Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. január 2022

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2. Pandemické a klimatické názory.

Bývalý minister pre brexit Lord Frost odišiel v decembri z britskej vlády kôli covid politike. Vyzýva ministrov, aby obmedzili "divadlo Covid", ako sú vakcinačné pasy a rúška. Namiesto toho, aby sa vláda usilovala o "veci, ktoré fungujú", ako sú antivirotiká a účinná ventilácia, riadna kapacita nemocníc, pán Johnson krajinu zbytočne uzamkol a obmedzil slobody. "Musíme prestať robiť Covidovo divadlo - očkovacie pasy, rúška, veci, ktoré nefungujú.To je to, čo musíme uprednostniť do budúcnosti." Ľudia sa na posledných pár rokov pozrú celosvetovo a budú vnímať lockdowny ako dosť vážnu chybu verejnej politiky. Politika nulových uhlíkových emisií zas zvyšuje ceny energií, ktoré majú zaplatiť rozvoj technológií obnoviteľných zdrojov energie. Kôli tomu stúpajú naklady za enegie pre ľudí. Vláda sa nesprávne snaží "vybrať víťazov, podporuje nové energetické technológie, ktoré sa neosvedčili a nie sú nevyhnutne najlepšou cestou vpred, vypláca dotácie, ktoré sú financované zvyšovaním nákladov jednotlivcov", hovorí. Lord Frost odkazuje Borisovi Johnsonovi: Buď konzervatívec, alebo budeš čeliť volebnej porážke. Konzervatívci musia voličov osloviť "voľným trhom, slobodnou diskusiou a nízkymi daňami. Teraz lord Frost vyjadruje svoje obavy a nalieha na pána Johnsona, aby sa vydal cestou "nízkych daní, voľného trhu a slobodnej diskusie" s cieľom oživiť Spojené kráľovstvo.
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2. Pandemické a klimatické názory.

Lord Frost - poradca pána Johnsona na ministerstve zahraničných vecí. Bol mu udelený šľachtický stav za vedenie britského vyjednávacieho tímu pre brexit.

"Videl som dosť materiálov a myslím si, že sa neuskutočnila dostatočná vnútorná diskusia. Nebolo dosť hlasov, ktoré by spochybňovali epidemiológov. Nebolo v tom dosť hlasov z oblasti hospodárstva ktoré by sa pokúšali o riešenie v podobe kompromisov. Videl som, ako premiér tak trochu tápe po týchto informáciách, ale nie sú tam. Myslím si, že všetci okolo neho mu nie vždy dobre radia."

"Politika nulových uhlíkových emisií sa stretla s odporom tých, ktorí sa domnievajú, že poplatky za palivá, ktoré majú zaplatiť rozvoj technológií obnoviteľných zdrojov energie, predstavujú príliš vysoké bremeno pre daňových poplatníkov." Kôli tomu stúpajú naklady za enegie pre ľudí a ministerstvo financií zvažuje, ako zmierniť blížiacu sa krízu. Telegraph

Lord Frost odkazuje Borisovi Johnsonovi: Buď konzervatívec, alebo budeš čeliť volebnej porážke. Konzervatívci musia voličov osloviť "voľným trhom, slobodnou diskusiou a nízkymi daňami.

"Británia sa musí "sústrediť na obnovu národa a byť hrdá na našu históriu". Vo svojom rezignačnom liste tiež vyzval premiéra, aby "využil príležitosti" brexitu a "čo najrýchlejšie" prešiel na "mierne regulovanú, nízko zdanenú a podnikateľskú ekonomiku". Lord Frost trvá na tom, že si neželá, aby pán Johnson odstúpil - ale aby sa zmenila jeho politika aj jeho poradný tím. Telegraph

Lord Frost - barón z Allentonu. Po štúdiu histórie a jazykov na Oxforde nastúpil na ministerstvo zahraničných vecí, kde rýchlo stúpal a zastával celý rad vysokých funkcií v štátnej správe, až sa stal veľvyslancom v Dánsku. V súčasnosti je 56-ročný lord v Lords, tajný radca a člen Rádu svätého Michala a svätého Juraja.

Po tom, čo ho pán Johnson v júli 2019 vymenoval za hlavného vyjednávača pre brexit, sa stal známym. Lord Frost takmer zo dňa na deň sprísnil vyjednávací postoj Spojeného kráľovstva a následne uzavrel s Bruselom prijateľnú dohodu o vystúpení z EU - a ukončil tak dlhé obdobie patovej situácie.

Pri stretnutí s lordom Frostom však nie je ani tak nápadný jeho intelekt a jasný názor, ale jeho pevné, dokonca inštinktívne pochopenie motivácií a obáv miliónov bežných voličov, a to napriek jeho vysokému postaveniu.

"Poznám teda mnoho klasických voličov 'červenej steny', ktorí celý život volili ľavičiarov, ale v roku 2019 prešli k Jonsonovi. Urobili tak nielen preto, aby dosiahli brexit, ale aj na protest proti pohŕdaniu, ktoré im dlhé roky prejavovala vláda."

Teraz vyjadruje svoje obavy a nalieha na pána Johnsona, aby sa vydal cestou "nízkych daní, voľného trhu a slobodnej diskusie" s cieľom oživiť Spojené kráľovstvo. "Myslím si, že história ukazuje, že najlepším spôsobom, ako dosiahnuť prosperitu, sú voľný trh a podpora slobodných jednotlivcov, aby sa venovali vlastnému životu."

V apríli sa začne uplatňovať viacero vopred oznámených zvýšení daní vrátane vyšších príspevkov na zdravotné poistenie. S tým lord Frost nesúhlasi rovnako ako s rastúcimi účtami za palivo pre domácnosti a podniky, ktoré sú určené na obnoviteľné zdroje energie. "Mali by sme presadzovať politiky, ktoré zvyšujú rast, a zároveň kontrolovať výdavky, dať veci do poriadku po obrovskom hospodárskom šoku posledných rokov," hovorí. 

Vláda sa nesprávne snaží "vybrať víťazov, podporuje nové energetické technológie, ktoré sa neosvedčili a nie sú nevyhnutne najlepšou cestou vpred, vypláca dotácie, ktoré sú financované zvyšovaním nákladov jednotlivcov", hovorí.

"Ľudia sa na posledných pár rokov pozrú celosvetovo a budú vnímať lockdowny ako dosť vážnu chybu verejnej politiky," hovorí lord Frost. "Bol by som rád, keby vláda do budúcnosti vylúčila lockdowny , zrušila legislatívu o nich a zastavila ich. "Musíme prestať robiť Covidovo divadlo - očkovacie pasy, rúška, veci, ktoré nefungujú - a zamerať sa na to, čo funguje, ako je ventilácia, antivirotiká, riadna kapacita nemocníc. To je to, čo musíme uprednostniť do budúcnosti." 

Podľa neho sú lockdowny "neľudské" a vláda "pochybila, keď v reakcii na túto pandémiu neuznala opačné dôkazy". "Nebolo dosť interných diskusií, dosť hlasov, ktoré by spochybňovali epidemiológov, zdôrazňovali ekonomiku v snahe vyrovnať sa s kompromismi."

Lord Frost vyzýva na "vážnu reformu" štátnej služby a celého vládneho aparátu. "Z tejto pandémie sme sa naučili jednu vec: ak premiér zatiahne za páku, nie vždy to zabralo," hovorí. "Musíme sa dôkladne zamyslieť nad tým, ako sa obsadzuje štátna služba, ako sú štruktúrované ministerstvá - pretože súčasný model nefunguje."  Telegraph

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Covid nebol katastrofou pre vzdelávanie mladých ľudí. Bol to Lockdown.

Inzercia

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Odporúčame

Blog
Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

Reforma nemocníc rieši len lekárske prístroje, ktoré dovezieme zo západu a budovy. Vôbec nerieši počty lekárov a sestričiek. Reforma nemocníc nás posunie k Holandsku a v Británii, kde lôžka stále ubúdajú. Ale vzdiali nás od trendu v Rakúsku, kde lôžka pribúdajú. Holanďani to vyriešili zvýšením počtu sestričiek, ktoré sa starajú o pacientov doma. Počet lekárov je rovnaký ako pred 20 rokmi. Reforma nemocníc nerieši potrebu zvýšenia počtu sestričiek, kde sa prepadávame a mnoho z nich nám utečie na západ. Alebo robia opatrovateľky na západe, lebo u nás, keď nemajú bakalára, tak môžu robiť len sanitárky a nie odbornú prácu. To je dôsledok chybného prekladu smernice EÚ spred 15 rokov, ktorú nikto nevie opraviť. Študujúcich lekárov máme dosť, len nám polovička utečie na západ. Prečo nezaplatia štúdium na Slovensku? Absolventi - zdravotné sestričky, tých máme stále menej a menej.

Blog
Rôzne dary, jeden darca

Rôzne dary, jeden darca

Začiatok liturgického obdobia „cez rok“ opäť začíname Prvým listom Korinťanom. Kvôli svojej dĺžke a mimoriadnej pestrosti praktických tém sa ho editori liturgických čítaní rozhodli rozdeliť na tri časti. Jeho slová sa tak stali pravidelnou súčasťou bohoslužby prvých nedieľ po vianočných sviatkoch. V tohtoročnom cykle sa konkrétne ponoríme do výberov z jeho poslednej tretiny, teda kapitol 12-16.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.