Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. december 2021

75 americký zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Podľa najnovších oficiálnych údajov zo Škótska je 9 z 10 úmrtí na Covid od augusta plne očkovaných (85 %). Zaočkovaní predstavujú 6 z každých 10 prípadov (57 %). 7 z každých 10 hospitalizácií (70 %). Keď sa pozrieme na počty zaočkovaných 3. davkou ktorých je 90%, tak je jasné prečo sú počty očkovaných také vysoké. V čase, keď pandémia zúrila, najmenej 75 zákonodarcov v USA kúpilo a predalo akcie spoločností, ktoré vyrábajú vakcíny, lieky a testy proti Covidu.
75 americký zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Úmrtia na Covid

Zaočkovaní predstavujú 6 z každých 10 prípadov nakazených (57 %),

7 z každých 10 hospitalizácií (70 %) a

9 z každých 10 úmrtí na Covid (85 %) prinajmenšom od augusta.

Pandémia plne očkovaných v Škótsku

Škótske verejné zdravotníctvo (Public Health Scotland - PHS) zverejňuje týždennú správu o štatistikách Covidu, ktorá obsahuje údaje o prípadoch, hospitalizáciách a úmrtiach podľa stavu očkovania.  Daily Expose

Počet hospitalizácií pre Covid za týždeň podľa stavu očkovania.

Počet úmrtí s Covid za posledné 2 roky

Zaočkovaný 3. dávkou vakcíny

Keď sa pozrieme na počty zaočkovaných 3. davkou ktorých je 90%, tak je jasné prečo sú počty očkovaných v nemocniciach a mŕtvych také vysoké. Covid in Scotland

Ako je to v Írsku?

Podiel zaočkovaných ľudí, ktorí si vyžadujú ošetrenie v nemocnici, sa v posledných mesiacoch zvyšuje, keďže počet zaočkovaných ľudí v širšej populácii stúpa. Na konci augusta bolo 54 percent pacientov s Covid-19 – alebo 168 pacientov – plne zaočkovaných. Asi 44 percent nebolo úplne zaočkovaných. Z 55 pacientov na JIS bolo 26 plne očkovaných, dvaja čiastočne očkovaní a 26 nedostalo žiadne očkovanie. Zdravotnícki predstavitelia poukazujú na to, že hoci väčšina prípadov Covid v nemocniciach sa teraz týka zaočkovaných ľudí, celkový počet hospitalizácií je menší v dôsledku vplyvu očkovania.

Kým v januári skončilo v nemocnici až 50 ľudí na každých 1000 prípadov Covidu, teraz pripadá na rovnaký počet prípadov menej ako 20 hospitalizácií.

Asi 90 percent dospelej populácie absolvovalo kompletné očkovanie, buď dve dávky alebo jednu. Ľudia sa považujú za plne zaočkovaných 1 týždeň po 2. dávke vakcíny Pfizer alebo 2 týždne po podaní inej vakcíny. V súčasnosti je 70 percent hospitalizovaných vo veku nad 50 rokov. Irish Times

75 americký zákonodarcov zbohatlo na vakcínach

Najmenej 75 federálnych zákonodarcov v USA vlastnilo v roku 2020 akcie spoločností Moderna, Johnson & Johnson alebo Pfizer. Držanie akcií týchto spoločností zákonodarcami vyvolala etické obavy. Niekoľko ďalších zákonodarcov obchodovalo s akciami spoločností s priamym podielom na pandémii. Vyplýva to z analýzy federálnych finančných záznamov, ktorú vykonal portál Insider. 

V roku 2020 najmenej 13 senátorov a 35 poslancov amerického parlamentu vlastnilo akcie spoločnosti Johnson & Johnson, zdravotníckeho gigantu, ktorý vyrobil jednorazovú vakcínu COVID, ktorú dostalo viac ako 15 miliónov Američanov.  Najmenej 11 senátorov a 34 poslancov vlastnilo v roku 2020 aj akcie ďalšieho výrobcu vakcíny COVID, spoločnosti Pfizer. Dvaja zástupcovia alebo ich manželia vlastnili akcie spoločnosti Moderna.

Zákonodarcovia držali tieto investície v spoločnostiach zameraných na COVID, keďže Kongres bol v centre úsilia o pomoc pri pandémii. V rokoch 2020 a 2021 členovia Kongresu hlasovali o 6 zákonoch o pomoci v celkovej hodnote takmer 6 biliónov dolárov. Kongres tiež schválil viac ako 10 miliárd dolárov na pomoc farmaceutickým spoločnostiam pri vývoji a distribúcii vakcín a prinútil zdravotné poisťovne, aby hradili náklady na očkovanie. 

Politici sa zamerali najmä na vakcíny vyvinuté spoločnosťami Pfizer, Johnson & Johnson a Moderna - z ktorých každá v roku 2020 vynaložila značné sumy peňazí na lobovanie u federálnej vlády. Začiatkom januára 2020 sa akcia spoločnosti Moderna obchodovala pod 20 dolárov. Ako sa pandémia šírila, hodnota akcií exponenciálne rástla. Spoločnosť Moderna dosiahla v septembri 2021 najvyššiu hodnotu viac ako 455 dolárov za akciu. Začiatkom decembra sa akcia spoločnosti Moderna obchodovala za viac ako 280 dolárov.

Archie Smith, manžel demokratickej senátorky Tiny Smithovej z Minnesoty, vlastnil podľa jej ročného zverejnenia akcie spoločnosti 3M v hodnote až 250 000 dolárov. Spoločnosť 3M vyrába osobné ochranné prostriedky, ako sú rúška N95. Ďalšie spoločnosti na investovanie sú Regeneron Pharmaceuticals, ktorý vyrába monoklonálnu protilátku na liečbu COVID. Spoločnosti Quest Diagnostics, Chembio Diagnostics a Abbott Laboratories sa zaoberajú testovaním COVID-19.

Stanley Brand, ktorý pôsobil ako hlavný poradca Snemovne reprezentantov USA uviedol, že nové nariadenie má zakázať zákonodarcom, ktorí sú členmi určitých výborov, obchodovať s akciami spoločností z odvetví, ktoré patria do právomoci týchto výborov, lebo by mohlo vytvoriť "regulačnú nočnú moru".

Podľa neziskovej a nestrannej organizácie OpenSecrets, ktorá sleduje peniaze v politike, prispeli PAC spoločnosti Pfizer a jednotlivci pracujúci pre farmaceutický gigant kandidátom a výborom vo volebnom cykle 2020 sumou viac ako 4 milióny dolárov. Zatiaľ čo PAC spoločnosti Johnson & Johnson a jej zamestnanci prispeli sumou viac ako 2 milióny dolárov. V Spojených štátoch je politický volebný výbor (PAC) - spolu 527 organizácií, Výbor zhromažďuje príspevky od svojich členov a venuje tieto prostriedky na kampane v prospech alebo proti kandidátom, volebným programom alebo zákonom. Spoločnosti Pfizer aj Johnson & Johnson poskytli viac prostriedkov demokratom ako republikánom. 

Inzercia

Spomedzi troch veľkých výrobcov vakcín vedie spoločnosť Pfizer, ktorá vynaložila najviac peňazí na lobovanie u členov Kongresu počas pandémie. V roku 2020 na lobovanie vo federálnej vláde vrátane Kongresu to bolo takmer 11 miliónov dolárov. Johnson & Johnson vynaložila v roku 2020 na lobovanie 7,9 milióna dolárov. Spoločnosť Moderna, ktorá začala lobovať vo federálnej vláde v roku 2019, vynaložila v roku 2021 na lobovanie vo federálnej vláde 420 000 dolárov, čo predstavuje nárast oproti 280 000 dolárov v roku 2020. Business Insider

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Covid nebol katastrofou pre vzdelávanie mladých ľudí. Bol to Lockdown.

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

 

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

V Dánsku výskum nezistil štatisticky významný výsledok účinku rúšok, ktoré mnohí z nás používajú. Príliš veľa našich spoluobčanov rado donáša na susedov a je patologicky neschopných racionálnej, komplexnej, dlhodobej analýzy nákladov a výnosov. Ďalšia žalostná pravda: naša spoločnosť si náležite neváži vzdelanie a rozvoj detí. Potom udrela pandémia, ktorá pretrhla niekoľko ďalších kresťanských tradícií, ktoré ešte stále viseli na vlásku. Vianočné omše boli na tom najmenej nebeskom mieste, na internete, a všetky školy, ktoré mali ešte dosť odvahy presadzovať jasličkové hry, museli bojovať proti 2 nepriteľom, proti covidu a proti tým čo umlčia diskusiu prívlastkami ako „rasista“, „sexista“ alebo „homofób“. Správa o náraste počtu pádov na pohyblivých schodoch v londýnskom metre je zaujímavá, pretože ľudia sa príliš boja držať zábradlia v prípade, že by chytili Covid.

Blog
Očkovať či neočkovať

Očkovať či neočkovať

Rozhodnutie, ktoré sme museli všetci spraviť. Voľakedy by sme nad ním možno až tak nepremýšľali, ale dnes, keď sme zahltení neuveriteľným množstvom informácií, sa toto rozhodnutie môže stať časovo náročnejším.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.