Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. december 2021

Poďakovanie L. Stromčekovi

Dňa 30.11.2021 nám známa poslala SMS, ktorej obsah bol mrazivý. Uvedomil som si, že ďalší vývoj je už v Božích rukách. Nasledujúce obdobie som si viac pripomínal 25 rokov, ktoré nás spájali. Posledné osobné stretnutie, telef. rozhovor...
Poďakovanie L. Stromčekovi

Milý Ladislav,

naše priateľstvo sa začalo písať príchodom na VŠDS v Žiline. Prvé stretnutie bolo v kostole sv. Barbory, kde si slúžil sv. omše pre vysokoškolákov. Postupne sme sa začali zbližovať viac a viac.

Pribúdali stretká na starej fare, potom na vysokoškolských internátoch a nakoniec sme zakotvili na UPeCe Paľová búda (foto). Tu si nás učil ako prejsť úskaliami štúdia, povzbudzoval, keď nás vyhodili zo skúšok, tu si nám požehnával prvé lásky. Bolo to aj miesto, kde si pozýval významné osobnosti zo spoločenského života, z oblasti kultúry, verejného života. Najviac mi utkvel v pamäti Prof. A. Hajduk a kardinál J.Ch. Korec.

Niekedy v tom čase som prechádzal ťažkým obdobím. Bol si pre mňa pevným bodom, majákom uprostred búrky. Raz som prišiel za tebou s otázkou ako ďalej. Odpoveď, ktorú som dostal, si nosím celý život v sebe. Naučil si ma, že keď ide do „tuhého“, duchovný svet predstavuje skutočnú oporu.

Patril si k najkrajším ľuďom, ktorých som stretol počas svojho života. Myslím si, že svojou životnou cestou, pôsobením si mi najviac pripomínal apoštola sv. Jána, ktorý bol Ježišovým miláčikom.

Ďakujem Ti za všetko a verím, že sa raz stretneme v Božej sláve!

Inzercia

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Odporúčame

Blog
Múzeum obetí komunizmu Moyzesova 24, Košice

Múzeum obetí komunizmu Moyzesova 24, Košice

Kdesi som sa dočítal, že bolo otvorené prvé Múzeum obetí komunizmu na Slovensku. Toto dielo vzniklo po 32.rokoch od pádu totality. Vybudovať takéto dielo stálo veľa úsilia, financií, námahy. Vážme si to. Bude živou spomienkou na udalosti, ktoré sa tu odohrávali.

Blog
Pozvánka na celosvetovú modlitbu/meditáciu za aktiváciu Božieho zásahu

Pozvánka na celosvetovú modlitbu/meditáciu za aktiváciu Božieho zásahu

Dňa 21. 12. 2021 o 17:00 nášho času sa uskutoční modlitba/meditácia v 31 jazykoch. 20-minútovú meditáciu sprevádza prostredníctvom youtube videa Silvia Šuvadová. Pripomínam, že na rozdiel od globálneho podkúvania je účasť dobrovoľná, bez nátlaku, prepúšťania z práce, nezákonného testovania a iného terorizovania. Jedným z cieľov je dosiahnuť počet 144 000 účastníkov. Čím viac, tým lepšie. Čo sa týka závažnosti tejto meditácie – v historickom kontexte Zeme –, pôjde o niečo porovnateľné s prvým uplatnením ľudských práv a slobôd zakotvených v Ústave.

Blog
Ján 21,15Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra:

Ján 21,15Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra:

„Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?“ Odpovedal mu: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky.“ 16Opýtal sa ho aj druhý raz: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma?“ On mu odpovedal: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!“

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.