Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. január 2022

Kresťanskí kouči manželstvám

Aký plán máte na večery valentínskeho týždňa?
Kresťanskí kouči manželstvám

O NTM 2022 som tu na Postoji už čítala, teraz pripojím ďalšie aktuálne info. 

Každý ročník Národného týždňa manželstva má niečo nové, hlavne nosnú tému týždńa. Tá je tento rok veľmi zaujímavá - Manželský trojuholník? Po prvýkrát sa do NTM celoslovensky zapájajú aj kresťanskí kouči Slovenska- doteraz sme sa zapájali regionálne, individuálne vo svojich obciach a mestách. 

Keď som sa nad touto témou ako kresťanský kouč zamyslela, hlavou mi leteli myšlienky, čo/kto všetko býva tým tretím prvkom v  manželskom trojuholníku?  Niektoré prvky môžu byť pozitívne, niektoré naopak. Podľa mojich profesionálnych skúseností (manažér, mediátor, kouč) to častejšie ako milenec/milenka býva svokra, mama, financie, alkohol, alebo prílišná aktivita/pasivita (práca, šport, porno, domáce práce, …), pre niekoho tretím rušivým prvkom v manželskom trojuholníku môžu byť aj deti, pre iných opak, … Ako kresťanský kouč pomáham klientom pri riešení tých rušivých tretích prvkov v manželstve, partnerstve. Téma NTM2022 “Manželský trojuholník?” chce tiež upozorniť na to, že niekedy sa v manželstve zasekneme a vlastnými silami sme už skúsili všetko…. Vtedy môže pomôcť pohľad zvonku,  tretia strana, nezávislá, odborná, dôverná – môžno aj kresťanský kouč.

Ako sa kresťanskí kouči do NTM2022 zapájajú? Zdieľať

Sedemdielnym online seriálom - každý večer od 19,00 do 20,00 hod., od pondelka do nedele v týždni NTM2022 (14.-20.2.2022) si skupina kresťanských koučov pripravila online stretnutie na zaujímavú tému. Každý večer iná téma, iní účinkujúci, iní hostia, .... Online prostredie môže byť v  tomto prípade výhodou - účastníci aj kresťanskí kouči aj hostia z pohodlia svojho domova, každý večer aj s možnosťou diskusie. Manželia, partneri, jednotlivci, ste srdečne pozvaní! Na všetky, na niektoré alebo aspoň na jeden. Nevyhovuje Vám termín? S dôverou mi Vašu otázku zašlite na meil krestanskykouc.nr@gmail.com.    

Aké zaujímavé témy  si pre Vás kresťanskí kouči pripravili?   Zdieľať
  • Pondelok, 14. 2. Maják na ceste manželstvom - záznam TU
  • Utorok 15. 2. Koho pozvať do manželského trojuholníka? - záznam TU
  • Streda 16. 2. Emócie a čo s nimi - záznam TU
  • Štvrtok 17. 2. Komunikačné džudo - ako z toho von? - záznam TU
  • Piatok 18. 2. Porozumenie potrebám - záznam TU
  • Sobota 19. 2. Hranice v manželstve - záznam TU
  • Nedeľa 20. 2. Ako jedna otázka zmení všetko - záznam  TU
Kde? Zdieľať

V pohodlí Vášho domova každý večer valentínskeho týždňa v rovnakom čase od 19. 00 hod. do 20,00 hod. na tomto linku,  na tomto istom rovnakom linku, od pondelka 14.2. do nedele 20.2. 2022. Nech sa páči, link na pripojenie ˇv daný deň je tu >>>  https://bit.ly/narodnytyzden

Inzercia

Program s témami aj s linkom na zoom pripojenie si môžete stiahnuť >>> TU <<<.

Tešíme sa na každého z Vás!   Zdieľať

Dodka Danová, kresťanský kouč, RKK 

P.S. Záznamy a materiály zo všetkých 7 dielov online seriálu "Kresťanskí kouči manželom" sú  >>> TU <<<.

P.S.1. V rámci NTM2022 ma zaujala zaujímavá otázka: "Čo mi manželstvo dalo a čo vzalo? " Ako by som odpovedala ja???

 

Kresťanský kouč od roku 2017. Autorka populárno-náučných kníh o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je knižka "KĽÚČ OD KONFLIKTU" a na tému odpustenia je knižka "VIEM ODPUSTIŤ?". Viac na webe www.dodkadanova.sk.

Odporúčame

Blog
Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1. Ako Angličani vyzbrojujú.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1. Ako Angličani vyzbrojujú.

Britské tanky sa vrátia do Nemecka, aby udržali rastúcu ruskú hrozbu na uzde. Anglicani sa zamerajú na odborníkov na kybernetiku a sociálne médiá; špecialistov na rozvoj nekonvenčných spôsobilostí určených na vedenie vojny a na operácie vedené pod prahom vojny. Británia tvrdí, že Vladimir Putin pripravuje bábkový režim na Ukrajine. Joe Biden pripravuje jednotky na odvrátenie ruskej invázie na Ukrajinu. USA a Spojené kráľovstvo zvažujú vyslanie ďalších "tisícov" vojakov do východnej Európy, aby čelili Rusku. Rusko tvrdí, že chce, aby NATO zaručilo, že nebude prijímať nových členov, najmä Ukrajinu, a že Washington nebude zriaďovať nové vojenské základne v bývalých sovietskych krajinách. Moskva a Peking uviedli, že sú "vážne znepokojené" obrannou alianciou Aukus, do ktorej patria Austrália, Británia a Spojené štáty, najmä ich spoluprácou v oblasti jadrových ponoriek. Dodám len dve nasledujúce vety. Potrebu vojny pociťujú anglosasi, teda američani, angličani a kanaďani, kotrí sa obávajú zmeny vlády na Ukrajine, strašia že by bola proruská. Podľa sčítania v roku 2001 je na Ukrajine 17% etnických rusov, a 30% obyvateľov považuje ruštinu za svoj materinský jazyk.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.