Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. november 2021

Prečo ultrazvuk na verejnosti pobúril aktivistov za potrat?

Pretože ukázal, že Anino bábätko je dieťatko a nie iba „zhluk buniek."
Prečo ultrazvuk na verejnosti pobúril aktivistov za potrat?

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Ultrazvuk, ktorý sa 3. októbra tohto roku konal na verejnosti v Mexiku, rozzúril militantných podporovateľov abortu a zdiskreditoval ich naratív, pretože bol ukážkou toho, že nenarodené dieťa je doslova nenarodené bábätko, a nie len súbor buniek.

Odohral sa v Mexico City počas Pochodu za ženy a za život, teda národnej akcie, ktorej sa zúčastnili milióny protestujúcich po celej krajine, z toho 300 tisíc v samotnom hlavnom meste.

USG podstúpila Ana, tehotná pubertiačka v 38. týždni gravidity. Podľa spravodajskej kancelárie ACI Prensa sa ho zúčastnila dobrovoľne a súhlasili s tým aj jej rodičia.

Tu si pozrite videá, ktoré na internet zavesil David Ramos, člen tejto novinárskej agentúry v Mexiku:

https://twitter.com/i/status/1444731695287132160

https://twitter.com/i/status/1444733729541431298 (bolo počuť tlkot srdiečka)

Militantní aktivisti podporujúci potraty sa však nielenže nedali týmito videami presvedčiť, ale Anine slobodné a spontánne rozhodnutie dokonca nazvali „cirkusom“ a „nechutným predstavením“.

Inými slovami má Ana v ich očiach od 12 rokov slobodu vybrať si ukončenie tehotenstva, ale nesmie si zvoliť ultrazvuk, ktorým by podporila pro-life argumenty. Doslova má „právo bez nátlaku, nezávisle a informovane rozhodovať o svojom tele a sexualite”, ale „vidieť ultrazvuk u tehotnej tínedžerky nie je ničím dojímavým, naopak, budí to obavy”.

Druhý citát pochádza od Guillerma Rafaela Santiaga Rodrígueza, generálneho riaditeľa Mexického inštitútu mládeže, ktorý je orgánom ľavicovej vlády mexického prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora. Svoj tweet tento aktivista zakončil slovami: „Takéto vyobrazenia sa nesmú stať normálnymi. Tu nejde o náboženské ideológie, ale o PRÁVA.”

Čiže podľa „logiky“ podporovateľov potratov by nemalo byť normálne ísť na ultrazvuk? Sú snímky, ktoré sa pri ňom urobia, „náboženskou ideológiou“? Malo by byť slepo využívané „právo“ na abort? Je „abnormálne“ ukázať ultrazvukom tehotnej žene živú, bezmocnú ľudskú bytosť, ktorá sa vyvíja v jej lone?

Rozzúrení bojovníci za potrat

Táto fanatická iracionálnosť ale nedokáže zakryť to, čo ich v skutočnosti rozhnevalo: že bola demaskovaná ich argumentácia zdanlivo „zastávajúca práva“. Veď na to, aby sme všetkých občanom presvedčili o nejestvujúcom „práve“ na likvidáciu bábätiek, je nutné tiež eliminovať fakty – najmä také, ktoré by mohol ukázať ultrazvuk.

Inzercia

Diktátorská zúrivosť takzvaných pro-choice aktivistov nepozná hranice– logické, biologické ani demokratické. Vezmite si napríklad ľavicovú vládu v Španielsku, ktorá otvorila diskusiu o zákone, ktorý by posielal do väzenia „pro-liferov“, modliacich sa v blízkosti potratových kliník. Alebo že súdy v Argentíne práve presadili zvrátený rozsudok nad lekárom, ktorý odmietol vykonať potrat a radšej zachraňoval tehotnú ženu aj s jej bábätkom.

V tom istom Mexiku, kde sú kostoly, verejné priestranstvá aj polícia často vystavené vandalským výčinom militantných feministiek bojujúcich za potraty, Národná komisia pre ľudské práva vydala „Učebnicu sexuálnych práv adolescentov a mládeže“, v ktorej sa uvádzajú práve vyššie spomínané tvrdenia o slobodných rozhodnutiach už dvanásťročných dievčat. No byť „informovaná“ zjavne nezahŕňa tak logické a zrejmé podmienky ako ultrazvuk, alebo ak áno, nie je jasné, prečo by zistenia z tohto vyšetrenia nemohli byť uverejnené bez toho, aby ich niekto pejoratívne označil za „cirkus”.

Zástancovia potratu a ich vyhrážky a urážky voči pro-life aktivistom

Táto nálepka pochádza od radikálnej feministickej skupiny, ktorá sa tituluje ako „Bosorky mora” a na Twitteri sa vyjadrili takto: „Mexiko je krajina s najvyšším počtom prípadov zneužívania detí a tehotenstiev u mladistvých na svete. Títo ľudia sa domnievajú, že predvádzať malé dievča ako cirkus, je udalosťou, ktorú treba oslavovať. Niečo nechutné.“

Mimochodom, na sociálnych sieťach a zvlášť na Twitteri sa po spomínanom proteste za skutočné práva žien a nenarodených detí v Mexiku doslova roztrhlo vrece s beztrestnými vyhrážkami voči jeho účastníkom. Okrem dôkazov „tolerancie a lásky“ cez prívlastky ako „špinavé svine“ a „psychopati“ a „pacifistických“ výrokov ako „Nenávidím ich“ niektorí čelili aj výslovným hrozbám fyzických útokov.

Opakovaná netolerantnosť a násilie od aktivistov za potrat

Ako títo militanti, ktorí sa skrývajú za obranu „práv, demokracie, tolerancie a inklúzie“, ospravedlňujú feministický vandalizmus v Mexiku z 28. septembra tohto roku? Rodrigo Iván Cortés, prezident Národného prorodinného frontu, priebeh septembrových protestov zosumarizoval takto: „Žiadali si legalizáciu násilia, následkom ktorého bolo zranených a hospitalizovaných 27 policajtiek, a prostredníctvom extrémnych násilností prejavili nulové ohľady voči ženám”.

Francisco Veneto 

https://aleteia.org/2021/10/09/why-did-this-public-ultrasound-enrage-abortion-activists 

preklad: Miriam Bicková

 

Blog Zastolom.sk vychádza v spolupráci s denníkom Postoj, pripravuje ho občianske združenie Slovenská asociácia kresťanských rodín (SAKRO). Našu činnosť môžete podporiť nákupom v našom eshope alebo finančným darom.

Portál www.zastolom.sk sprevádza kresťanské rodiny na ceste viery. Robí tak prostredníctvom online magazínu, rozširovaním zoznamu odporúčaných psychológov, budovaním Facebookovej komunity, vymýšľaním a vyrábaním konkrétnych nástrojov na slávenie liturgického roka v rodine, ktoré ponúka vo svojom eshope. Nové články od septembra 2020 publikuje na Postoji.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Daniel Fiala: Dobrá novina je darom pre Afriku aj pre nás

Daniel Fiala: Dobrá novina je darom pre Afriku aj pre nás

Koledovanie dobrovoľníkov eRka je nielen nadviazaním na tradície Slovenska a na pomoc Afrike - pretože aktivity eRka nestoja len na Dobrej novine. Formácia detí aj rodín je podľa Daniela Fialu (33) silnou aj počas Adventu, aj po ňom, a to aj počas pandémie, ktorá v erkároch vzbudila ďalšiu kreativitu a pomohla objaviť ďalšie možnosti. 

Blog
Prečo sa nechcem dať zaočkovať proti COVID-19

Prečo sa nechcem dať zaočkovať proti COVID-19

Nedávno sa ma viacerí známi pýtali, prečo sa nechcem dať zaočkovať. Odpoveď na túto jednoduchú otázku je zložitejšia. V mojom prvom blogu v živote sa pokúsim čo najkomplexnejšie vysvetliť dôvody. Všetko, čo uvediem, je podložené serióznymi vedeckými poznatkami a štatistikami. Ak sa v niečom mýlim, rád chybu opravím, ak ma niekto na ňu upozorní. Nenájdete tu žiadne konšpirácie, ani hoaxy a ak to vydržíte čítať až do konca, tak sa dozviete aj to, prečo sa možno nakoniec zaočkovať dám.

Blog
Ako je to s Riškovou farmou v Austrálii

Ako je to s Riškovou farmou v Austrálii

Keď sa verejne prevalilo, kde chce Richard S. tráviť svoj politický ale zrejme aj biologický dôchodok, tak veľká časť médií ale aj verejnosti reagovala na otázku, či si kúpu vidieckej nehnuteľnosti v ďalekej Austrálii mohol dovoliť. A to bol krok vedľa.

Denník Svet kresťanstva