Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. január 2022

Oslávme Nedeľu Božieho slova spoločne

Naše centrum pripravilo program k tejto osobitnej nedeli, ktorého sa môžete zúčastniť aj vy.
Oslávme Nedeľu Božieho slova spoločne

V spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou sv. Alžbety v Košiciach pripravujeme slávenie Nedele Božieho slova, 23. januára 2022.

Táto nedeľa sa rozhodnutím pápeža Františka slávi na 3. nedeľu v Cezročnom období a v Týždni modlitieb za jednotu kresťanov.

Súčasťou tohto slávenia v Katedrále sv. Alžbety bude intronizácia Biblie, príhovory o Božom slove počas sv. omší o 10:30, 15:00 a 18:00 a biblické katechézy o 10:15 a 14:45. Špeciálny priestor bude venovaný prezentácii biblických artefaktov z výnimočnej zbierky kazateľa Bratskej jednoty baptistov, Michala Lapčáka, ktorú bude možné vidieť tiež v katedrále od 9:00 do 19:00. 

Viac o zbierke Michala Lapčáka sa dozviete tu.

Biblické katechézy a sv. omše budú vysielané naživo aj prostredníctvom internetu na Youtube kanáli Dóm sv. Alžbety a na Antik TV od 10:15 a 14:45. Linky na sledovanie nájdete na našej internetovej stránke tu.

Všetci ste srdečne pozvaní pripojiť sa k tomuto sláveniu.

Bližšie info na rlapko@gmail.com.

Inzercia

Centrum sa zameriava predovšetkým na výskum a vzdelávanie v oblasti biblických a blízkovýchodných vied s interdisciplinárnych presahom do iných oblastí, na popularizáciu vedeckého štúdia biblického a blízkovýchodného sveta, na biblický apoštolát a formáciu. Členmi Centra sú kňazi Košickej arcidiecézy zaoberajúci sa štúdiom biblického a blízkovýchodného sveta. Viac o Centre a jeho aktivitách na www.biblia.rimkat.sk

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Rôzne dary, jeden darca

Rôzne dary, jeden darca

Začiatok liturgického obdobia „cez rok“ opäť začíname Prvým listom Korinťanom. Kvôli svojej dĺžke a mimoriadnej pestrosti praktických tém sa ho editori liturgických čítaní rozhodli rozdeliť na tri časti. Jeho slová sa tak stali pravidelnou súčasťou bohoslužby prvých nedieľ po vianočných sviatkoch. V tohtoročnom cykle sa konkrétne ponoríme do výberov z jeho poslednej tretiny, teda kapitol 12-16.

Blog
Djokovič vs. Austrália (teologicko-filozofická esej)

Djokovič vs. Austrália (teologicko-filozofická esej)

Posledné týždne hýbali svetom nové druhy COVID variantov, ktorých názvy pripomínajú modely robotov z filmu Transformers a okrem toho celý svet sledoval kauzu tenistu Novaka Djokoviča. Tá vyústila v jeho vyhostenie z krajiny, čo má v Srbsku za následok diplomatickú krízu s Austráliou. Djokovič je pre jednu početnú skupinu hrdina a obeť a pre druhú klamár, hlupák a predovšetkým papaláš snažiaci sa obísť systém a zákony. Na Facebooku som postrehol len málo komentárov, ktoré by kategoricky nespadali do týchto dvoch táborov. Pritom celá podstata problému spočíva v otázke dodržiavania princípu „pravidlá majú platiť pre všetkých rovnako“. Je to ale naozaj tak? Skúsil som na túto problematiku nazrieť hlbšie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.