Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. jún 2021

Čo znamená pre mňa pravda?

“Neprosím ťa, aby si ich vzal zo sveta, ale aby si ich chránil pred tým zlým. Nie sú časťou sveta, tak ako ani ja nie som časťou sveta. Posväť ich pravdou. Tvoje slovo je pravda. Tak ako si ma ty vyslal do sveta, aj ja som ich vyslal do sveta. A posväcujem sa kvôli nim, aby boli aj oni posvätení pravdou.” - Ján 17:15-19.

Pre mňa je pravda vnútorný pocit, ktorý uznáva Tvorcu. Nie sú to len vedomosti, ale viac istota Jeho prítomnosti vo všetkých veciach. Je to ako krásny strom, ako veľryba plávajúca na povrchu hladiny mora, ako pôrod a zázrak vyvíjajúceho sa tela. Je to pocit úžasu, keď držíte v náručí novorodeniatko a vidíte to ako stroj s takou úžasnou zložitosťou, len nie je možné opísať jeho dizajn. Čo je to, čo umožňuje telu premýšľať a uvažovať v minulých, súčasných a budúcich dimenziách, do hĺbky, výšky a šírky, v zákonoch vedy ... a potom uvažovať nad tým, kto to urobil? Čo je to život - pretože ten nie je telu vlastný, ale je mu daný!

Popravde, hĺbku Jehovu Boha a jeho syna nemožno merať. Avšak mať vieru v Jehovov duch znamená cítiť a byť svedkami v samom sebe, a v nekonečnej láske Tvorcu. Hovorí sa nám, že ak máte tento zmysel pre lásku k Tvorcovi a rozumiete tomu sám... potom vám zvyšok bude dodaný! Vzťah s Jehovom sa teda začína spoznávať najskôr, keď chcete napodobňovať jeho vlastnosti skutočnej úprimnej potrebe a porozumení. Myslíte si, že ak to máte, neposkytne vám pochopenie vo všetkých iných veciach, aby vám zaistil život a porozumenie? Stačí to nato, aby to roznietilo vašu vieru? Určite áno! Ak to Tvorca sľubuje, očakávajte odpoveď!

A ďaleko, ďaleko, ďaleko viac…

Inzercia

Odporúčame

Blog
Človek - najväčší zázrak na Zemi

Človek - najväčší zázrak na Zemi

Medzi všetkými divmi, s ktorými sa možno na Zemi stretnúť, nič nie je úžasnejšie ako ľudský mozog. Vezmite si takýto príklad: Každú sekundu prúdi do mozgu z rôznych zmyslových orgánov informačný tok asi 100 miliónov bitov.

Blog
Putin opakuje po pápežoch, Pellegrini po komunistoch

Putin opakuje po pápežoch, Pellegrini po komunistoch

Na Slovensku z Covid-pandémie politicky najviac profituje Pellegrini, ktorého rodný SMER predchádzajúcich 12 rokov korupčným riadením devastoval zdravotníctvo. Spolu s Ficom, Harabinom, Kotlebovcami, dezinformačnými médiami a pomýlenými kresťanmi bojujú proti opatreniam proti šíreniu pandémie, vrátane očkovania, ktoré je najúčinnejšou ochranou pred smrtiacim Covidom. Slovensko patrí k najmenej zaočkovaným štátom Európy. Putinovo Rusko pri očkovaní opakuje to čo žiadali pápeži.

Blog
Ak nebudete ako deti… alebo Čo by sme sa mali (znovu) od nich naučiť?

Ak nebudete ako deti… alebo Čo by sme sa mali (znovu) od nich naučiť?

Rodičia mnohých drobcov si budú musieť do dovolenkových playlistov automobilov pravdepodobne zaradiť aspoň zopár hitov aj od Mira Jaroša. Medzi staršími škôlkarskými vypaľovákmi je i pieseň s textom „Keď raz budem dospelý, budem ako vy. Opakujem, čo vidím, po mame tatovi.” Ak ho spievajú vaše deti, znie naozaj dojímavo. A predsa nás často zamrzí, ako rýchlo chcú vyrásť. Možno ich k tomu inšpirujeme my sami - príliš vážni dospelí. Lenže náš Učiteľ povedal: „Ak sa neobrátite a nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva” (Mt 18, 3). A letné prázdniny sú ideálnym časom na omladnutie. Vyzlečme si teda obleky, hoďme sa na štyri, kedykoľvek sa rozbehnime, tancujme na lúke. Využime dovolenky na svoje obrátenie. Po inšpiráciu netreba chodiť ďaleko. Čo vás fascinuje NA VAŠICH deťoch? Čo by ste sa OD NICH chceli naučiť? Ponúkame odpovede oslovených rodičov.

Denník Svet kresťanstva