Bratislavská irónia Sacharovej sloboda myslenia a LGBTI lobby

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Bratislavská irónia Sacharovej sloboda myslenia a LGBTI lobby

Europoslankyňa p. Lunacek sa medzi mladými v Bratislave zúčastnila otvorenia výstavy o slobode myslenia.  Absurdné je, že je to tá pani Lunacek, ktorá chce, aby štáty EU nemali zrovna slobodu vo veciach manželstva, rodiny a adopcií detí. Nedalo mi to a tak som jej prišiel slušne pripomenúť, že sloboda prejavu a myslenia musí byť garantovaná aj vtedy, ak poviem, že "Deti majú právo na otca a mamu" a "Manželstvo = muž + žena". Toto nie je nenávisť, ani homofóbia, za ktorú máme byť odsudzovaní, väznení či pokutovaní.

Verím, že organizátori to neurobili naschvál a iba zhodou okolností to vyšlo na pani Lunacek ako podpredsedníčku európskeho parlamentu. Pred študentami gymnázia Ladislava Novomestského v Bratislave sa totiž práve ona 7.12.2015 zúčastnila otvorenia výstavy “Laureáti Ceny Andreja Sacharova za slobodu myslenia”. Keď som sa o tom dozvedel, premýšľal som, ako zareagovať, ako vyjadriť protest proti tomu, aby zrovna pani Lunacek vystupovala na takomto skvelom podujatí, kde sa hovorí o slobode myslenia a názoru. 

A tak som si ráno pripravil transparent, pribalil symbol rodiny (ktorý som si doniesol z 500 000-ového protestu LMPT z Francúzska) a vyrazil do Ružinova. Na podujatí som rodinu dal vedľa seba a pokiaľ pani Lunacek rečnila, držal som papier s nápisom: "Sloboda myslenia a prejavu - aj právo povedať: Deti majú právo na otca a mamu. Manželstvo = muž + žena"

Chcel som takto pani Lunacek, aj organizátorom poukázať na iróniu, že zrovna ona otvára toto podujatie. Dokonca vo svojom príhovore hovorila o potrebe slobody povedať svoj názor, o potrebe slobodných médií a internetu, s čím sa dá len súhlasiť. No reči sa hovoria, chlieb sa je. Pani Lunacek je totiž zrovna tou europoslankyňou, ktorá správou presadenou v európskom parlamente začiatkom roka 2014 vedie štáty EU k obmedzeniu slobody prejavu a myslenia vo veciach manželstva, rodiny a práv detí pri adopciách (aj viacerí slovenskí europoslanci hlasovali ZA - Monika Flašíková-Beňová, Vladimír Maňka, Katarína Neveďalová (SMER-SD) a Edit Bauer (SMK)). 

Správa Lunacek bola jednou z tých, proti ktorým sa zdvihla vlna odporu a do európskeho parlamentu občania EU posielali státisíce emailov. Žiadali svojich poslancov, aby rešpektovali
- rodičovské práva
- slobodu svedomia
- slobodu prejavu
- subsidiaritu
a odmietli tento dokument. Okrem narúšania spomínaných hodnôt totiž vďaka voľnému pohybu osôb chcela p.Lunacek zaviesť uznávanie registrovaných partnerstiev a rovnakopohlavných "manželstiev" vo všetkých štátoch EU. Správa vyzýva na úpravu programov zameraných na mládež a vzdelávanie, úpravu nariadení ohľadom slobody prejavu a pod. Žiada tiež európsku komisiu, aby v pristupujúcich krajinách monitorovala problémy týkajúce sa sexuálnej orientácie a rodovej identity. Ďalším problematickým bodom bola požiadavka na registrovanie a vyšetrovanie trestných činov z nenávisti k osobám LGBTI a prijatie trestnoprávnych predpisov zakazujúcich podnecovanie k nenávisti na základe sexuálnej orientácie a rodovej identity.
Trestné činy samozrejme odsudzujeme, no obvinenie z nenávisti je veľmi tenkým ľadom a nástrojom na umlčiavanie kritikov. Pri obvinení z nenávisti je zrazu bremeno dokazovania na obvinenom, nie na žalobcovi. 

Proti správe europoslankyne Lunacek sa postavilo aj spomínané obrovské hnutie La manif pour tous. V Paríži, Lyone, Bruseli, Madride, Varšave a v Ríme sa uskutočnili pochody protestujúce proti tomuto dokumentu

Po prejave p. Lunacek bol na tomto podujatí o slobode myslenia(!) krátky priestor na položenie otázok. Pomocou sli.do som teda položil otázku v zmysle "prečo p. Lunacek presadila správu, ktorá nám bráni povedať, že pre deti je najlepší otec a mama a že Manželstvo je medzi mužom a ženou". Žiaľ, otázka bola zmazaná. Podobný osud stihol aj tú, ktorou som sa pýtal na cenzúru nepohodlných otázok (viď nižšie). Čo by si ten Sacharov pomyslel o takejto slobode myslenia...

Pani Lunacek na mňa počas svojho prejavu často pozerala a hoci slovenčine nerozumie, symbol LMPT pozná určite. Verím, že jej organizátori môj odkaz preložili a nabudúce si pozvú hosťa, ktorý skutočne ctí slobodu prejavu a myslenia. Aj vtedy, keď poviem, že "Deti majú právo na otca a mamu" a "Manželstvo = muž + žena". 

  

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo