Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. september 2021

Otváracia prednáška sympózia o prekladoch Biblie bude verejne prístupná online

Významné sympózium je už pred dverami a vy môžete doň nahliadnuť.
Otváracia prednáška sympózia o prekladoch Biblie bude verejne prístupná online

Vedecké sympózium na tému Výzvy pre starovekých a moderných prekladateľov Biblie otvorí svojou prednáškou Hermann-Josef Stipp. Prednáška s názvom: Übersetzungsprobleme des Jeremiabuches und ihre textgeschichtlichen Hintergründe (Problémy prekladu Knihy proroka Jeremiáša a ich textovo-dejinné pozadie) sa uskutoční v stredu 29. 9. 202119:00 v Kláštore bosých karmelitánov v Košiciach-Lorinčíku a je otvorená pre verejnosť. Bude preložená aj do slovenčiny a bude ju možné sledovať aj online cez Zoom kliknutím na nasledujúci odkaz:

https://us02web.zoom.us/j/89798238309?pwd=ZHJHdmYzRVQ5VldHMVYybHZJN2FqQT09

alebo pripojením sa priamo cez Zoom zadaním nasledujúcich údajov: Meeting ID: 897 9823 8309, heslo: 892719

Budeme veľmi radi, ak sa pri tejto príležitosti stretneme osobne, alebo aspoň prostredníctvom internetu.

O celom sympóziu sa viac dočítate tu.

Hermann-Josef Stipp (*1954) je svetový odborník na Starý zákon, zvlášť na Knihu proroka Jeremiáša. Je ženatý a má troch synov. Je emeritným profesorom starozákonnej teológie na Katolíckej teologickej fakulte na Ludwig-Maximilians-Universität v Mníchove, kde prednášal od r. 2004 do r. 2018. Od r. 2003 bol od honorárnym profesorom na univerzite v juhoafrickom Stellenboschi, s ktorou intenzívne spolupracuje už viac ako tridsať rokov. V rokoch 2000-2004 prednášal na Johannes-Gutenberg-Universität v Mainzi, kde získal aj ocenenie za excelentné výsledky vo vyučovaní. Je autorom viacerých monografií týkajúcich sa najmä Knihy proroka Jeremiáša a množstva článkov (viac ako 80) zameraných na rôzne starozákonné témy. Momentálne pracuje na druhom zväzku komentára ku Knihe proroka Jeremiáša a jej textovo-kritickej synopse.

Inzercia

Centrum sa zameriava predovšetkým na výskum a vzdelávanie v oblasti biblických a blízkovýchodných vied s interdisciplinárnych presahom do iných oblastí, na popularizáciu vedeckého štúdia biblického a blízkovýchodného sveta, na biblický apoštolát a formáciu. Členmi Centra sú kňazi Košickej arcidiecézy zaoberajúci sa štúdiom biblického a blízkovýchodného sveta. Viac o Centre a jeho aktivitách na www.biblia.abuke.sk

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.