Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. február 2022

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 4. Kamionisti v Kanade 1.

Ottawu cez víkend zasiahli masové protesty vedené kanadskými kamionistami, ktorí nesúhlasili s povinnosťou očkovania pri prekračovaní kanadsko-amerických hraníc. Desiatky kamiónov a iných vozidiel od piatku zablokovali centrum Ottawy. Protesty ocenil bývalý americký prezident Donald Trump aj šéf spoločnosti Tesla Elon Musk. "Konvoj slobody", ktorý sa zišiel v Ottawe, sa začal ako vzbura proti novým požiadavkám, podľa ktorých musia neočkovaní kanadskí vodiči kamiónov vracajúci sa cez hranice z USA stráviť 10 dní v karanténe. Doteraz mali výnimku z karantény.
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 4. Kamionisti v Kanade 1.

Justin Trudeau musel opustiť oficiálnu rezidenciu kvôli protestom proti očkovaniu

Pokračovanie: Čo píšu anglickí konzervatívci. 5. Kamionisti v Kanade 2.

Kamionisti bojujúci proti očkovaniu vniesli do Ottawy chaos.

Ottawu cez víkend zasiahli masové protesty vedené kanadskými kamionistami, ktorí nesúhlasili s povinnosťou očkovania pri prekračovaní kanadsko-amerických hraníc. Kolóna nákladných a osobných áut lemuje ulice Ottawy a protestuje proti vládou nariadeným povinnostiam očkovania a obmedzeniam COVID-19. Pán Trudeau mandát obhajoval a uviedol, že 90 % vodičov je už zaočkovaných.

Desiatky kamiónov a iných vozidiel od piatku zablokovali centrum Ottawy. Protesty ocenil bývalý americký prezident Donald Trump aj šéf spoločnosti Tesla Elon Musk.

V Ottawe sa v pondelok po šesťtýždňovej zimnej prestávke opäť zišiel parlament. 

Canada Unity, jedna zo zapojených protestných skupín, uviedla, že chce zhromaždiť 1 000 ľudí, ktorí by išli do nákupného centra a nakupovali bez rúšok. Rideau Centre, veľké nákupné centrum v blízkosti, uviedlo, že v pondelok bude druhý deň zatvorené.

Hovorca ottawskej mestskej rady uviedol: "V tejto súvislosti sme sa obrátili na mestskú radu: "Očakáva sa, že demonštrácie sa po dnešku zmenšia. "Bude však chvíľu trvať, kým sa z centra mesta odstránia vozidlá."

Zdroj Telegraph 31. január 2022

Justin Trudeau musel utiecť z oficiálnej rezidencie, keď sa do Ottawy valí kolóna kamiónov proti očkovaniu.

Vodiči kamiónov zablokovali kanadské hlavné mesto Ottawu na protest proti zavedeniu povinnosti očkovania pre kamionistov prekračujúcich hranice s USA

Pán Trudeau a jeho rodina boli v sobotu presunutí na bezpečné miesto v kanadskom hlavnom meste, keď do mesta vtrhol obrovský "Konvoj slobody" pozostávajúci z približne 2 700 kamiónov. Rozhodnutie o presune pána Trudeaua, ktorý je v súčasnosti v izolácii po tom, ako bolo jedno z jeho detí pozitívne testované na Covid, bolo prijaté z preventívnych dôvodov. 

Pred dvoma rokmi ozbrojený vojak vrazil nákladným autom do brány Rideau Hall, oficiálneho sídla premiéra, v snahe dostať sa k pánovi Trudeauovi. Hlavný seržant kanadského parlamentu varoval, že politici by mohli byť v ohrození zo strany protestujúcich. 

Kamionistov, ktorí prišli zo všetkých častí krajiny, rozhnevalo zavedenie povinnosti očkovania pre všetkých vodičov nákladných vozidiel prekračujúcich americko-kanadskú hranicu. Pripojilo sa k nim približne 10 000 peších demonštrantov, ktorí vyjadrovali svoj hnev nad vlnou obmedzení, ktoré zaviedli národná a provinčné vlády.

Približne 100 nákladných vozidiel zablokovalo cestu vedúcu okolo budovy kanadského parlamentu. "Tieto demonštrácie majú celoštátny rozsah, sú masové," povedal šéf ottawskej polície Peter Sloly, keď vyjadril obavy z možnosti útoku osamelého vlka. Protestujúci mávali kanadskými vlajkami a niesli transparenty vyzývajúce ľudí, aby "Myslite sami na seba" - slogan, ktorý si osvojilo hnutie bojujúce proti očkovaniu.

Protesty boli síce hlasné, ale pokojné. Skupina demonštrantov vyvolala hnev tým, že tancovala na hrobe neznámeho vojaka. Ich správanie označila ministerka obrany Anita Anandová za "viac než odsúdeniahodné". 

Demonštranti, ktorých podporuje celý rad konzervatívnych skupín, uviedli, že majú v úmysle stráviť víkend presadzovaním svojej požiadavky na zrušenie povinného očkovania. "Chceme byť slobodní, chceme mať opäť možnosť voľby a chceme nádej - a vláda nám ju vzala," povedal Harold Jonker, vodič nákladného auta a majiteľ prepravnej spoločnosti. "Nikdy v živote som nič podobné nerobil. Mám 53 rokov a toto je kopec, na ktorom zomriem. Nehovorte mi, že si musím dať niečo do tela," povedala v sobotu pre CBC News Lorraine Commodoreová, podporovateľka konvoja.

Pokračovanie: Čo píšu anglický konzervatívci. 5. Kamionisti v Kanade 2.

Zdroj Telegraph 30. január 2022

Inzercia

Články na túto tému

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1. Ako Angličani vyzbrojujú.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1. Ako Angličani vyzbrojujú.

Britské tanky sa vrátia do Nemecka, aby udržali rastúcu ruskú hrozbu na uzde. Anglicani sa zamerajú na odborníkov na kybernetiku a sociálne médiá; špecialistov na rozvoj nekonvenčných spôsobilostí určených na vedenie vojny a na operácie vedené pod prahom vojny. Británia tvrdí, že Vladimir Putin pripravuje bábkový režim na Ukrajine. Joe Biden pripravuje jednotky na odvrátenie ruskej invázie na Ukrajinu. USA a Spojené kráľovstvo zvažujú vyslanie ďalších "tisícov" vojakov do východnej Európy, aby čelili Rusku. Rusko tvrdí, že chce, aby NATO zaručilo, že nebude prijímať nových členov, najmä Ukrajinu, a že Washington nebude zriaďovať nové vojenské základne v bývalých sovietskych krajinách. Moskva a Peking uviedli, že sú "vážne znepokojené" obrannou alianciou Aukus, do ktorej patria Austrália, Británia a Spojené štáty, najmä ich spoluprácou v oblasti jadrových ponoriek. Dodám len dve nasledujúce vety. Potrebu vojny pociťujú anglosasi, teda američani, angličani a kanaďani, kotrí sa obávajú zmeny vlády na Ukrajine, strašia že by bola proruská. Podľa sčítania v roku 2001 je na Ukrajine 17% etnických rusov, a 30% obyvateľov považuje ruštinu za svoj materinský jazyk.

Blog
Spolužiaci v Linzi

Spolužiaci v Linzi

Jednou z veselých situácií je zistenie, že poslancom, alebo ministrom stal váš spolužiak zo školy. Väčšinou je to príde ako blesk z jasného neba, keď si človek uvedomí - "veď to je Pali" a zvyšku rodiny vyrozprávate jednu, alebo dve historky, ktoré ste spolu zažili. Je nepravdepodobné, ale možné, že sú vašimi spolužiakmi dvaja známi ľudia. Takéto prekvapenie čakalo po štúdiu žiakov Realschule v Linzi. Postupom času zistili, že spolu s nimi v tom istom čase chodili do školy aj Ludwig Wittgenstein a Adolf Hitler

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.