Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. jún 2021

Putin opakuje po pápežoch, Pellegrini po komunistoch

Na Slovensku z Covid-pandémie politicky najviac profituje Pellegrini, ktorého rodný SMER predchádzajúcich 12 rokov korupčným riadením devastoval zdravotníctvo. Spolu s Ficom, Harabinom, Kotlebovcami, dezinformačnými médiami a pomýlenými kresťanmi bojujú proti opatreniam proti šíreniu pandémie, vrátane očkovania, ktoré je najúčinnejšou ochranou pred smrtiacim Covidom. Slovensko patrí k najmenej zaočkovaným štátom Európy. Putinovo Rusko pri očkovaní opakuje to čo žiadali pápeži.

Marxisti a komunisti sa tvária ako keby boli vynálezcami a najlepšími realizátormi sociálnej politiky a snáh pomáhať chudobným a vykorisťovaným. To však robili kresťania už 1800 rokov pred Marxom. Vynálezom a špecialitou marxizmu je spôsob ako to podľa nich treba dosiahnuť – násilie revolúcie a diktatúry proletariátu pod vedením Komunistickej strany. Komunisti neboli priekopníkmi sociálnej či zdravotnej starostlivosti o chudobných, ale v boji proti demokracii a v rozkrádaní moderného štátu. Dobre to už v r. 1926 povedal generalissimus Stalin, ktorého väčšina Rusov podnes považuje za najvýznamnejšiu osobnosť ruských dejín: „Komunista pokladá často štát, zákony a podobné veci za rodinnú vec …komunistovi nerobí veľkú námahu, aby podobne ako sviňa vliezol do záhrady štátu a niečo v nej zhrabol, alebo ukázal svoju štedrosť na úkor štátu.“ (viac tu: https://www.postoj.sk/24829/komunista-ako-svina-v-zahrade-statu )

Keďže protikladom komunizmu nie je kapitalizmus ale demokracia, viacerí bývalí členovia KS, ŠtB a KGB sa po roku 1989, využijúc svoje postavenie stali najväčšími a najbezohľadnejšími veľkokapitalistami. V spolku s tými čo zostali v riadení štátu pokračovali v mafiánsky-korupčnom rozkrádaní štátu. Na Slovensku sa to prejavilo aj v zdravotníctve, ktoré posledných 12 rokov riadil vládny SMER exkomunistu Fica. V jeho vedení bol aj Peter Pellegrini.

Post-Smerácke zdravotníctvo

Slovenské zdravotníctvo napriek mnohým dobrým lekárom a zdravotníckym pracovníkom patrí k najhorším a najviac rozkrádaným v Európe. Aj počas pandémie sa prejavili dôsledky tohto riadenia.

Biblický príbeh Jozefa egyptského o tučných a chudobných kravách a rokoch hovorí o tom ako múdry vládca využije ekonomicky dobré časy na to, aby sa pripravil na horšie. Ficovláda počas dobrých rokoch len viac rozkrádala a zadlžovala štát vrátane zdravotníctva. To potom ťažké časy pandémie Covid-19 znáša horšie než v iných krajinách: Prejavilo sa to napriek veľkému a obetavému úsiliu mnohých zdravotníkov aj na horšom pomere medzi počtami nakazených, hospitalizovaných a zomrelých.

Hlavný patológ Palkovič: „Sedemdesiatmiliónová Veľká Británia má sedem až pätnásť prírastkov denne. A my malinká krajina s päť a pol miliónom obyvateľov máme v podstate to isté,".... Mnohí zomreli. „Bolo to spôsobené tým, že nemocnice boli preťažené a neposkytovali úplne tú najlepšiu starostlivosť," komentuje to ekonóm a analytik Martin Šuster. (Sme 21. 6. 2021  https://domov.sme.sk/c/22686718/delta-koronavirus-umrtia-ockovanie.html Ďalšími príčinami sú slabšie dodržiavanie proti-covidových opatrení a nízka zaočkovanosť. Vo Veľkej Británii je kompletne zaočkovaných vyše 46 %.

Kompletná zaočkovanosť v okolitých štátoch

  • Slovensko 25,46 %

  • Rakúsko 27,79 %

  • Česko 23,64 %

  • Maďarsko 46,49 %

  • Poľsko 29,57 %

  • Ukrajina 0,82 %      Zdroj: Veda pomáha a ourworldindata.org

Proruskí koronaskeptici a predchádzajúci pápeži

Veľkú časť z tých, ktorí od začiatku spochybňovali vážnosť pandémie koronavírusu a odmietali všetky opatrenia proti jej šíreniu, tvorili tvorcovia a čitatelia konšpiračných, dezinformačných a proruských webov, voliči protireurópskych extrémistických stán, Kotlebu a Harabina, časť ultrakonzervatívne a pravoverne sa tváriacich kresťanov.

Tí hlásali že hrozba Covid-19 je výmysel mainstreamových médií a zlých liberálnych západných politikov na ovládanie obyvateľstva a boj proti cirkvi. Fakt, že kostoly zatvorili aj vo Vatikáne, a proticovidové opatrenia vrátane testov, rúšok a očkovania podporil aj pápež František a vatikánske úrady ignorujú, spochybňujú a bagatelizujú. A niektorí priamo odmietajú s tvrdením, že sú to omyly podľa nich liberálneho Františka a jeho administratívy.

Pomýlenosť týchto argumentov dokazujú aj historické fakty, ktoré uverejnil 7. 5. 2021 edičný riaditeľ Vatikánskych médií Andrea Tornielli v článku „Vakcíny pre všetkých, vakcíny pre chudobných: príklady Pia VII. a Pia IX.“ https://www.vaticannews.va/sk/vatikan/news/2021-05/historia-ockovania-vo-vatikane-papez-frantisek-ma-predchodcov.html

Pripomenul že pred 199 rokmi - 20. júna 1822, v čase epidémie kiahní, vydal pápež Pius VII. prostredníctvom štátneho sekretára legislatívne nariadenie o povinnosti očkovania. Text nazýva vakcínu „Božím darom“ a „prostriedkom poskytnutým Božou prozreteľnosťou na záchranu potomstva“ milujúcim Otcom. Povzbudzoval rodičov, finančne motivoval zamestnancov, zriadil aj provinčné komisie na zabezpečenie dostatočného množstva bezplatných vakcín pre všetkých lekárov. Už vtedy však zakorenené predsudky proti očkovaniu znemožnili zachrániť mnoho životov. Lev XII. zrušil povinnosť bezplatného očkovania, ktoré bolo opäť dobrovoľné. Očkovaciu kampaň zintenzívnili jeho nasledovníci Gregor XVI. ktorý v roku 1834 zriadil Osobitnú kongregáciu pre zdravie, a Pius IX., ktorý dával aj odmeny za očkovanie. (viac tu: https://www.postoj.sk/78860/slovenski-konzervativci-predkoncilovi-papezi-a-ockovanie )

Keď teda pápež František z dôvodu ochrany zdravia a života podporuje testovanie, súhlasí s dočasne zatvorenými kostolmi, a žiada, aby sa vakcíny dostali aj k chudobným ľuďom a krajinám, tak nezavádza žiadne „liberálne“ novoty, ale pokračuje v tom, čo robili aj jeho „konzervatívni“ predchodcovia.

V Rusku ako vo Vatikáne?

Inzercia

Vatikánsky Governatorát vydal 19. 2. 2021 nótu, podľa ktorej možno z dôvodu ochrany zdravia a života považovať zaočkovanie za nevyhnutné u osôb, ktoré pracujú v styku s verejnosťou a v rizikových prostrediach a kolektívoch. Vatikán z dôvodu obecného dobra a ochrany zdravia a života dôrazne odporúča zaočkovanie všetkým svojim občanom, zamestnancom a ich rodinným príslušníkom. Nie je to povinné ako pred 150 rokmi, len dôrazne odporúčané. Pritom tí, ktorí sa z vážnych dôvodov, napríklad z dôvodu svedomia odmietajú zaočkovať, majú morálnu povinnosť dôsledne dodržiavať všetky ostatné protikovidové opatrenia.

Rusko má od začiatku pandémie takmer 5,3 milióna nakazených, čo je šiesty najvyšší počet na svete. V Moskve hlásili 19.6.2021 ďalší rekord 9120 nových prípadov nákazy koronavírusom za 24 hodín. Ide o prudký skok v počte infikovaných, ktorých bolo ešte pred dvoma týždňami „iba“ okolo 3000 denne. (zverejnené na webovej stránke stopcoronavirus.rf.) Veľký nárast v prípadoch nákazy spôsobuje vysokonákazlivý variant koronavírusu delta, ktorý prvýkrát zistili v Indii. Predstavuje takmer 90 % nových prípadov. (TASR)

Hlavný hygienik Moskvy nariadil množstvu podnikov, aby dali zaočkovať najmenej 60 percent svojich zamestnancov. Okolo 18. júna to podobne nariadili aj v iných oblastiach Ruska, napríklad na Sachaline. Zamestnancom v Rusku, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať, hrozí neplatené voľno Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že opatrenia prijaté oblastnými úradmi sú „absolútne správne“, ale zopakoval, že celoplošné povinné očkovanie v Rusku sa neplánuje. https://www.aktuality.sk/clanok/900589/povinne-ockovanie-zamestnancov-nariadili-v-dalsich-oblastiach-ruska/

Čo na to proruské weby a koronaskeptickí kresťania?

Nevidel som žiadne vysvetlenie našich proruských webov a superautenticky sa tváriacich kresťanov, ktorí často predstavujú Rusko ako našu záchranu pred skazeným liberálnym Západom. Putin tiež rozhodnutím o povinnom očkovaní slúži Sorosovi a zisku farmafiriem? Alebo chce vedľajšími účinkami očkovania likvidovať vlastných občanov podobne ako KGB v gulagoch, a viac ako im škodí Covid-19?

Teológovia a profesori Trnavskej univerzity Hrehová a Balák v hojne šírenom videu z TV Gloria kotlebovsky strašili, že očkovaním sa do organizmu dostanú nanočastice, ktoré „budú podávať informácie“. Nepovedali aké, ako a komu. (viac tu: https://www.postoj.sk/75417/slovenski-katolici-proti-ockovaniu-heretici-glasa-a-viglas ) V Rusku budú podávať informácie Putinovi, ktorého úrady nariadili povinné očkovanie, alebo západným imperialistom?

Stanovisko OZ Slovenskí katolíci proti vyhláseniu KBS o očkovaní hovorí že „Takzvaná pandémia COVID-19 nie je dôvod na obmedzovanie ľudských práv a slobôd.“ Putin tiež obmedzuje ľudské práva a slobody kvôli takzvanej pandémii? Alebo len rovnako ako Vatikán a vlády EÚ obmedzuje šírenie koronavírusu so smrteľnými dôsledkami?

Rakúsko-slovenský novinár Leidenfrost pred rokom spochybňoval vážnosť pandémie a kritizoval protikovidové opatrenia. Nedávno tvrdil, že „Pandémia ukázala, že konzervatívne aj liberálne vlády sú rovnako neschopné.“ (Postoj, 26. 4. 2021) Neviem o tom, že by dal konštruktívnu radu ako to robiť lepšie, alebo príklad schopnej nekonzervatívnej vlády. Sú ňou čínski komunisti, ktorí utajovaním problému prispeli k rozšíreniu Covidu do celého sveta? Alebo bieloruský diktátor Lukašenko, ktorý povedal, že Covid treba liečiť vodkou a saunou, a namiesto pandémie likviduje opozíciu? Alebo Ukrajina, kde je zaočkovanosť 0,82% ? Alebo Putinovo Rusko? … Rozumný návod na riešenie nedala ani slovenská opozícia.

Čapek o Ficovi a Pellegrinim

Karel Čapek už v r. 1924 napísal: „Poslední slovo komunismu je vládnout a nikoli zachraňovat; jeho velikým heslem je moc a nikoli pomoc. Chudoba, hlad, nezaměstnanost nejsou mu nesnesitelnou bolestí a hanbou, nýbrž rezervou temných sil, kvasící hromadou zuřivosti a odporu.“ (skvelá esej „Proč nejsem komunistou“) Presne to isté robí exkomunista Fico a jeho dlhoročný partner Pellegrini v súvislosti s Covid-pandémiou.

Pred ňou 12 ročným korupčným zneužívaním moci devastovali zdravotníctvo. V novembri 2020, keď už nemocnice nestíhali pod náporom pandémie a zomierali stovky ľudí, Fico a Blaha spolu s Kotlebom a Harabinom vyzývali na nedovolenú manifestáciu proti opatreniam, a brojili proti nim. Zneužívali nespokojnosť ľudí preťažených z opatrení proti šíreniu pandémie a zmanipulovaných dezinformačnými a proruskými webmi spochybňujúcimi vážnosť pandémie aj všetky opatrenia. Tým fakticky prispievali k jej šíreniu. Je chyba Matovičovej vlády, že im nenaparila aspoň tisíc eurovú pokutu, a prezidentky, (ktorá Matoviča kritizovala za menšie chyby) že ich vtedy menovite a jasne nekritizovala.

Teraz v súlade s konšpiračnými a dezinformačnými webmi a protieurópskymi extrémistami spochybňujú potrebu a dôležitosť očkovania. Samozrejme bez jediného konkrétneho rozumného a reálneho návrhu ako ináč zabrániť tretej vlne pandémie a jej dôsledkom na životy, vzdelanie detí, ekonomiku. Zneužívajú a živia nespokojnosť ľudí, ktorí nechápu alebo odmietajú pripustiť hlavné príčiny ich „pandemických“ ťažkostí. Ľudia z rôznych dôvodov obmedzení a nespokojní s proti-covidovými opatreniami sú pre nich rezervou temných síl, kvasiacou hromadou zúrivosti a odporu. Hlavný cieľ je návrat k moci, ktorého súčasťou bude aj zablokovanie reforiem justície i polície a vyšetrovania korupčných káuz spojených s ich 12 ročnou vládou. (presne o tom je aj ich snaha vyvolať predčasné voľby)

Nie je prekvapujúce že to robia, ale je tragické že podľa prieskumov by ich volila tretina Slovenska....

Aká bude tretia vlna?

Tretia vlna pandémie u nás podľa odborníkov môže prepuknúť už v polovici leta 2021. Hlavnými šíriteľmi budú cestovatelia (najmä z/do zahraničia) a tí čo nerešpektujú platné opatrenia, vrátane nosenia rúška v kostole. Ak bude podobne ako v Rusku prevažovať agresívnejší delta variant, dôsledky v chorobnosti, úmrtiach, preťaženosti nemocníc a tvrdosti potrebných protiopatrení, môžu byť rovnako ťažké ako v najhorších časoch 2. vlny.

Najúčinnejšou, ak nie jedinou skutočne a dlhodobejšie účinnou obranou, ktorá tomu môže predísť, je očkovanie. Preto aj slovenskí biskupi vydali ďalšie vyhlásenie na podporu očkovania. Tí čo ho odmietajú, strašia možnými či skutočnými nežiadúcimi vedľajšími účinkami vakcín. Demagogicky alebo nerozumne ignorujú niekoľko tisíc násobne väčšie nežiadúce účinky koronavírusu, ktoré dokazujú nielen odborníci a zdravotníci „v teréne“, ale aj milióny nakazených, a zomrelých. Nežiadúce účinky mali vakcíny pred 150, aj 50 rokmi, a majú ich aj dnes. Ale nežiadúce účinky chorôb, proti ktorým sa vakcínami očkuje sú mnohonásobne horšie a častejšie.

V máji 2021 uverejnila agentúra Reuters výsledky najnovšej štúdie Národného inštitútu zdravia v Taliansku, o výsledkoch vakcín u viac ako 13 miliónov zaočkovaných Talianov. Už prvá dávka vakcín Astra Zeneca, Moderna a Pfizer znižuje po 35 dňoch od jej pichnutia riziko nákazy o 80 %. Čo je však ešte dôležitejšie, riziko úmrtia klesá o 95 %, a riziko vážneho priebehu ochorenia vedúceho k hospitalizácii o 90 %. Po druhej dávke vakcíny je imunita ešte silnejšia   https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/italian-study-shows-covid-19-infections-deaths-plummeting-after-jabs-2021-05-15/?fbclid=IwAR370I_IIlhQDd0AdbMS-DJvWNSQGZbL_ywB1AfqIb-Sd4KXMspn10qL94o

Uvedené fakty dokazujú, že očkovanie = úsilie o ochranu zdravia a života seba aj blížnych. Aj to, že ak sa znova vrátia preplnené nemocnice, tvrdý lockdown a zatvorené kostoly, hlavnú vinu nebude niesť predseda vlády SR, minister Lengvarský či hlavný hygienik, ani Brusel či Soros, ale tí čo mesiace bojujú proti očkovaniu. Vrátane niektorých „autentických“ kresťanov a kotlebovcov.  A Fica s Pellegrinim, ktorých hlavným cieľom nie je zdravie obyvateľov Slovenska, ale predčasné voľby a návrat k moci.

Odporúčame

Blog
Slovenskí konzervatívci, predkonciloví pápeži a očkovanie

Slovenskí konzervatívci, predkonciloví pápeži a očkovanie

Viacerí slovenskí super pravoverne sa tváriaci veriaci a „katolícko-konzervatívne“ dezinformačné weby odmietajú očkovanie (nie len) proti pandémii Covid-19. Ich názory sa medzi našimi kresťanmi šíria viac než slová a postoje pápeža Františka, ktorý očkovanie a protikovidové opatrenia podporuje. Františka aj weby ako Gloria.tv, Svetlo sveta zdieľané Hlavnými správami, Christianitas a podobné kritizujú za údajný liberalizmus. Zaujímavé fakty o postoji „predkoncilových” pápežov k očkovaniu priniesol edičný riaditeľ Vatikánskych médií Andrea Tornielli.

Blog
Ak nebudete ako deti… alebo Čo by sme sa mali (znovu) od nich naučiť?

Ak nebudete ako deti… alebo Čo by sme sa mali (znovu) od nich naučiť?

Rodičia mnohých drobcov si budú musieť do dovolenkových playlistov automobilov pravdepodobne zaradiť aspoň zopár hitov aj od Mira Jaroša. Medzi staršími škôlkarskými vypaľovákmi je i pieseň s textom „Keď raz budem dospelý, budem ako vy. Opakujem, čo vidím, po mame tatovi.” Ak ho spievajú vaše deti, znie naozaj dojímavo. A predsa nás často zamrzí, ako rýchlo chcú vyrásť. Možno ich k tomu inšpirujeme my sami - príliš vážni dospelí. Lenže náš Učiteľ povedal: „Ak sa neobrátite a nebudete ako deti, nevojdete do nebeského kráľovstva” (Mt 18, 3). A letné prázdniny sú ideálnym časom na omladnutie. Vyzlečme si teda obleky, hoďme sa na štyri, kedykoľvek sa rozbehnime, tancujme na lúke. Využime dovolenky na svoje obrátenie. Po inšpiráciu netreba chodiť ďaleko. Čo vás fascinuje NA VAŠICH deťoch? Čo by ste sa OD NICH chceli naučiť? Ponúkame odpovede oslovených rodičov.

Denník Svet kresťanstva