Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. november 2021

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

Starší ľudia "najväčšou prioritou" pre vakcínu. Vysoká miera ochrany u detí a mladých ľudí viedla odborníkov k tomu, aby vyzvali vládu, aby uprednostnila preočkovanie starších skupín pred očkovaním detí a mladých ľudí.  Percento ľudí, ktorí sú v súčasnosti pozitívne testovaní, najvyššie u žiakov stredných škôl, približne 7 %, ale len 1,2 % u ľudí vo veku 35 až 49 rokov. U ľudí nad 50 rokov je miera nákazy polovičná, 0,6 percenta. Prečo, keď je riziko hospitalizácie a úmrtia na koronavírus oveľa menšie, sa k deťom správame, akoby sme stále boli na vrchole pandémie? Dospelí nie sú povinní absolvovať dva testy týždenne, tak prečo deti? Anglicko.
Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

Prípady Covid u detí klesajú, pretože „väčšina už vírus mala“ Takmer tri zo štyroch detí vo veku od päť do 14 rokov sa už nakazili, čo spôsobilo spomalenie šírenia v školách. Hoci 99 percent 70 až 79-ročných ľudí je plne zaočkovaných, len 86 percent má stále protilátky, čo dokazuje znepokojivé ubúdanie imunity v priebehu času. Naproti tomu 92 percent 16 až 24-ročných má protilátky, aj keď len 81 percent bolo dvakrát očkovaných.  Z údajov vyplýva, že nakazených bolo približne 55 % detí vo veku od jedného do štyroch rokov, ako aj 71 % detí vo veku od 15 do 24 rokov. 

Obrovský počet nakazených detí školského veku stál do veľkej miery za prudkým nárastom počtu prípadov za posledný mesiac, ale vedci sa teraz domnievajú, že mnohí mladí ľudia náchylní na ochorenie už boli nakazení. Najnovšie údaje z vládneho informačného panela o koronavírusoch ukazujú, že počet pozitívnych testov teraz klesá.

Starší ľudia "najväčšou prioritou" pre vakcínu. Vysoká miera ochrany u detí a mladých ľudí viedla odborníkov k tomu, aby vyzvali vládu, aby uprednostnila preočkovanie starších skupín pred očkovaním detí a mladých ľudí. 

Zatvorenie škôl výrazne neznížilo šírenie Covid“ Pri výskume sa použili údaje z Japonska, kde každá samospráva zodpovedá za zatváranie škôl vo svojej oblasti. To znamená, že niektoré školy boli zatvorené, zatiaľ čo iné nie, čo umožnilo vedcom porovnať počet prípadov Covid a preskúmať, či existuje súvislosť so zatvorením škôl. Uviedli, že zatvorenie škôl malo "rozsiahle dôsledky" vrátane straty vzdelania, straty budúcich príjmov a zhoršenia fyzického a duševného zdravia.

Pred škodami spôsobenými lockodownom sa už nedá ukryť. Množstvo nových hrozivých údajov, ktoré naznačujú, že liečba bola horšia ako choroba, je pre premiéra hroziacim politickým problémom. Štúdia Oxfordskej univerzity ukázala 17-percentný pokles počtu diagnostikovaných prípadov rakoviny u detí v mesiacoch nasledujúcich po prvej výluke. Najnovšie štatistiky ukazujú, že počet detí čakajúcich na liečbu porúch príjmu potravy sa za posledný rok zdvojnásobil z 860 na viac ako 2 000. 

Nemôžeme ďalej nútiť deti, aby sa samy izolovali. Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre množstvo opatrení uvalených na ľudí, ktorí sú najmenej zraniteľní voči vírusu. Podľa najnovších údajov Národného štatistického úradu je percento ľudí, ktorí sú v súčasnosti pozitívne testovaní, najvyššie u žiakov stredných škôl, približne 7 %, ale len 1,2 % u ľudí vo veku 35 až 49 rokov. U ľudí nad 50 rokov je miera nákazy polovičná, 0,6 percenta.

Prečo, keď je riziko hospitalizácie a úmrtia na koronavírus oveľa menšie, sa k deťom správame, akoby sme stále boli na vrchole pandémie? Dospelí nie sú povinní absolvovať dva testy týždenne, tak prečo deti? To všetko vyvoláva aj väčšiu otázku, aký zmysel má pokračovanie v hromadnom testovaní, keď jedinou cestou k normálnemu stavu je liečiť Covid rovnako ako iné endemické ochorenia.

Odhalenie, že 43 000 ľuďom laboratórium vo Wolverhamptone, ktoré schválila Národná zdravotná služba, pravdepodobne poskytlo nesprávne negatívne výsledky PCR, skôr naznačuje, že celý systém nie je vhodný na tento účel. S istotou však môžeme povedať, že takmer dva roky po uzávere v marci 2020 deti naďalej znášajú bremeno choroby, ktorá sa ich ani netýka - keď takmer 80 % populácie staršej ako 12 rokov bolo dvakrát očkovaných. Nemá to zmysel.

Mladí ľudia zaplatili príliš vysokú cenu za lockdown. Spôsob, akým boli mladí ľudia ignorovaní, bol o to výnimočnejší, že samotný vírus predstavoval pre ich zdravie len malé riziko. V školách a na vysokých školách buď úplne vynechali vyučovanie, alebo boli vystavení experimentu s "virtuálnym" učením, ktoré bolo slabou simuláciou skutočného. Na univerzitách boli doslova ukrátení, keď prednášajúci opäť zostali doma, kurzy boli zrušené a ubytovanie študentov bolo výrazne obmedzené. Bolo im zabránené v socializácii a niekedy boli takmer odľudštení ako obyčajní prenášači chorôb, čím im bola odopretá nádherná časť dospievania a životné šance miliónov ľudí boli možno natrvalo poškodené.

Školy dostanú ďalších 1,8 miliardy libier na dobiehanie učiva, ktoré stratili kvôli Covidu. Školy sa budú môcť rozhodnúť, ako tieto peniaze použijú, ale budú nabádané, aby ich použili na vyučovanie v malých skupinách a mimoškolské aktivity, napríklad šport, divadlo a umenie, prvotriednu odbornú prípravu učiteľov alebo letné školy. Väčšina nových peňazí bude určená pre znevýhodnené deti základných a stredných škôl vo veku do 16 rokov. Telegraph

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Covid nebol katastrofou pre vzdelávanie mladých ľudí. Bol to Lockdown.

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Inzercia

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Odporúčame

Blog
2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Švédsko nepouživalo lockdown, aké sú výsledky pri minimalizácii škôd na hospodárstve, spoločnosti, zdravotníctve a školách, ktoré zostali otvorené pre osoby mladšie ako 17 rokov. Švédsko tiež tvrdí, že lockdown prináša izoláciu, ktorá môže byť pre starších ľudí smrteľná. Pokles urgentných odporúčaní na rakovinu vo Švédsku bol oveľa menší ako pokles vo Veľkej Británii - čo znamená menej úmrtí, ktorým sa dalo vyhnúť. Lockdown ešte prispeje k vyššiemu množstvu pacientov v nemocnici. Bez lockdownu nie sú také veľké špičky prípadov. Rozdelia sa prípady pravidelnejšie v čase. Opatrenia, ktoré sa považujú za nevyhnutné na zmiernenie tejto epidémie, zvýšia len v Británii štátny dlh o približne 24 % a ročne budú stáť približne 10 mld. libier. Lekárska starostlivosť v Anglicku sa zhoršila viac ako vo Švédsku. Teraz Švédi, podobne ako Dáni a Nóri, rušia takmer všetky obmedzenia týkajúce sa koronavírusu. Odborníci to odôvodňujú vysokou zaočkovanosťou najmä staršej populácie. V posledných mesiacoch to mohol ľahko urobiť každý, kto sa chcel dať zaočkovať. Tí, ktorí sa nezaočkovali, sú považovaní za zodpovedných za svoj vlastný osud. Švédsky experti spochybňovali a stále pochybujú o rady Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), že nosnie rúška, ktorá zakrýva nos a ústa, chráni pred koronavírusom.

Blog
Pani Bitó-Cigániková - politická elita SAS

Pani Bitó-Cigániková - politická elita SAS

Richard Sulík sa už opakovane nechal počuť, že začína riešiť otázku svojho "nástupníctva" v strane SAS - v tejto súvislosti padlo medzi inými aj meno potenciálnej predsedníčky tohto subjektu - p. Jany Bitó-Cigánikovej. Túto hrozbu netreba vonkoncom podceňovať a treba sa na ňu pozrieť zblízka.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.