Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. november 2021

Prečo je apoštol Pavol predobrazom bratov Krista?

“Na základe Jehovovho slova vám hovoríme, že tí z nás, ktorí budú žiť počas Pánovej prítomnosti, určite nepredídu tých, čo zomreli.” – 1 Tesaloničanom 4:15. A takýmto spôsobom apoštol Pavol naznačil, že on tiež bol predobrazom bratov Krista.

Takže okrem starovekých izraelských Božích prorokov s tiež určitými kresťanskými apoštolmi, ale i učeníkmi Božieho jednospodeného Syna (jediný priamo stvorený svojim nebeským Otcom, Bohom Jehovovm), aj apoštol Pavol je predobrazom bratov Krista. Predobrazom pomazaných bratov (mužov a žien) Ježiša Krista a takto adoptovaných duchovných synov Jehovu Boha, ktorí so svojim “starším bratom” budú jediní v celom stvorení, ktorí získajú nesmrteľnosť, ktorú doposiaľ mal len Stvoriteľ vesmíru!

Ale aj zaujímavý bod v horecitovanom biblickom inšpirovanom (bezchybnom) verši sa tiež spomína: “…tí z nás, ktorí budú žiť počas Pánovej prítomnosti, určite nepredídu tých, čo (už) zomreli.” To ale znamená, že všetci 144 000 pomazaní budú vzkriesrní spolu! Keďže všetci 144 000 pomazaní bratia Krista tvoria jeho nebeskú “nevestu”, ktorú sám Stvoriteľ pripravil pre svojho unikátneho a jedinečného nebeského syna, je len logické si predstaviť, že jej vzkriesenie nemôže prebiehať po “kúskoch”, ale totálne

Inzercia

Odporúčame

Blog
Koho predobrazom bol apoštol Ján?

Koho predobrazom bol apoštol Ján?

“Ja, Ján, váš brat, ktorý ako nasledovník Ježiša vytrváva v súžení tak ako vy a bude mať s vami účasť na kráľovstve, som bol na ostrove Patmos, lebo som hovoril o Bohu a vydával svedectvo o Ježišovi.” - Zjavenie 1:9. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.