Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. júl 2021

Európsky dvor oddobril diskrimináciu veriacich muslimov, kresťanov a iných

Diskriminácia veriacich. Aj o tom je rozhodnutie súdneho Európskeho dvoru.
Európsky dvor oddobril diskrimináciu veriacich muslimov, kresťanov a iných

Vo štvrtok rozhodol Európsky súdny dvor, že zamestnávateľ má právo vyhodiť zamestnanca, ktorý nosí na pracovisku náboženský symbol, s ktorým zamestnávateľ nesúhlasí. Zamestnanec podľa zákona nemá právo odvolať sa, pretože porušuje náboženskú neutralitu na pracovisku. 

Zákon je postavený hlavne proti muslimkám, ktoré môže zamestnávateľ prepustiť z dôvodu nosenia hijabu na pracovisku. Zamestnávateľ po novom podľa tohto zákona vyhne kritike alebo súdu za neoprávnené diskriminačné  konanie (proti slobode vyznania).  

V konečnom dôsledku tento diskriminačný zákon zasiahne všetkých veriacich. Nie len muslimky, ale i kresťanov, ktorí nosia krížiky, či rehoľné sestry pracujúce v nemocniciach alebo i iných veriacich, ktorí nosia viditeľné znaky príslušnosti k svojmu náboženstvu. Ľudia si začnú vyberať koho zamestnajú podľa vierovyznania.. Vzniknú tak profesie a firmy kresťanské, ateistické, islamské a tie, ktoré tolerujú aj iné vierovyznania. 

Zákon vraj reaguje na podnikateľskú slobodu. Tak sa teda pýtam: bude rovnako možné prepustiť homosexuála alebo transvestitu, ak má tento dotyčný viditeľne odlišný životný štýl a narúša ním tak neutralitu pracovného prostredia?

Alebo pri LGBT+ sa toto konanie zamestnávateľa naďalej môže zázračne brať za diskrimináciu a je možné sa proti nemu odvolať? 

Oháňaju sa toleranciou, no len na svoj LGBT+ spôsob. Náboženstvá sa stávajú nechceným artiklom.. 

Inzercia

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania, ale i iných tém o ktoré sa zaujímam. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k niektorým príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Storočná učiteľka zo Sobraniec: "Nie som za priateľstvo so ZSSR"

Storočná učiteľka zo Sobraniec: "Nie som za priateľstvo so ZSSR"

Mohla vzdelávať stovky študentov, no éra komunistického režimu jej to znemožnila. Vyhodená zo školstva, prenasledovaná, no napriek všetkým tým tlakom žila svedomito a mala odvážne postoje, ktoré formovali aj iných. Medzi jej žiakov patril emeritný arcibiskup Alojz Tkáč, redemptorista Jozef Sukovský. Dňa 17. júla si pripomína 100 rokov od jej narodenia.