Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. január 2016

Pán prezident, je čas vymeniť poradcov

Pán prezident, chcel som Vám napísať už dávnejšie, po Vašom prevzatí záštity nad obscénnym Filmovým festivalom inakosti. Hoci som tým bol nepríjemne prekvapený, viete ako to je s časom... Píšem Vám však aspoň teraz. Donútilo ma, že z Vašej kancelárie chceli odmietnuť deti koledujúce Dobrú novinu. Musím Vám, pán prezident, naozaj úprimne povedať – vymeňte svojich poradcov, radia Vám opakovane zle.
Pán prezident, je čas vymeniť poradcov

Písal som Vám už pred necelým rokom. Poslal som Vám otvorený list, ktorým som reagoval na Váš poreferendový príhovor. Aj ste mi naň listom z kancelárie odpovedali, za čo ďakujem. V odpovedi som však opäť nenašiel reakciu na moje obavy, že na práva detí sa zabúda a diskusia sa v témach ochrany rodiny točí len na požiadavky dospelých. Ako píšu z Vašej kancelárie, diskutovať máme so vzájomnou úctou a slušne. O tom sme ako pro-rodinní aktivisti hovorili stále a od začiatku sme žiadali slušnú diskusiu o témach tak citlivých. Ale opäť sa pýtam, kde zostali práva detí? Prečo na ne aj Vaša kancelária nereagovala?
Pán prezident, Váš poreferendový prejav ignorujúci práve deti, hovoriaci veľa o tolerancii a smerujúci k “riešeniam, ktoré sú pre menšinu dôstojné” som nevedel celkom jednoznačne zaradiť. Trochu viac, respektíve celkom dosť sa nám rozjasnilo po tom, čo ste v októbri, teda 8 mesiacov po Vašom poreferendovom prejave a mesiac po Národnom pochode za život, na ktorý ste si pre vyťaženosť nenašli čas, prevzali záštitu nad podujatím s často kontroverzným, možno povedať až obscénnym, obsahom, nad Filmovým festivalom inakosti (nahota, nevhodná intimita, sexuálne praktiky...).

V mojom liste som Vás prosil, aby ste zostali prezidentom aj tých takmer milión občanov SR, ktorí sa zúčastnili referenda o ochrane rodiny. Prosil som, aby ste sa zasadili o nápravu stavu, kedy v médiách je iný ako pro-LGBT názor zosmiešňovaný, prípadne ignorovaný (viď napr. nedávny prípad jednostranného informovania RTVS o slovinskom referende). Je tu oprávnený strach o slobodu prejavu a demokracie. Pozval som Vás k dialógu, verejnému či súkromnému, s obhajcami hodnôt rodiny, manželstva a detí, aby sme si vyjasňovali postoje. Žiaľ, odpoveď na tieto žiadosti z Vašej kancelárie neprišla.

Vaši poradcovia pred Vianocami urobili ďalšiu veľkú chybu. Napísali Dobrej novine, že neprijmete koledníkov a porušíte tak dlhoročnú tradíciu. Chápem, že ste pracovne vyťažený. No uznajte, že desaťtisíce slovenských detí, behajúcich už 20. krát v sviatočných mrazoch, aby zvestovaním narodenia Spasiteľa vykoledovali pre Afriku tak potrebné peniaze, aby tam deti nezomierali od smädu a hladu, si zaslúžia hodinu Vášho času. Sami ste to vlastne uznali, keď ste rozhodnutie napokon zmenili.

Pán prezident, chcem Vám po týchto prešľapoch úprimne poradiť: Vymeňte svojich poradcov. Radia Vám v hodnotových otázkach dlhodobo zle, ideologicky. Určite nájdete takých, ktorí nebudú robiť také prešľapy a nebudú v nás budiť zlý dojem, že konzervatívci zle volili.

Tomáš Kováčik

PS: Pán prezident, ako myslel Váš poradca ten dovetok na konci listu, ktorý ste mi poslali: „aj keď sa [prezident] nestotožňuje s rozhodnutiami, ktoré ako hlava štátu vykonal“? S ktorým rozhodnutím sa ohľadom referenda nestotožňujete – s tým, že ste podali naše otázky na Ústavný súd alebo s tým, že ste referendum vyhlásili?

 

Inzercia

Postupne ma skvelí ľudia (rodina, Bubák, Kuffa atď.) priviedli k rozhodnutiu pomáhať iným, čo najviac to ide, snažiť sa meniť veci k lepšiemu, bojovať za dobro. Bývalý hovorca a člen realizačného tímu Národného pochodu za život, Referenda o ochrane rodiny, predseda Asociácie za život a rodinu (zazivotarodinu.sk), občiansky aktivista

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Bratislavská irónia Sacharovej sloboda myslenia a LGBTI lobby

Bratislavská irónia Sacharovej sloboda myslenia a LGBTI lobby

Europoslankyňa p. Lunacek sa medzi mladými v Bratislave zúčastnila otvorenia výstavy o slobode myslenia.  Absurdné je, že je to tá pani Lunacek, ktorá chce, aby štáty EU nemali zrovna slobodu vo veciach manželstva, rodiny a adopcií detí. Nedalo mi to a tak som jej prišiel slušne pripomenúť, že sloboda prejavu a myslenia musí byť garantovaná aj vtedy, ak poviem, že "Deti majú právo na otca a mamu" a "Manželstvo = muž + žena". Toto nie je nenávisť, ani homofóbia, za ktorú máme byť odsudzovaní, väznení či pokutovaní.

Blog
Prečo kandidujem?

Prečo kandidujem?

Nedávno som bol konfrontovaný s otázkou, prečo som vlastne išiel do politiky. Myslím si, že je to téma, s ktorou sa s nadšením môže ujať len egoista, avšak domnievam sa, že nádväzné otázky, ktoré skrýva sú podstatné, a že sa nimi principiálne zaoberá primálo politikov a primálo občanov. Odbočím teda od svojich bežných tém a predložím vám úprimnú úvahu.

Blog
Byť „za život“ v každom veku

Byť „za život“ v každom veku

Predčasom som dostal od Jozefa Mikloška st. ponuku prispieť do časopisu pre seniorov. Vďaka príprave textu som sa mal možnosť zamyslieť nielen nad súčasnými možnosťami seniorov pomáhať pro-life hnutiu, ale zároveň si lepšie uvedomiť aj výzvu vlastného stárnutia a stárnutia celej našej generácie „Husákových detí“. Je celkom možné, že byť „za život“ bude pre nás, budúcich seniorov, ešte ťažšie a dôležitejšie, ako je to pre tých súčasných. Nižšie uvedený text vyšiel v redakčne upravenej podobe v časopise Generácie 4/2015.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.