Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. júl 2021

Mladí ľudia budú zo Slovenska utekať čoraz viac

A za pravdu tomu dávajú rôzne prieskumy, ktoré svorne uvádzajú, že každý druhý mladý človek sa chystá zo Slovenska odísť.

Dôvodom ani tak nie sú peniaze, ktoré im za odvedenú prácu prijdú mesačne na účet, alebo koľko zarobia ako živnostníci či podnikatelia, ale obrovská miera korupcie, klientelizmu a papalášizmu "našich ľudí", ktorá aj po parlamentných voľbách stále rastie do obludných rozmerov. Mnohí z mladých ľudí očakávali, že po voľbách v roku 2020 prijde k radikálnym zmenám. No tie môžu prijsť len vtedy, keby sa na rozhodujúce miesta v štátnej a verejnej správe nastúpia slušní, históriou nezaťaženi ľudia. Lenže toto na Slovensku môžete očakávať tak o niekoľko generácii.

Každý človek, ktorý má skúsenosti s fungovaním verejnej alebo štátnej správy vám povie, že na očistu úradníckej mafie potrebujete vymeniť viac ako 2000 ľudí. Toto ste iste od predvolebných politických tárajov nepočuli, že? Nájdite tých 2000 slušných ľudí vhodných na rozhodujúce úradnícke funkcie. No nenájdete. A ak by ste povedzme na takého pozície niekoho aj našli, nikdy tieto pracovné miesta neobsadia. Tie sa obsadzujú výlučne politicko-straníckymi nominantami a čím hlupejšími, tým poslušnejšími. 

A prirodzene tí mladí, múdri a šikovní, neočakávali, že po voľbách sa už budú stále musieť pozerať na ľudí prepojených na politických oligarchov, bývalých kleptomanských politikov. Iste sú sklamaní, že tých tvarí tam vidia neúrekom. Nielen to, vidia, že už nikdy sa nevyšetria a nebudú zatvorené hlavné postavy tých najväčšich káuz, ktoré sa na Slovensku udiali za posledných 31 rokov. To, že dnes NAKA obviňuje a prokurátori zavrárajú do vyšetrovacej väzby rôzne kriminálne postavičky je iste pozitívne, ale sú to len biele koníky oligarchov a politikov, čo nikdy nebudú mať dosť. Čo si myslíte, kto bol špecialny prokurátor Kováčik? Najprv moninant demokratickej pravice a potom poskok Smerákov. Kto bol Trnka? Najprv poskok demokratickej pravice, potom poskok Smerákov a bratislavského výpaľníka. Dnes je preradený na nižšiu funkciu s nadpriemerným platom.

Taliansky spisovateľ Saviano, ktorý napísal knihu Gomora a do smrti sa bude musieť skrývať pred pomstou dnes najsilnejšieho zločineckého klanu nielen v Taliansku, ale v celej Európe a USA - Ndrangheta napísal svojho času článok o Slovensku. Píše, že talianske kriminálne skupiny by sa mali od slovenských politikov čo učiť. Zdôrazňuje, že v Taliansku je obrovská miera korupcie, ale určitých oblastí sa netýka. A naopak, na Slovensku sa korupcia a mafiánske praktiky týkajú všetkých oblastí života. A to dokonca aj školstva, športu, kultúry, proste všetkého. Keďže je verejne známy po celom svete, obraz, ktorý ponúkol o Slovensku, si osvojila celá západná Európa.

Len sa pozrite kto tu dnes bačuje. Pán Sulík si za poradcu vezme extrémne toxickú postavu - exministra financií Mikloša, ktorý bol súčasťou - šedou eminenciou najväčšej korupčnej kauzy na Slovensku Gorila. Asi sme zabudli čo tu jeho skupinka za osem rokov nastvárala. Možno je to odmena za to, že Mikloš Richarda Sulíka vytiahol - ako sa hovorí hore. Lebo Sulík nazačal v období založenia strany SaS. Veľa rokov predtým bačoval ako prívesok a poslušný vykonávač SDKÚ a aj cez nich sa dostal na teplé miesto generálneho riaditeľa mestskej akciovej spoločnosti OLO a pre OLO to bolo veru zlé obdobie. Bolo to za bačovania exprimátora Ďurkovského. Ach, a o tom, už iste nemusím písať. To isté platí o exministrovi zdravotníctva Zajacovi. Pamätám si časy keď Zajac hádzal oblečenie do svojho auta na Kýčerskej ulici, hneď vedľa trhoviska na Žilinskej, a utekal na Kanárske ostrovy čo sa tak bál každého, kto prešiel okolo neho po ulici. Dnes je späť a "dáva rozumy". A Sulík má toľko drzosti, že ešte aj na dovolenku si dovezie straníckou dodávkou, platenou daňovými poplatníkmi, proviant a zariadenie na jachtu do Chorvátska (mimochodom, to je aká podpora slovenského cestovného ruchu, do ktorého tlačia politici Slovákov?) Len som zvedvý, či si dá tú dovolenku cez stranícku kasu preplatiť, lebo je všeobecne známe, že je extrémne lakomý. A táto jeho vlastnosť nám dáva ďaľší priklad, že Slovensko pod jeho bačovaním nedopadne dobre.

Dnes máme na ministerstve životného prostredia "poradcu" Branislava Kaliského, známeho ako švagra a súputníka jednej bratislavskej kriminálnej zločineckej skupiny. Ale verte, to by nebolo ešte to najnebezpečnejšie. Celý svoj profesionálny život bol súčasťou politických oligarchov a nie je tajomstvom, že roky "visel" "podnikateľovi" Kmotríkovi za nohavice. Branislav Kaliský sa angažoval aj pri výstavbe Bonaparte, ktorého stavbu mimochodom odobril Lipšicov nominant vtedy šéf krajského stavebného úradu Mateička. Mimochodom ten doteraz na Okresnom úrade Bratislava rozhoduje o všetkých stavbách v hlavnom meste. 

Podobným príkladom je bratislavský staromestský samosprávny funkcionár, nominant OľaNO Vrábel. Viete, kde stojí Eurovea. Ale viete aj, to, že pozemky kedysi patrili obyvateľom Bratislavy? Pán Korbačka jedna z hlavných "postáv" finančnej skupiny JaT by vám vedel o tom čosi povedať. Takýto ľudia dnes chcú rozhodovať o tvorbe krajiny a miest. A ich súputník pán Palla je dodnes štatutárnym zástupcom jednej z bratislavských akciových spoločností. Pallovci a Mannovci, známe pezinské rodiny.

Ako sa asi mladí a šikovní ľudia pozerajú na to, že vraj misska, o ktorej je známe, že je prepojená na mečiarovko-smeráckeho politického oligarchu zrazí a zabije mladé dievča na prechode pre chodcov bezohľadnou jazdou a orgány činné v trestnom konaní sa už dlhý čas snažia tento prípad zamiesť pod koberec? A iste ste zaregistrovali aj to, že jej policajti neurobili skúšku na požitie omamných látok. Nemusíte hádať prečo! Aj toto je bratislavskej verejnosti známe.

Inzercia

Budú sa tí mladí a rozumní pozerať na klobásových a slaninových magistrov, doktorov a docentov, ktorí nevedia ani slovenský pravopis, ale "tituly" majú. A to smiešne preskakovanie zo strán do strán, jedna krachuje tak šup-šup do druhej - a stále dokola.

A viete ako sa postarali o bývalú smerácko-bugárovskú štátnu tajomníčku ministrestva spravodlivosti pani Pfundtner? Od decembra 2020 je riaditeľkou Centra pre medzinárodnú ochranu detí a mládeže, ktoré je rozpočtovou organizáciou Ministerstva práce a sociálych vecí SR. Spomínam ju preto, lebo za 11 rokov čo je miestnou poslakyňou bratislavskej mestskej časti Bratislava - Nové Mesto pre našu mestskú časť neurobila nič. Mala umelo vytvorenú funkciu tajomníčky miestnej rady s mesačnou odmenou 900 eur - za nič, ako inak. Jej jedenásť rokov v samospráve a výsledok jej práce viac ako biedny. A ako inak, je to postava pritúlená k starostovi Kusému. 

Takýchto príkladov sú dnes na Slovensku tisíce, novinári ich vyťahujú na "svetlo" denno-denne.

Ale aby sme boli spravodliví, dám vám priklady aj z druhej strany a to ľudí, ktorí sa po štúdiach chcú vrátiť späť na Slovensko.

Politická propagačná organizácia Rozhlas a Televízia Slovenska sa snaží vo svojich reláciach predstavovať tých navrátilcov. Pár relácii som si vypočul. Viete kto sa chce vrátiť?

Politologička, ktorá sa chce venovať priamej demokracii, lebo má povahu zachraňovať svet. Už dnes sa pretlačila do Slovenskej akadémie vied, takže ďaľší zbytočný človek platený ďaňovými poplatnikmi Slovenska. Nuž ale, štipendia na druhotriednych zahraničných vysokých školách vyčerpala, takže niekto sa o ňu musí postarať. Ďaľším príkladom je slečna, vyštudovaná historička a laická teologička - naozaj potrebujeme ich čo najviac! 

Skrátka bývalí zabávači, bývalí tenisti, bývalí Superstaristi, tanečníci, čašníci, to je ten ľudský kapitál, to je ten kľúč na vybudovanie moderného a úspešného Slovenska.

Odporúčame

Blog
Kauza arcibiskupa Bezáka – fakty známe i neznáme

Kauza arcibiskupa Bezáka – fakty známe i neznáme

Po potvrdení návštevy pápeža Františka na Slovensku sa objavili aj želania a dohady či „rehabilituje“ kontroverzne odvolaného arcibiskupa Bezáka. Vyriešenie tejto kauzy, ktorá veľmi uškodila slovenskej cirkvi, by bolo skvelou správou. V diskusii k téme však dohady, emócie a obvinenia silno prevažujú nad faktami. Tu sú podstatné a zdokumentované fakty ku kauze a vyjadrenia cirkevných autorít.

Denník Svet kresťanstva