Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. jún 2021

Kauza: Kajúcnik, SIS, Starosta

Posledný vývoj udalostí, ktoré sa dejú v silových zložkách pripomína chaos. Vláda sa musí postaviť čelne k týmto problémom, inak jej to zlomí väz. Nesmie sa zopakovať, že nevinný občan, ktorý chráni verejný záujem ide do väzby!
Kauza: Kajúcnik, SIS, Starosta

Sú doby, kedy politika, systém a dejiny vstupujú do života ľudí akosi naliehavejšie, osobnejšie, celistvejšie ako inokedy. Sú miesta, časy kde človek naráža na politiku všade. Nečakaná udalosť, problém nám zrazu ukáže mozaiku pravdy o nás samých, o spoločnosti, v ktorej žijeme a hodnotovom smerovaní. Z tejto reality, krutosti činu sa už nedá vykrútiť, utiecť pred ňou, povedať si: „Mňa sa to netýka, tí druhí sú zodpovední“...

Tými udalosťami, ktoré predstavujú „znaky čias“ pre spoločenský život boli napr. udalosti z roku 1968,1988, 1998, 2018. Vražda J. Kuciaka a Martiny Kušnírovej  postupne odkrývala celistvo mozaiku spravovania tejto krajiny. Bolo to brutálne precitnutie , žiaľ pravdivé. Dejiny sa začali písať od nuly. Táto udalosť prispela k tomu, že neotrasiteľná pozícia Smeru začala upadať. Koniec vlády bol na obzore a nová vládna garnitúra bola spájaná s veľkými očakávaniami. To posolstvo, emócia, ktorá priniesla tento úspech bola jasná: „Boj proti korupcii“

Postupné zatýkanie  špičiek z oblasti prokuratúry, oligarchie, polície potvrdilo zmenu politického kurzu resp. polícia mala rozviazané ruky.  Niektorí zadržaní sa priznali a výsledok je zrejmý. Hlavnú postavu tohto príbehu však predstavuje kajúcnik, ktorý umožnil pohľad do zrkadla korupcie.

Neskoršie  si však príde NAKA pre šéfa SIS, ktorý je nominantom vládnej strany SME - rodina. A to je problém nielen pre vládu dovnútra, ale aj na medzinárodnej scéne. Okolnosti, za akých bolo vykonané zadržanie dodnes predstavujú otázniky. Prečo nikto kompetentný nedal požiadavku na zbavenie mlčanlivosti šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, doteraz to bolo bežnou praxou. SIS a aj prezidentka SR sa vyjadrili, že nebudú klásť prekážky.  

Ďalej zadržanie starostu 1.10.2020 MČ Bratislava R. Kusého a vzatie do väzby. Následne 18.6.2021 Generálna prokuratúra rozhodla o zrušení obvinenia voči starostovi bratislavského Nového Mesta Rudolfovi Kusému. Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informoval starosta Kusý s advokátkou Evou Mišíkovou. „Generálny prokurátor rozhodol aj o tom, že voči mojej osobe bol porušený zákon. Pamätáme si na veľkú aktivitu, až teatrálnosť, ktorá súvisela s mojim zadržaním. Mám za to, že polícia a prokuratúra boli zneužité v prospech developerov," skonštatoval Kusý, ktorý vníma rozhodnutie generálneho prokurátora ako odkaz pre starostov a primátorov, že keď budú chrániť verejný záujem, tak sa nemusia báť trestného stíhania.[1]

Do čerta toto je právny štát ?

 Prednedávnom  Policajná inšpekcia zasiahla na Národnej kriminálnej agentúre. Údajne zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov riešených špeciálnym tímom Očistec. Generálna prokuratúra a úrad Špecialnej prokuratúry sa rozchádzali v názore na túto akciu.

Inzercia

Áno, polícia má konať svoju prácu, ale za políciu niekto politicky zodpovedá, ďalej tu je parlament. kontrola, vláda, prokuratúra.! Myslím si, že to čo sa tu deje je vojna v silových zložkách v priamom prenose. Chaos. Každý súdny občan vidí, že toto nie je normálne. Počúvame len alibistické vyhlásenie politikov: Polícia má rozviazané ruky. Kde je zodpovedný minister za políciu ? Kde sú poslanci, vláda ?

Pokiaľ zodpovedné štátne orgány rozhodnú o vzatí do väzby tak tam musia byť vážne dôvody, ktoré sú dané zákonom.

Je zrejmé, že tieto problémy prerástli vláde cez hlavu, avšak toto môže byť začiatok konca vlády.

Vláda by mala poctivo riešiť tieto problémy, nedovoliť, aby sa opakoval problém, že občan, ktorý je nevinný, chráni verejný záujem ide do väzby ako v prípade R. Kusého! Toto musí platiť pre všetkých občanov.

[1] www.webnoviny.sk 18.6.2021

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Váž. predseda vlády Ing. E. Heger

Váž. predseda vlády Ing. E. Heger

V program. vyhlásení vlády sa vláda zaväzuje, že vytvorí post vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery pod Úradom vlády SR. Nedávny príbeh A.BIBI (foto), pakistanskej kresťanky, ktorej sa podarilo pomôcť je verejne známy.

Denník Svet kresťanstva