Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. december 2021

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

V Dánsku výskum nezistil štatisticky významný výsledok účinku rúšok, ktoré mnohí z nás používajú. Príliš veľa našich spoluobčanov rado donáša na susedov a je patologicky neschopných racionálnej, komplexnej, dlhodobej analýzy nákladov a výnosov. Ďalšia žalostná pravda: naša spoločnosť si náležite neváži vzdelanie a rozvoj detí. Potom udrela pandémia, ktorá pretrhla niekoľko ďalších kresťanských tradícií, ktoré ešte stále viseli na vlásku. Vianočné omše boli na tom najmenej nebeskom mieste, na internete, a všetky školy, ktoré mali ešte dosť odvahy presadzovať jasličkové hry, museli bojovať proti 2 nepriteľom, proti covidu a proti tým čo umlčia diskusiu prívlastkami ako „rasista“, „sexista“ alebo „homofób“. Správa o náraste počtu pádov na pohyblivých schodoch v londýnskom metre je zaujímavá, pretože ľudia sa príliš boja držať zábradlia v prípade, že by chytili Covid.
Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Johnsonovi slúži ku cti, že sa mu podarilo urobiť nás švédskejšími (z hľadiska politiky Covidu) ešte pred omikrónom. Počnúc Dňom slobody zaviedol nový britský model, ktorý bol nesmierne liberálnejší než ten, ktorý presadzuje väčšina vyspelého sveta. Vďaka očkovaniu sme sa naučili žiť so zvýšenou mierou infekcií, najmä medzi mladými, a znesiteľnou úmrtnosťou podobnou chrípke. Mali sme očkovať rýchlejšie, ale inak bola stratégia správna: s vírusom sme sa vysporiadali, akoby bol chronický.

Omicron je veľkým problémom, ale ak sa ukáže, že sa dá zvládnuť súčasnými vakcínami, tak Johnson musí urýchlene zrušiť všetky obmedzenia zavedené minulý týždeň. Život v permanentnom stave núdze uľahčuje život byrokratom a zabijakom s nulovým rizikom, ale čoskoro vedie k zruinovaniu národa.

Naša miera zaočkovanosti detí vo veku 12 rokov a viac - 88,6 % má prvú dávku, 80,6 % druhú a 31,7 % tretiu - je vyššia ako v mnohých iných krajinách. To zachránilo mnoho životov a je len malá vyhliadka na hrôzy povinného očkovania, ako je to v Rakúsku a ktoré obhajuje Nemecko a Ursula von der Leyenová. Naše výluky, hoci extrémne, neboli našťastie také prísne ako v Austrálii, Číne alebo Francúzsku.

Byrokracia v štýle štyridsiatych rokov minulého storočia a národné náboženstvo, ktorým je zdravotná starostlivosť, si nedokáže poradiť, bez ohľadu na to, koľko peňazí dostane. Sotva sme národom milovníkov slobody, ako sa naivne domnievali libertariánski romantici, ktorí väčšinou uprednostňujú domnelú bezpečnosť pred slobodou. Príliš veľa našich spoluobčanov rado donáša na susedov a je patologicky neschopných racionálnej, komplexnej, dlhodobej analýzy nákladov a výnosov. Ďalšia žalostná pravda: naša spoločnosť si náležite neváži vzdelanie a rozvoj detí.

V roku 2006 sa rada mesta Luton rozhodla zakázať vianočné stromčeky a nahradiť tradičné mestské oslavy podujatiami s tematikou Harryho Pottera. Ostatné mestá nasledovali jej príklad a zakázali všetky zmienky o Kristovi na náboženských vianočných pohľadniciach. Krátko nato jedna nemocnica v Škótsku odmietla distribuovať vianočné CD, pretože sa na ňom spomínal Ježiš.

Potom udrela pandémia, ktorá pretrhla niekoľko ďalších kresťanských tradícií, ktoré ešte stále viseli na vlásku. Spoločné uctievanie bolo povolené len v určitých "vrstvách" spoločnosti, mnohí boli nútení navštevovať vianočné omše na tom najmenej nebeskom mieste, na internete, a všetky školy, ktoré mali ešte dosť odvahy presadzovať jasličkové hry, museli bojovať proti 2 nepriteľom, proti covidu a proti tým čo umlčia diskusiu prívlastkami ako „rasista“, „sexista“ alebo „homofób“.

Vo štvrtok ráno som sa zobudila so šteklivým hrdlom. "Si v poriadku, moja milovaná?" predstavovala som si, ako hovorí môj manžel, zatiaľ čo v skutočnosti len prevrátil oči a vzdychol si. Znova som si odkašľala, pre efekt trochu hlasnejšie. Tentoraz takmer vyskočil z kože. Skočil rovno k hromade antigénových testov.

Pred dvoma rokmi by to bolo inak. Bol by som si vzal paracetamol, možno zjedol pomaranč, urobil si kávu a išiel si zapáliť cigaretu, aby moje telo vedelo, že je všetko v poriadku. Potom by som pokračoval v práci a necítil by som sa ako zločinec, keby som náhodou kýchol v okruhu jedného kilometra od iného človeka.

Potom bola tento týždeň zverejnená správa o náraste počtu pádov na pohyblivých schodoch v londýnskom metre je zaujímavá, pretože ľudia sa príliš boja držať zábradlia v prípade, že by chytili Covid. A to aj napriek tomu, že výskumníci z Imperial College London nenašli takmer žiadne stopy po víruse na spoločných povrchoch staníc, z ktorých boli urobené stery. 

Bola to tá istá doktorka Harriesová, ktorá na začiatku pandémie v marci 2020 vyhlásila, že nosenie rúšiek "nie je dobrý nápad" a že "v skutočnosti môžete vírus zachytiť v rúšku a začať ho vdychovať". Inými slovami, prikrývky mohli rovnako pravdepodobne spôsobiť infekciu, ako jej zabrániť. Ešte v auguste minulého roka Dr. Harries povedal: "Dôkazy o pokrývkach tváre nie sú veľmi presvedčivé ani v jednom smere."

Stovky miliónov ľudí na celom svete v súčasnosti podliehajú povinnosti nosiť rúška, a napriek tomu sa po viac ako 18 mesiacoch od jej začiatku uskutočnilo len málo výskumov o ich účinnosti počas pandémie. V Dánsku sa uskutočnila jedna veľká štúdia, takzvaný Danmask-19, do ktorej sa zapojilo 6 000 ľudí a ktorej cieľom bolo zistiť aspoň 50-percentnú ochranu pred infekciou, ktorú poskytuje nosenie rúška. Tento výskum nezistil štatisticky významný výsledok účinku rúšok, ktoré mnohí z nás používajú.

Danmask-19 - študia aký je výsledok nosenia alebo nenosenia rúšok. 

Kde sa testovalo: Na celom území Dánska v období od apríla do júna 2020. Odporúčané dánske opatrenia v oblasti verejného zdravia zahŕňali: Karanténu osôb s infekciou, spoločenský odstup (vrátane obchodov a verejnej dopravy, ktoré zostali otvorené), obmedzenie počtu stretávajúcich sa osôb, častú hygienu rúk a čistenie a obmedzenie návštev v nemocniciach a domovoch dôchodcov, zatvorené kaviarne a reštaurácie.

Koho testovali: Dospelí vo veku 18 rokov a starší bez súčasných alebo predchádzajúcich príznakov alebo diagnózy COVID-19, ktorí uviedli, že boli mimo domova medzi ostatnými aspoň 3 hodiny denne a ktorí počas svojej každodennej práce nenosili rúška. Účastníci boli testovaní na prítomnosť protilátok. Obe skupiny dostali materiály a písomné a videonávody na odber vzorky nosového výteru na testovanie PCR po 1 mesiaci a vždy, keď sa počas sledovania objavili príznaky zlučiteľné s COVID-19. 

Koho netestovali: Ľudia s predchádzajúcou infekciou COVID-19 s pozitívnymi testami na protilátky

Výsledok testu: Infekcia - žiadny významný rozdiel. 1,8 % nakazených v rúšku oproti 2,1 % bez rúška

Pre jednotlivé zložky primárneho výsledku, porovnanie skupiny s rúškom oproti skupine bez rúška:
Pozitívny test PCR: 0 % oproti 0,2 %.
Zdravotná starostlivosť diagnostikovala infekciu: 0,2 % oproti 0,4 %
IgM protilátky a IgG protilátky boli plus minus 10% raz v prospech jedných, raz v prospech druhých.

Sekundárny výsledok: pozitívni na iné respiračné vírusy:  0,5 % s rúškom oproti 0,6 % bez rúška

Výsledky naznačujú, že odporúčanie nosiť rúško, keď sa nachádza mimo domova, medzi ostatnými osobami neznížilo na bežných úrovniach štatistickej významnosti výskyt infekcie u osôb nosiacich rúško v prostredí, kde sa uplatňoval sociálny odstup a iné opatrenia v oblasti verejného zdravia.

Slabé stránky: Hlavným prínosom chirurgickej rúška je ochrana ostatných pred šírením kvapiek a aerosólov, a nie nositeľa - štúdia to neskúmala. Účastníci boli sledovaní len jeden mesiac, čo je veľmi krátka doba na infekciu s inkubačnou dobou 14 dní.

Inzercia

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Covid nebol katastrofou pre vzdelávanie mladých ľudí. Bol to Lockdown.

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Odporúčame

Blog
Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

Starší ľudia "najväčšou prioritou" pre vakcínu. Vysoká miera ochrany u detí a mladých ľudí viedla odborníkov k tomu, aby vyzvali vládu, aby uprednostnila preočkovanie starších skupín pred očkovaním detí a mladých ľudí.  Percento ľudí, ktorí sú v súčasnosti pozitívne testovaní, najvyššie u žiakov stredných škôl, približne 7 %, ale len 1,2 % u ľudí vo veku 35 až 49 rokov. U ľudí nad 50 rokov je miera nákazy polovičná, 0,6 percenta. Prečo, keď je riziko hospitalizácie a úmrtia na koronavírus oveľa menšie, sa k deťom správame, akoby sme stále boli na vrchole pandémie? Dospelí nie sú povinní absolvovať dva testy týždenne, tak prečo deti? Anglicko.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.