Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. január 2022

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3. Vydieraní poslanci.

Vládni spravodajcovia a poradcovia "nie sú nad zákonom", tvrdí predseda parlamentu po tvrdeniach, že rebelujúci poslanci boli "vydieraní. Štvrtá vakcína Covid nebude potrebná, tvrdí Spoločný výbor pre očkovanie a imunizáciu. Nemôžeme očkovať planétu každých šesť mesiacov, hovorí šéf Spoločného výboru pre očkovanie a imunizáciu. Odpor proti rúškam na stredných školách, keďže počet prípadov Covid sa znižuje. Dve tretiny ľudí, ktorí chytili omikrón, už mali Covid, zistila štúdia.
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3. Vydieraní poslanci.

Vládni spravodajcovia a poradcovia "nie sú nad zákonom", tvrdí predseda parlamentu po tvrdeniach, že rebelujúci poslanci boli "vydieraní. 

William Wragg vystúpil s vyhlásením vo výbore pre verejnú správu. Zastrašovanie člena parlamentu je vážna vec. V posledných dňoch čelilo niekoľko poslancov parlamentu nátlaku a zastrašovaniu zo strany členov vlády kvôli ich deklarovanej alebo predpokladanej túžbe hlasovať o dôvere straníckemu vedeniu predsedu vlády. Je samozrejme povinnosťou spravodajcov zabezpečiť rokovania vlády v snemovni. Navyše správy, o ktorých viem, by zrejme predstavovali vydieranie.

Will Wragg - čoraz hlasnejší odporca Borisa Johnsona - počas vypočúvania v kontrolnom výbore povedal, že toryovia, ktorí sú teraz proti premiérovi, boli vystavení "nátlaku a zastrašovaniu" po hádke o večierkoch na Downing Street. V médiách podporovali "trápne" príbehy o tých, ktorí už nepodporujú Johnsona ako premiéra.

Christian Wakeford - najnovší ľavičiarsky nováčik v stredu prestúpil od konzervatívcov k ľavičiarom. Je to prvý konzervatívny poslanec, ktorý za posledných 15 rokov prebehol k ľavičiarom. "Vyhrážali sa mi, že nedostanem peniaze pre školu pre Radcliffe, ak nebudem hlasovať jedným konkrétnym spôsobom," povedal pre BBC North West. "Toto je mesto, ktoré už 10 rokov nemá strednú školu. A ako by ste sa cítili, keby ste brzdili obnovovanie mesta kvôli hlasovaniu? Telegraph

Štvrtá vakcína Covid nebude potrebná, tvrdí Spoločný výbor pre očkovanie a imunizáciu

Z analýzy výboru vyplynulo, že tri mesiace po podaní tretieho očkovania zostáva ochrana pred hospitalizáciou u osôb vo veku 65 rokov a viac na úrovni približne 90 %.

Ministri už niekoľko týždňov skúmajú možnosť štvrtého očkovania po tom, ako Izrael, ktorý je považovaný za svetového priekopníka v očkovaní proti Covidu, minulý mesiac spustil takýto program.  

Objavili sa dôkazy, že počet hospitalizácií v dôsledku prípadov vírusu bol 12-krát nižší ako počas minuloročného zimného vrcholu. Nové údaje zo Škótska ukazujú, že len jedno percento ľudí, ktorí majú pozitívny test na Covid, končí v nemocnici - čo je menej ako 12 percent v januári minulého roka. 

Výbor uviedol, že aj v prípade najzraniteľnejších osôb by štvrté očkovanie prinieslo "v súčasnosti len obmedzený dodatočný prínos proti závažným ochoreniam" a že hlavným cieľom očkovacieho programu zostáva prevencia závažných ochorení, a nie ochrana pred ľahkými alebo asymptomatickými infekciami. Alternatívne vakcíny vrátane vakcín špecifických pre jednotlivé varianty, ktoré by mohli byť k dispozícii neskôr v tomto roku, sa môžu ukázať ako vhodnejšie na zabezpečenie dlhodobej ochrany proti novým variantom.

Sir Andrewa Pollarda, predseda výboru hovorí: "Nemôžeme očkovať celú planétu každé štyri až šesť mesiacov. Nie je to udržateľné ani cenovo dostupné. V budúcnosti sa musíme zamerať na zraniteľné skupiny." Zo zdravotníckych údajov však vyplýva, že v celej krajine bolo 37 % pacientov hospitalizovaných s Covidom prijatých z iných dôvodov, pričom začiatkom tohto mesiaca to bolo 24 %.

Z výpočtov denníka The Telegraph tiež vyplýva, že v Anglicku v súčasnosti končia v nemocnici len dve percentá prípadov v porovnaní s 12 percentami prípadov z minulej zimy. Z najnovších štatistík vyplýva, že počet úmrtí na Covid v domovoch dôchodcov je až 10-krát nižší ako v tomto období minulého roka, hoci sa vyskytol väčší počet ohnísk.

Absencie personálu z dôvodu izolácie v súvislosti s Covidom naďalej vytvárajú silný tlak na služby, pričom sa objavujú varovania, že situácia by mohla trvať niekoľko týždňov.

Zdroj Telegraph

Nemôžeme očkovať planétu každých šesť mesiacov, hovorí šéf Spoločného výboru pre očkovanie a imunizáciu

Profesor Sir Andrew Pollard, predseda Spoločného výboru pre očkovanie a imunizáciu (JCVI), v rozhovore pre denník The Telegraph uviedol, že "v budúcnosti sa musíme zamerať na zraniteľné skupiny", a nie na to, aby sa doočkovali všetky osoby staršie ako 12 rokov. 

Vakcíny sa podľa neho dajú rýchlo prispôsobiť na boj proti novým variantom: "Nemôžeme očkovať celú planétu každé štyri až šesť mesiacov. Nie je to udržateľné ani cenovo dostupné. V budúcnosti sa musíme zamerať na zraniteľné skupiny."

Sir Andrew povedal, že nemá zmysel snažiť sa zastaviť všetky infekcie a že "v určitom bode sa spoločnosť musí otvoriť".

Až 50 % zamestnancov v niektorých službách prvej línie, vrátane domovov dôchodcov a polície, bolo nútených odísť z práce kvôli Covidu.  Telegraph

Odpor proti rúškam na stredných školách, keďže počet prípadov Covid sa znižuje

Komisárka pre deti v Anglicku Dame Rachel de Souza uviedla, že je "znepokojujúce", že sa od žiakov vyžaduje, aby nosili v škole masky, hoci sa to isté neočakáva od dospelých, ktorí chodia do práce. Pán Jones povedal, že "existuje veľa dôkazov o škodách v oblasti duševného zdravia, zvýšenej úzkosti a problémoch so socializáciou" a že masky môžu u dospievajúcich toto zhoršiť a "izolovať ľudí".

Sir Iain aj pán Jones sa minulý mesiac vzbúrili proti vláde v súvislosti s obmedzeniami týkajúcimi sa Covidu, keď Boris Johnson čelil najväčšej vzbure poslancov počas svojho premiérskeho pôsobenia. Najnovší krok masiek predstavuje riziko ďalšieho hnevu v poslaneckých laviciach, hoci nebude príležitosť na formálnu vzburu, pretože ide o usmernenie, nie o zákon - čo znamená, že sa o ňom nebude hlasovať. 

Nadhim Zahawi, minister školstva, v liste školám vyzval učiteľov na dôchodku, aby sa vrátili do tried a pokryli prípadný nedostatok učiteľov, zatiaľ čo úradníci školám povedali, aby zvážili opatrenia, ako napríklad spájanie tried. "Je oveľa lepšie testovať žiakov, ako nariadiť masky. Budú sa zle nosiť a nezabránia kontaktu medzi deťmi. Neviem, koho chcú chrániť - učitelia by už mali byť trikrát očkovaní. Je veľmi dôležité, aby sa v dôsledku toho nezničilo školstvo."  Telegraph

Dve tretiny ľudí, ktorí chytili omikrón, už mali Covid, zistila štúdia

Dve tretiny ľudí nakazených omikrónom už predtým mali vírus Covid, naznačuje nová rozsiahla štúdia. Štúdia REACT-1 Imperial College London rozoslala 100 000 testov na Covid ľuďom v celom Anglicku a požiadala ich o vyplnenie dotazníka. Jednou z otázok bolo, či osoba, ktorá si urobila výter, už mala Covid, a či to bolo potvrdené testom, alebo išlo len o podozrenie.

Na túto otázku odpovedalo viac ako 3 500 ľudí, ktorí boli v období od 5. januára do 20. januára pozitívne testovaní, a takmer dve tretiny (64,5 %) uviedli, že už predtým boli pozitívne testovaní na koronavírus. Ďalších 7,5 percenta uviedlo, že mali podozrenie, že sa vírusom nakazili už skôr, ale test nebol pozitívny. Telegraph

Inzercia

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Covid nebol katastrofou pre vzdelávanie mladých ľudí. Bol to Lockdown.

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Odporúčame

Blog
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2. Pandemické a klimatické názory.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2. Pandemické a klimatické názory.

Bývalý minister pre brexit Lord Frost odišiel v decembri z britskej vlády kôli covid politike. Vyzýva ministrov, aby obmedzili "divadlo Covid", ako sú vakcinačné pasy a rúška. Namiesto toho, aby sa vláda usilovala o "veci, ktoré fungujú", ako sú antivirotiká a účinná ventilácia, riadna kapacita nemocníc, pán Johnson krajinu zbytočne uzamkol a obmedzil slobody. "Musíme prestať robiť Covidovo divadlo - očkovacie pasy, rúška, veci, ktoré nefungujú.To je to, čo musíme uprednostniť do budúcnosti." Ľudia sa na posledných pár rokov pozrú celosvetovo a budú vnímať lockdowny ako dosť vážnu chybu verejnej politiky. Politika nulových uhlíkových emisií zas zvyšuje ceny energií, ktoré majú zaplatiť rozvoj technológií obnoviteľných zdrojov energie. Kôli tomu stúpajú naklady za enegie pre ľudí. Vláda sa nesprávne snaží "vybrať víťazov, podporuje nové energetické technológie, ktoré sa neosvedčili a nie sú nevyhnutne najlepšou cestou vpred, vypláca dotácie, ktoré sú financované zvyšovaním nákladov jednotlivcov", hovorí. Lord Frost odkazuje Borisovi Johnsonovi: Buď konzervatívec, alebo budeš čeliť volebnej porážke. Konzervatívci musia voličov osloviť "voľným trhom, slobodnou diskusiou a nízkymi daňami. Teraz lord Frost vyjadruje svoje obavy a nalieha na pána Johnsona, aby sa vydal cestou "nízkych daní, voľného trhu a slobodnej diskusie" s cieľom oživiť Spojené kráľovstvo.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.