Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. júl 2021

Kľúčový bod na priamke času vesmíru!

“Ježiš k nim pristúpil a povedal: „Dostal som všetku moc v nebi a na zemi. Preto choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha a učte ich dodržiavať všetko, čo som vám prikázal. A ja budem s vami po všetky dni až do konca tohto usporiadania sveta.“ - Matúš 28:18-20.
Kľúčový bod na priamke času vesmíru!

V dnešných dekádach ľudstvo prežíva kľúčovú fázu histórie na vesmírnej časovaj priamke! Odhliadnúc od skutočnosti, že Stvoriteľ vesmíru a života v ňom je nadčasová a Večná Osobnosť, nie je to tak s ľuďmi, ktorí dnes stále prežívajú najkritickejšie časy, ktoré doposiaľ neexistovali, ani v celej histórií vesmíru existovať nebudú musieť!

Pretože keď dnešné časy pominú, nebude potreba venovať sa tak obšírne otázke Zvrchovanosti celého vesmíru! Má právo Stvoriteľ rozhodovať o tom, čo je správne a čo je nesprávne pre jeho inteligentné osoby, anjelov na nebi a ľudí na Zemi? Kto rozhodne túto orázku do najmenších detailov v absolútneom zmyslu slova?

Podobne ako architekt domu alebo iného stavitľského projektu zabuduje do plánov aj systém bezpečnosti a poplašného zariadenia, presne tak je to aj so Stvoriteľom celého vesmíru vrátane jeho inteligentných bytostí! Ale ako je to v stavaní domov a iných stavieb, takéto bezpečnostné zariadenia sa inštalujú väčšinou nakoniec.

A preto dnes sa blížime k obdobiu času, keď sa zakrátko dovŕši táto črta stvorenia, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla adresovaných pomazaným členom kresťanskému zboru alebo adoptovaným synom Všemohúceho Boha a preto bratom jeho jednosplodeného syna, Ježiša Krista, v meste Efezus na Blízkom Východe:

“Štedro nás zahrnul touto nezaslúženou láskavosťou so všetkou múdrosťou a rozumnosťou, keď nám oznámil sväté tajomstvo…že keď sa naplní určený čas, zriadi správu, pod ktorou zhromaždí všetky veci v Kristovi, všetky veci v nebesiach a veci na zemi. Tak budú všetky veci zhromaždené v Kristovi.” - Efezanom 1:8-10.

A táto SPRÁVA v rukách Krista s jeho 144 000 nebeskými nesmrteľnými spolukráľmi nielenže “zhromaždí všetky veci v Kristovi”, ale zárovaň bude existovať večne v celom vesmíre ako záruka proti akejkoľvek nezákonnej aktivite! Preto dnes žijeme v tom kritickom bode na priamke času vesmíru, keď sa zakrátko uzavrie zriadenie tejto SPRÁVY!

Inzercia

Odporúčame

Blog
Beda tým, ktorí túžia po Jehovovom dni!

Beda tým, ktorí túžia po Jehovovom dni!

“‚Beda tým, čo túžia po Jehovovom dni! Čo vám Jehovov deň prinesie? Temnotu, nie svetlo. Bude to, ako keď niekto uteká pred levom a narazí na medveďa, vbehne do domu, oprie sa rukou o múr a uštipne ho had. Jehovov deň bude tmou, a nie svetlom, bude to čierňava bez jasu.” - Amos 5:18-20.

Blog
Manželia Perignáthovci: Najlepšie bolo tráviť čo najviac času s deťmi

Manželia Perignáthovci: Najlepšie bolo tráviť čo najviac času s deťmi

Neviem si predstaviť krajšiu odmenu za dobre zvládnuté rodičovstvo ako to, keď dá vďačná dcéra redakcii zastolom.sk tip na svojich skromných rodičov. Je presvedčená, že práve oni vedia, ako dobre vychovať veľkú rodinu. Presne toto je príbeh Marty (59) a Miroslava (61) Perignáthovcov z Kežmarku, ktorých dnes už dospelé štyri deti cítia veľkú vďaku za výchovu. Pozývame vás prečítať si rozhovor o tom, čo považujú manželia vo výchove za dôležité, do čoho by investovali spätne viac času a čo by možno urobili trochu inak.