Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. január 2022

Kresťanskí kouči manželstvám

Aký plán máte na večery valentínskeho týždňa?
Kresťanskí kouči manželstvám

O NTM 2022 som tu na Postoji už čítala, teraz pripojím ďalšie aktuálne info. 

Každý ročník Národného týždňa manželstva má niečo nové, hlavne nosnú tému týždńa. Tá je tento rok veľmi zaujímavá - Manželský trojuholník? Po prvýkrát sa do NTM celoslovensky zapájajú aj kresťanskí kouči Slovenska- doteraz sme sa zapájali regionálne, individuálne vo svojich obciach a mestách. 

Keď som sa nad touto témou ako kresťanský kouč zamyslela, hlavou mi leteli myšlienky, čo/kto všetko býva tým tretím prvkom v  manželskom trojuholníku?  Niektoré prvky môžu byť pozitívne, niektoré naopak. Podľa mojich profesionálnych skúseností (manažér, mediátor, kouč) to častejšie ako milenec/milenka býva svokra, mama, financie, alkohol, alebo prílišná aktivita/pasivita (práca, šport, porno, domáce práce, …), pre niekoho tretím rušivým prvkom v manželskom trojuholníku môžu byť aj deti, pre iných opak, … Ako kresťanský kouč pomáham klientom pri riešení tých rušivých tretích prvkov v manželstve, partnerstve. Téma NTM2022 “Manželský trojuholník?” chce tiež upozorniť na to, že niekedy sa v manželstve zasekneme a vlastnými silami sme už skúsili všetko…. Vtedy môže pomôcť pohľad zvonku,  tretia strana, nezávislá, odborná, dôverná – môžno aj kresťanský kouč.

Ako sa kresťanskí kouči do NTM2022 zapájajú? Zdieľať

Sedemdielnym online seriálom - každý večer od 19,00 do 20,00 hod., od pondelka do nedele v týždni NTM2022 (14.-20.2.2022) si skupina kresťanských koučov pripravila online stretnutie na zaujímavú tému. Každý večer iná téma, iní účinkujúci, iní hostia, .... Online prostredie môže byť v  tomto prípade výhodou - účastníci aj kresťanskí kouči aj hostia z pohodlia svojho domova, každý večer aj s možnosťou diskusie. Manželia, partneri, jednotlivci, ste srdečne pozvaní! Na všetky, na niektoré alebo aspoň na jeden. Nevyhovuje Vám termín? S dôverou mi Vašu otázku zašlite na meil krestanskykouc.nr@gmail.com.    

Aké zaujímavé témy  si pre Vás kresťanskí kouči pripravili?   Zdieľať
  • Pondelok, 14. 2. Maják na ceste manželstvom - záznam TU
  • Utorok 15. 2. Koho pozvať do manželského trojuholníka? - záznam TU
  • Streda 16. 2. Emócie a čo s nimi - záznam TU
  • Štvrtok 17. 2. Komunikačné džudo - ako z toho von? - záznam TU
  • Piatok 18. 2. Porozumenie potrebám - záznam TU
  • Sobota 19. 2. Hranice v manželstve - záznam TU
  • Nedeľa 20. 2. Ako jedna otázka zmení všetko - záznam  TU
Kde? Zdieľať

V pohodlí Vášho domova každý večer valentínskeho týždňa v rovnakom čase od 19. 00 hod. do 20,00 hod. na tomto linku,  na tomto istom rovnakom linku, od pondelka 14.2. do nedele 20.2. 2022. Nech sa páči, link na pripojenie ˇv daný deň je tu >>>  https://bit.ly/narodnytyzden

Inzercia

Program s témami aj s linkom na zoom pripojenie si môžete stiahnuť >>> TU <<<.

Tešíme sa na každého z Vás!   Zdieľať

Dodka Danová, kresťanský kouč, RKK 

P.S. Záznamy a materiály zo všetkých 7 dielov online seriálu "Kresťanskí kouči manželom" sú  >>> TU <<<.

P.S.1. V rámci NTM2022 ma zaujala zaujímavá otázka: "Čo mi manželstvo dalo a čo vzalo? " Ako by som odpovedala ja???

 

Kresťanský kouč od roku 2017. Autorka populárno-náučných kníh o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je knižka "KĽÚČ OD KONFLIKTU" a na tému odpustenia je knižka "VIEM ODPUSTIŤ?". Viac na webe www.dodkadanova.sk.

Odporúčame

Blog
Synoda: Keď sa nás nik nepýta, pýtajme sa sami

Synoda: Keď sa nás nik nepýta, pýtajme sa sami

V októbri 2021 pápež František zvolal celú cirkev vo svete k synodálnej ceste. Z úvodných dokumentov programu vyplýva, že nik sa na nej nesmie cítiť nevypočutý a každý má právo vyjadriť sa o cirkvi. Výstup tejto synody zrejme trvalo ovplyvní prax všetkých katolíkov na svete.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.