Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. júl 2021

Nové islamské platformy na Slovensku

Islam sa na Slovensku šíri rýchlejšie než by bolo očakávané. Z tohto dôvodu tu vznikajú i nové islamské platformy zastrešujúce náboženský a spoločenský život muslimov na Slovensku
Nové islamské platformy na Slovensku

V poslednom čase sa na Slovensku začalo o islam zaujímať pomerne dosť ľudí. A ako to chodí - tam kde je dopyt, tam vzniká aj ponuka - vznikajú nové islamské platformy, zaoberajúce sa životom muslimov na Slovensku a vieroukou. 

Jednou z týchto platform je Alkauthar Academy (http://alkautharacademy.sk/) - FB: Link na Facebook-ovú stránku, ktorá vznikla len pred pár dňami a bude prinášať ako prvá islamská vzdelávacia platforma s prekladmi videí, vierouku v titulkovej forme v slovenskom jazyku a kurzmi islamu pre deti. 

Druhou momentálne novou platformou je Muslimovia.sk (https://muslimovia.sk/), ktorá sa zameriava na spoločenský život muslimov na Slovensku a praktické informácie - kedy a kde sú otvorené mešity a modlitebne, aké obchody a služby s halal produktami na Slovensku máme, kto potrebuje pomoc (zakát - almužná) - ale taktiež bude prinášať základné odpovede vierouky islamu. Na stránke sa pracuje, ale momentálne je napr. už vyplnená téma Mesiáš Ježiš v islame: https://muslimovia.sk/o-islame/islam-a-ine-vierovyznania/krestania-a-islam/jezis-v-islame/, ktorá môže zaujímať i našich kresťanských spoluveriacich). 

Na Slovensku stále pôsobí aj Islamonline.sk, ktorá prináša informácie z islamu zo sveta a zameriava sa na medzináboženský dialóg. 

Veríme, že informácie o isláme sa budú šírť čoraz rýchlejšie a ak Boh dá, islam bude na Slovensku vzrastať tak ako doteraz. 

 

Inzercia

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania, ale i iných tém o ktoré sa zaujímam. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k niektorým príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame