Daj, Boh, šťastia tejto zemi, všetkým ĽUĎom v nej!

Daj, Boh, šťastia tejto zemi, všetkým ĽUĎom v nej!

Požehnané a milostiplné vianočné sviatky, milosť a pokoj od novorodeného Božieho dieťaťa. Radosť, dôveru v Božiu lásku a pomoc do všetkých dní. Nech vo Vašich domovoch zavládne pokoj, láska a porozumenie. Sviatky vianočné, pekné cesty polnočné, na Vianoce veľký darček, na Silvestra pekný tanček, do muziky ľahký krok a šťastlivý Nový rok!

ĽUDia, prichádza čas, keď je dobré sa politicky stíšiť, zanechať politickú zábavu, silné politické a apolitické reči, úderné trefy a označenia pravým menom, ale aj voľné demokratické diskusie na témy, ktoré nás svrbia vnútri a vonku. Ten čas by mal byť časom blízkosti, väčšieho záujmu, láskavosti, milosti, pomoci a vinšu. Taký býva len raz v roku a prežívame a cítime ho všetci ľudia. Je to čas Vianočný.

Čaro Vianoc ťažko opíšeme na pár riadkoch a v pár vetách, ale je to čas, keď - akoby švihnutím čarovným prútikom - sa menia ľudia, vôňa, chuť, farby, výzdoba, atmosféra a nálada. Vieme byť ľudskejší, veselší, milší, pozornejší a duchovnejší. Vianoce menia vzťahy medzi ľuďmi k dobrému, viac sa obdarúvame a pomáhame a ďaleko viac ľudí dokáže v tomto čase myslieť aj na iných, na chorých, osamelých, na opustené deti, na ľudí bez domova.

Nech už máme každý tú politickú pravdu akokoľvek silnú, všetkým nám z celého srdca želám požehnané a milostiplné vianočné sviatky, milosť a pokoj od novorodeného Božieho dieťaťa. Radosť, dôveru v Božiu lásku a pomoc do všetkých dní.

Nech vo Vašich domovoch zavládne pokoj, láska a porozumenie. Sviatky vianočné, pekné cesty polnočné, na Vianoce veľký darček, na Silvestra pekný tanček, do muziky ľahký krok a šťastlivý Nový rok!

Daj Boh šťastia tejto zemi,

všetkým ľuďom v nej.

Nech im slnko jasne svieti

každý Boží deň.

 

Nech ich sused v láske má,

nech im priazeň, pokoj dá,

daj Boh šťastia tejto zemi,

všetkým ľuďom v nej.

 

Daj Boh šťastia celej Zemi,

všetkým národom.

Nech im svetlo hviezdy lásky

ožiaruje dom.

 

Hladným chleba dobrého,

chorým zdravia pevného,

daj Boh šťastia celej Zemi,

všetkým národom.

 

Dopraj, Bože, svojmu dielu

večné trvanie.

Nech sa samo nezahubí,

všetci prosíme.

 

Rybám čistej vody daj,

vtáctvo a zver zachovaj,

dopraj, Bože, svojmu dielu

večné trvanie!

"Nech nám v našej snahe Pán Boh pomáha."

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Prečítajte si tiež