Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. jún 2021

Veľkosť Stvoriteľa vesmíru a života

“Bude však Boh naozaj bývať na zemi? Veď ani samo nebo, nebesia nebies ťa nemôžu obsiahnuť, o čo menej tento dom, ktorý som postavil!” - 1. Kráľov 8:27.

Izraelský kráľ Šalamún, staviteľ jeruzalemského chrámu, uviedol v modlitbe svojmu Bohu-Stvoriteľovi, že “ani samo nebo, nebesia nebies ťa nemôžu obsiahnuť”! Ako Stvoriteľ nebies je Jehovovo postavenie vysoko nad nimi všetkými a “jeho meno je nedosiahnuteľne vysoké. Jeho dôstojnosť je nad zemou a nad nebom.” (Ža 148: 13)

Jehova meria fyzické nebo tak ľahko, ako by človek zmeral predmet roztiahnutím prstov tak, aby predmet ležal medzi špičkami palca a malíčka. (Iz 40:12) Šalamúnovo vyhlásenie neznamená, že Boh nemá konkrétne miesto pobytu. Neznamená to ani to, že je všadeprítomný v tom zmysle, že je doslova všade a vo všetkom.

Vidno to zo skutočnosti, že Šalamún tiež hovoril o Jehovovi ako o osobe, ktorá dokáže počuť modlitby jeho verných uctievateľov “z nebies, tvojho stáleného miesta prebývania“, teda z nebies duchovnej ríše nad meteriálnym vesmírom! - 1Kr 8:30, 39. A práve preto nám náš Stvoriteľ dal medzi iným aj schopnosť ľudskej predstavivosti!

Inzercia

Odporúčame

Blog
Čo znamená pre mňa pravda?

Čo znamená pre mňa pravda?

“Neprosím ťa, aby si ich vzal zo sveta, ale aby si ich chránil pred tým zlým. Nie sú časťou sveta, tak ako ani ja nie som časťou sveta. Posväť ich pravdou. Tvoje slovo je pravda. Tak ako si ma ty vyslal do sveta, aj ja som ich vyslal do sveta. A posväcujem sa kvôli nim, aby boli aj oni posvätení pravdou.” - Ján 17:15-19.

Blog
Putin opakuje po pápežoch, Pellegrini po komunistoch

Putin opakuje po pápežoch, Pellegrini po komunistoch

Na Slovensku z Covid-pandémie politicky najviac profituje Pellegrini, ktorého rodný SMER predchádzajúcich 12 rokov korupčným riadením devastoval zdravotníctvo. Spolu s Ficom, Harabinom, Kotlebovcami, dezinformačnými médiami a pomýlenými kresťanmi bojujú proti opatreniam proti šíreniu pandémie, vrátane očkovania, ktoré je najúčinnejšou ochranou pred smrtiacim Covidom. Slovensko patrí k najmenej zaočkovaným štátom Európy. Putinovo Rusko pri očkovaní opakuje to čo žiadali pápeži.

Denník Svet kresťanstva