Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. október 2021

Rebríček najpopulárnejších diskutérov Postoja

Prehľadný archív najúspešnejších príspevkov, čas potrebný na prečítanie jednotlivých blogov a ich klasifikácia, popularita diskutérov, prideľovanie bodov a možnosť zdieľania príspevkov i pre anonymných diskutérov.
Rebríček najpopulárnejších diskutérov Postoja

S možnosťou komentovať články na denníku Štandard som urýchlil práce na projekte konzervativnediskusie.sk zamerané na plody diskusnej námahy insitných prispievateľov.

Musím hanebne priznať, že som nesprávne ohodnotil povahu diskutérov a ich ochotu debatovať, alebo sa zorganizovať. A to som jeden z nich. Tak málo sa poznám! Túto chybu urobil, žiaľ, aj denník Štandard s novými diskusiami, ktoré dobehol podobný osud. Diskutéri síce chcú písať, ale ešte viac chcú byť čítaní a vypočutí spolusúputníkmi a oponentami. Chcú byť vo viditeľne rušnom strede pozornosti.  A ak čitateľov nevidia, tiež sa nenamáhajú. Je to taká hra, kto si samotu odnesie ako prvý.

Nie, nehádžem flintu do žita. V súčasnej dobe sa skôr posúvam k ďalším bodom, ktoré som chcel svojím pričinením naplniť. Diskusie k novinovým článkom Postoja a Štandardu púšťam ako správca k vode.

To, čo k vode nepúšťam, ale naopak z nej ťahám, je výber najúspešnejších ("najpluskovanejších") diskusných príspevkov, ktoré z diskutérskej imaginácie vyvreli. Zaslúžia sa väčšiu pozornosť.

Bodové skóre popularity diskutérov a ich príspevkov

Dátovou základňou sú diskusie, ktoré majú viac ako 200 príspevkov. S ohľadom na moje časové možnosti sa budem snažiť zanalyzovať vždy týždenný vývoj. Výpočet som zvolit "blbuvzdorný". Každý príspevok je hodnotený samostatne bez ohľadu na výkon v iných diskusiách.

Ak počet plusiek vášho príspevku aspoň 3-násobne prevyšuje priemerný počet plusiek v danej diskusii => ste zaradený pernamentne medzi "populárnych diskutérov" (dropdown sidebar - vyskakovacie menu naľavo: "Rebríček populárnych diskutérov").

Ak počet plusiek vášho príspevku 5-násobne prevyšuje priemerný počet plusiek v danej diskusii => príspevok je uverejnený na titulke ako "populárna reakcia" (dropdown sidebar - vyskakovacie menu naľavo: "Najpopulárnejšie reakcie") a je dohľadateľný v zozname.

Pluská, ktoré ste týmito príspevkami získali, sa kumulujú naprieč analyzovanými diskusiami a tvoria vaše skóre. Čím viac vysoko nadpriemerných príspevkov máte, tým väčšie máte bodové skóre.

Inzercia

Zaraďovanie blogov do kategórii a čas potrebný na prečítanie

Rozhodol som sa, že mi zatiaľ bude stáť za námahu kategorizovať blogy Postoja do podkategórii tak, aby nezanikli v prepadlisku dejín. Dúfal som, že by si to mohli robiť blogeri sami, lebo tí vedia najlepšie, o čom je ich blog. Ale nikto sa neozval. Nevadí. Zaujímavou črtou môže byť pre čitateľa informácia, koľko času vám môže trvať prečítať blog. Tento čas je logicky odvodený od dĺžky blogu. Zároveň, ak bloger chce, má možnosť určiť, koho menovite chce alebo nechce, aby do diskusie pod článkom prispieval. 

Odporúčanie odkazov a prezentovanie postrehov aj pre anonymných diskutérov

Táto črta je "na skúšku". Konto má možnosť získať, kto preukázateľne na Postoji bloguje alebo diskutuje. Je jedno, ktorý ideologický tábor reprezentuje. Stačí emailová adresa kvôli heslu, ktoré vám pošlem, žiadnu inú informáciu od vás nepotrebujem. Budete mať plnú kontrolu, môžete si vkladať príspevky sami a ja vám do obsahu nebudem nijak zasahovať. K zdieľaným odkazom a názorom sa automaticky tvoria diskusie. Tie si možete i zrušiť. Budete menovite (alebo vaša prezývka) v zozname a príspevky budete uvereňovať ako autor s vlastným označením (dropdown sidebar - vyskakovacie menu naľavo: "Váš výber a postrehy"). Príspevky budú viditeľné v sekcii komunitných postrehov, nebudú súperiť s príspevkami na titulke.

A to je nateraz všetko. 

S pozdravom

Lukáš

 

DISKUSIA

dVEDECi tematického Cuvée - počítačový simulant - bývalý púštny zálesák - aktivista za zlepšenie diskusného online prostredia a väčšiu emancipáciu diskutérov a blogerov od redakcií -držiteľ prestížneho online titulu "úplne jedinečného mrhača vlastného životného času" - stúpenec ritualizovaného sentimentu. Píše rôzne podľa chuti a možností.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.