Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. jún 2021

Niečo viac než inštinkt v prírode!

Ľudia, najväčší zázrak na Zemi a koruna všetkého, čo Boh vytvoril, sa neriadia v prvom rade inštinktom, ako zvieratá, vtáci a ryby, spolu so všetkými živočíchmi na celom svete.

My, ľudia máme slobodnú vôľu, svedomie a schopnosť milovať. Vďaka týmto darom môžeme robiť v otázkach morálky správne rozhodnutia, z ktorých sa niekedy zračí nesmierna láska a obetavosť.

Pravdaže, postoj a správanie človeka sú zväčša výsledkom morálnych zásad a duchovných hodnôt, ktoré mu boli, respektíve neboli vštepované od malička. Preto sa môžu ľudia líšiť v tom všetkom.

Aj v tom, čo považujú za správne a nesprávne, prijateľné a neprijateľné. Tieto rozdiely môžu potom vyústiť do nepochopenia, neznášanlivosti a dokonca do nenávisti, keď človeka ovplyvňuje kultúra, nacionalizmus a náboženstvo.

O koľko lepší by bol tento svet, keby sa celá ľudská rodina pridŕžala jedného súboru noriem, ktoré by boli v súlade s morálkou a biblickou pravdou, tak ako sa riadime jednou sústavou fyzikálnych zákonov!

Zákonov, ktoré vládnu vo vesmíre. Ale má vôbec niekto schopnosti a poznanie, aby mohol stanoviť všeobecne platné normy? A ak áno, stanoví ich alebo ich už stanovil? Tieto otázky sú v detailoch vysvetlené v Biblii.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Cena PRAVDY sa neustále zväčšuje!

Cena PRAVDY sa neustále zväčšuje!

Mnohí veria tomu, že pravda je relatívna — inak povedané, že to, čo je pravdou pre jedného človeka, môže byť nepravdou pre iného, takže obidvaja môžu mať „pravdu“. Táto viera je taká rozšírená, že existuje slovo, ktorým je pomenovaná - relativizmus. Pozeráte sa aj vy takto na otázku pravdy? Ak áno, je možné, že ste si tento názor osvojili bez toho, že by ste ho dôkladne preskúmali? No i keď nemáte takýto názor, viete, do akej miery táto filozofia ovplyvňuje váš život?

Denník Svet kresťanstva