Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. február 2022

Stigmy prezrádzajú tajomstvo života

Zvláštny fenomén, nepochopiteľný prejav absolútneho zjednotenia s Ježišovým utrpením, prekračuje hranice ľudského rozumu, logiky i vedy.
Stigmy prezrádzajú tajomstvo života

Titulné foto: Socha extázy sv. Terézie z Ávily, ktorej autorom je Gian Lorenzo Bernini 

Veľký týždeň je plný mystiky sprítomňujúcej pravdu o Ježišovom utrpení. Fyzickým dôkazom sú otvárajúce sa stigmy, ktorými boli a aj dnes sú obdarovaní Bohom vyvolení ľudia. Fyzicky oslabení, ale duchovne posilnení vydávajú svoje telo ako živú obetu. A to doslova na milosť či nemilosť vôli Božej. 

V kresťanskom chápaní stigmy predstavujú Kristove rany na tele iného človeka, ktorého Boh vyvolil, aby sa absolútne zjednotil s jeho krutým utrpením a smrteľnou úzkosťou. Je to zvláštna ťažko pochopiteľná výsada Božej lásky - prežívať najbolestnejšie muky Ježišovho pozemského života ako oživenú spomienku na Veľkonočné triduum. Vtedy to, čo je božské, prechádza cez to, čo je ľudské bez straty svojej autenticity.

ČLÁNOK BOL PRESMEROVANÝ; celé znenie si môžete prečítať tu: https://juliakubicova.webnode.sk/l/stigmy-prezradzaju-tajomstvo-zivota/

Inzercia

Zaoberám sa témami - spiritualita a mystika, fenomén utrpenia, Krásy a umenia. Šiesty rok pôsobím aj ako externá redaktorka. Moje články pre Postoj si môžete prečítať tu: https://svetkrestanstva.postoj.sk/autor/kubicova-julia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.