoro večer odpálili v areáli Národného vojnového pamätníka ohňostroj. Viacerí z nich minulý víkend niesli nápisy a vlajky s hákovými krížmi a prirovnávali mandát na očkovanie k fašizmu.

Kamionisti a ich podporovatelia sa však zabarikádovali a tvrdia, že protesty budú pokračovať, kým sa nezrušia obmedzenia súvisiace s Covidom. Kimberly Ballová, jedna z demonštrantiek, ktorá cestovala niekoľko hodín, aby sa pripojila k protestu v Ottawe, povedala agentúre AFP, že protest je "o našej slobode". "Niekoľko našich známych, priateľov, prišlo o prácu kvôli týmto nariadeniam," povedala a dodala, že má obavy o bezpečnosť a účinnosť vakcín Covid.

Zdroj Telegraph 7. február 2022

Agenda premiéra Justina Trudeaua rozdeľuje kanadskú spoločnosť

Trudeau polarizuje Kanadu takmer rovnako ako Donald Trump USA. 

"Konvoj slobody", ktorý sa zišiel v Ottawe, sa začal ako vzbura proti novým požiadavkám, podľa ktorých musia neočkovaní kanadskí vodiči kamiónov vracajúci sa cez hranice z USA stráviť 10 dní v karanténe. Doteraz mali výnimku z karantény. Aj keď môžeme diskutovať o múdrosti daných pravidiel, čo sa nedá poprieť, je obrovský symbolický význam kamionistov. V spoločnosti, ktorá sa za vlády liberála Justina Trudeaua oveľa viac polarizovala, dali hlas skupinám, ktoré kanadský ľavicovo-liberálny establišment neustále démonizuje: konkrétne konzervatívcom a bielej robotníckej triede.

Po troch generáciách oficiálnej kultúry politickej korektnosti vo vzdelávaní a médiách sa Kanada stala silne ľavicovou spoločnosťou. Šesť z desiatich voličov podporuje kultúrne ľavicových liberálov a Novú demokratickú stranu (NDP), zatiaľ čo štyria z desiatich podporujú toryovcov (konzervatívcov) alebo populistickú Kanadskú ľudovú stranu (PPC). V mnohých iných západných spoločnostiach, napríklad vo Veľkej Británii, je pomer oveľa bližšie k 50:50.

To dáva Trudeauovým liberálom stimul, aby sa v kultúrnych otázkach priklonili k prebúdzajúcej sa ľavici a získali tak hlasy NDP a zároveň prijali trhovo orientovaný ekonomický prístup, aby upokojili záujmy podnikateľov. Keď sa objavili správy - ktoré sa ukázali ako nepravdivé - o masových hroboch indiánskych školákov vedľa ich interátnych škôl, vtedy ľavicoví aktivisti v reakcii na to vypálili 30 kostolov, Trudeau označil tieto akcie za "pochopiteľné" a urobil len málo, aby tento útok na katolícke komunity zastavil.

Elitné inštitúcie a mainstreamové médiá, z ktorých mnohé nekriticky podporovali morálnu paniku okolo masových hrobov a podporovali mýtus o Kanade ako o genocíde, sa čoraz viac prebúdzajú. Ich prijatie morálnej ultracitlivosti voči tomu, ako politika, symboly alebo vyhlásenia ovplyvňujú menšinové skupiny, sa stalo takým extrémom, že aj ľavicoví novinári toho majú dosť.

Kanadské médiá sa ako na zavolanie pokúsili vykresliť protest ako rasistický a zamerali sa na extrémistov na jeho okraji. Trudeau bez dôkazov označil antivaxerov za rasistov a mizogínov, zatiaľ čo líder NDP Jagmeet Singh rozmazal konvoj ako vedený "tými, ktorí tvrdia, že biela krvná línia je nadradená a prirovnávajú islam k chorobe", čo je úplný výmysel. Mizogýnia označuje chorobný odpor, pohŕdanie, nenávisť, alebo predsudky voči ženám. 

Táto reakcia establišmentu, podobná tomu, ako Hilary Clintonová označila Trumpových voličov za " kôš zavrhnutiahodných", je rovnako dôležitá ako protest a pravdepodobne ešte viac polarizuje krajinu.

Zdroj Telegraph 31. január 2022

Inzercia

Evelyn Camille, ktorá prežila internátnu školu, hovorí na prezentácii štúdie o neoznačených hroboch objavených v indánskej škole v Kamloops 15. júla 2021

V internátnej škole v Kamloops bolo pochovaných 200 indánskych detí

Na mieste indiánskej internátnej školy v Kamloops sa pomocou georadaru našlo 215 neoznačených a predtým nezdokumentovaných hrobov detí vo veku od 3 rokov. Poslanci Novej demokratickej strany (NDP) vyzývajú na vyšetrenie zločinov spáchaných na domorodých deťoch v internátnych školách. Internátna škola Kamloops bola otvorená v roku 1890 a fungovala až do roku 1978. Podobne ako iné internátne školy v celej krajine, aj jej domorodí študenti boli vyňatí zo svojich rodín a komunít a nútení ju navštevovať, pričom často trpeli fyzickým, sexuálnym a emocionálnym zneužívaním.

V dnešnej dobe sú tieto tvrdenia vyvrátené. Ľavicoví aktivisti v reakcii na to vypálili 30 kostolov, premiér Trudeau označil tieto akcie za "pochopiteľné" a urobil len málo, aby tento útok na katolícke komunity zastavil.

Predchádzajúca časť: Čo píšu anglický konzervatívci. 4. Kamionisti v Kanade 1.

Zdroj Theglobeandmail 15. júl 2021

Články na túto tému

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

 

Odporúčame

Blog
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 4. Kamionisti v Kanade 1.

Ottawu cez víkend zasiahli masové protesty vedené kanadskými kamionistami, ktorí nesúhlasili s povinnosťou očkovania pri prekračovaní kanadsko-amerických hraníc. Desiatky kamiónov a iných vozidiel od piatku zablokovali centrum Ottawy. Protesty ocenil bývalý americký prezident Donald Trump aj šéf spoločnosti Tesla Elon Musk. "Konvoj slobody", ktorý sa zišiel v Ottawe, sa začal ako vzbura proti novým požiadavkám, podľa ktorých musia neočkovaní kanadskí vodiči kamiónov vracajúci sa cez hranice z USA stráviť 10 dní v karanténe. Doteraz mali výnimku z karantény.

Blog
Cirkev zasiahnutá revolúciou a stanovisko teológa

Cirkev zasiahnutá revolúciou a stanovisko teológa

P. Gregory Hesse, S.T.D., J.C.D., (1953 - 2006), predstavuje vzdelaného predstaviteľa Katolíckej cirkvi. Druhý vatikánsky koncil (1962 - 1965) zasiahol hlboko do jeho života, a priniesol mu náročnú výzvu priznať sa jednoznačne k skutočnej, tradičnej a nemennej katolíckej viere aj v súčasnosti. Toto priznanie vyžaduje aj povinnosť odporu voči protikatolíckej revolúcii v Cirkvi a vo svete, prebiehajúcej v posledných desaťročiach. Nasledujúci text prináša stanoviská tohto teológa, so zreteľom na príčiny a dôsledky spojené so súčasným rozvratom v katolíckom svete, na základe rozhovoru, ktorý poskytol v Spojených štátoch amerických, v roku 1997. Predmetné stanoviská vysvetľujú významné skutočnosti a súvislosti, a prinášajú aj nádej pre mnohých súčasných katolíkov. Táto nádej spočíva v presvedčení, že definitívne zničenie Cirkvi prostredníctvom rafinovaných cirkevných reforiem podľa ducha sveta, Pánom Ježišom Kristom bolo predvídané, ale nebude dopustené. Táto nádej je veľmi potrebná pre každého skutočného katolíka, nevyhnutne trpiaceho pre posledné desaťročia vieroučného, liturgického a morálneho rozvratu v Cirkvi.

Blog
Synoda: Vykročme z kruhu beznádeje

Synoda: Vykročme z kruhu beznádeje

Slovenskí katolíci sa kedysi mĺkvo ľubovali v estrádach náboženských predstaviteľov. Tento zmysel pre „ľudovú zbožnosť“ už z národa vyprchal. Ostalo prázdno a ticho. Aj znechutenie. Dokážeme si v synode definovať novú „spoločenskú objednávku“ hlásania kresťanskej viery na Slovensku?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.