Web 2

Pri surfovaní po internete nachádzam veľa a veľa vecí, ktoré sú potom pre mňa v mnohom nenahraditeľné, na inom mieste by som ich už dnes asi nenašiel, internet sa stal jedným z hlavných miest, kde svet dnes žije. Ponúkam niekoľko ďalších odkazov.

Súčasné vedenie STV robilo potrebné-prepotrebné reformy v televízii a v televíznom priestore – sú to nepopulárne kroky, za ktorými nasleduje aj veľká kritika. Vo veľkom počte protestných hlasov sa ťažko hľadá niečo konštruktívne, ale myslím, že možné to je. O Správach STV hovorí článok z medialne.sk, alebo iný z film.sk. Myslím, že spravodajstvo sa v poslednom čase už o čosi lepší, dúfam, že to nebude krátkodobé, má čo doháňať. Dosť veľký problém podľa mňa je komentovanie niektorých športových programov (futbal, hokej; hoci taká atletika alebo tenis je iná káva), v denníku Šport dávnejšie vyšiel článok o tom, ako bol komentátor zápasu v hádzanej totálne nepripravený a väčšina z toho, čo odhovoril, bola vydaná v ten deň v Športe... Pri futbalových prenosoch sa divák musí niekedy snažiť radšej nevnímať komentár a sústrediť sa na hru, aby nezaspal (napr. zápas Slovensko-Nemecko, hoci sme vyhrali 2:0)... (Toto sú ale menšie problémy, ako tie, keď nastupoval p. Rybníček, dnes už STV stojí podľa všetkého na vlastných nohách.)

Kto by si chcel kúpiť filmy Záhrada alebo Orbis Pictus na DVD, má veľkú smolu, Martina Šulíka kúpi len v ďalekom Japonsku! Filmový priemysel nie je u nás veľmi obľúbený :(. Ale Film.sk 9/2005, podľa mňa jedno z najlepších čísel, tiež píše, že sa možno predsa len začína točiť ).

Proletári všetkých zemí, prečítajte si toto :).

Rozhovor s Mariánom Labudom, aj o Tisovi.

Našiel som mapu európskych národov z roku 1914, hranice sú určite dosť relatívne, ale asi sme neboli až takým malým národom.

Každú nedeľu na Twiste je možné vypočuť si Jána Sucháňa, 14.8. hovoril toto.

Už pred dlhším časom E. Gindl, E. Gál, P. Zajac a ďalší diskutovali o médiách (tiež tu a tu), myslím, že na aktuálnosti to nestráca.

V utorok 23.8.2005 (!, hm!, v smutne-slávnom to dni a týždni Televíznych novín Markízy, keď bol odvolaný Pavol Rusko) vysielala TV Markíza v neskorých nočných hodinách skvelý film Insider. Nielen jej redaktorom (s „prenikavým žurnalistickým postrehom“) a ich fanúšikom ho možno len odporučiť...

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo