Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. október 2021

Koho predobrazom bol apoštol Ján?

“Ja, Ján, váš brat, ktorý ako nasledovník Ježiša vytrváva v súžení tak ako vy a bude mať s vami účasť na kráľovstve, som bol na ostrove Patmos, lebo som hovoril o Bohu a vydával svedectvo o Ježišovi.” - Zjavenie 1:9. 

Okolo roku 96 n.l apoštol Ján bol inšpirovaný napísať poslednú knihu Biblie - Zjavenie. A napísal ju v čase, keď bol na ostrove Patmos v Stredozemnom mori, situovaný na západ od dnešného Turecka. Alebo ako to sám opísal vo svojom videní v horecitovanom inšpirovanom deviatom verši prvej kapitoly.

Výraz Patmos, ostrov, na ktorom bol apoštol Ján uväznený, podľa nám dnes dostupných zdrojov, ako grécky výraz, môže mať niekoľko významov. Medzi nich patria: smrteľný, moje zabitie alebo aj byť šliapaný alebo pošliapaný, podľa kontextu, v ktorom sa používa alebo aj vyskytuje.

Tieto výrazy presne opisujú situáciu, v ktorej sa dnes nachádza väčšina pomazaných bratov a sestier Ježiša Krista a aj duchovných adoptovaných synov Jehovu Boha. Ocitli sa v takzvanom väzení alebo izolácii z hľadiska väčšiny svedkov Jehovových!

Napriek tomu, presne tak, ako apoštol Ján, aj oni dnes dostávajú od svojho nebeského Otca "videnia" alebo hlbšie pochopenie významu starovekých proroctiev, ale aj poznanie a pochopenie dnešnej situácie z hľadiska biblického proroctva v knihe Zjavenie!

Že staroveké proroctvá izraelských Božích prorokov ale majú kompletné splnenie počas druhého príchodu Ježiša v budúcnosti, je jasne zdôraznené inšpirovanými slovami samého Božieho syna Ježiša: “Akí ste neochotní rozmýšľať..prečo neveríte tomu, čo hovorili proroci?” - Lukáš 24:45.

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
Ako sa dnes plní biblické proroctvo!

Ako sa dnes plní biblické proroctvo!

“V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s bojovými vozmi, jazdcami a mnohými loďami, vtrhne do krajín a preženie sa nimi ako záplava." - Daniel 11:40.

Blog
Životná úroveň a politika – Rakúsko, Česko a Slovensko

Životná úroveň a politika – Rakúsko, Česko a Slovensko

Rakúsko a Nórsko nás v životnej úrovni predbehli počas vlády komunistov pod diktátom Moskvy. Za 29 rokov štátnej samostatnosti SR sa od nás vzdialilo Česko. Počas 12 rokov vlády Ficovho SMERu nás predbehlo Maďarsko, a zadĺženosť máme najhoršiu v Európe. Je to dôsledok toho, ako kde funguje spoločenský systém. Súvisí to aj s tým ako odstúpil rakúsky kancelár, aj prečo bude českým premiérom konzervatívny kresťan - katolík. A tretina Slovenska by volila Ficov SMER a jeho HLAS.

Blog
Kritéria pre veľkňaza

Kritéria pre veľkňaza

30. nedeľa v Cezročnom období cyklu B nám v druhom čítaní opäť ponúka niekoľko veršov z Listu Hebrejom. Ak by sme si však tento úryvok zasadili do textového kontextu celej knihy, zistíme, že ide o priame pokračovanie toho, čo sme na liturgii počuli pred týždňom. Na základe tradičného názoru niektorých biblistov sa tam veršom Hebr 4,14 začína časť listu, v ktorej sa autor zaoberá témou Ježišovho kňazstva, ktorá je jednou z nosných pre celý spis vôbec. Toto delenie však nemožno považovať za definitívne, keďže sa motív Ježiša veľkňaza objavuje už aj v skorších veršoch (porov. Hebr 2,17; 3,1).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.