To najhoršie, čo doma máme

Pri útokoch liberálnych voličov na nás "nevoličov kvôli svedomiu" sa nestačím čudovať množstvu a argumentom, prečo sme takí nezodpovední. Ja to tak nepociťujem, práve naopak.

Obaja kandidáti sú pre mňa neprijateľní. A vedel som to už dávno, že voliť nebudem ani jedného z nich. Každého z iných dôvodov, ale pre mňa rovnako dôležitých.

Ivan Gašparovič je človekom, ktorý zosobňuje všetky negatíva , ktoré sa môžu v súvislosti s mocou objaviť. Je to predovšetkým slepá prázdnota, arogancia, porušovanie zákona a klamstvo. Za všetko hovorí i jeho politická trajektória: KSS- HZDS-SMER.

Ivetu Radičovú som sa rozhodol nevoliť v čase, kedy sa o jej kandidatúre ešte len začalo šuškať. Dôležitý bol pre mňa rozhovor v časopise .týždeň( Radičova nechápe prečo si vybrali gynekológovia svoju špecializáciu, keď nechcú vykonávať potraty), ale pridala k tomu postupne aj ďalšie slová a činy: podpisanie petície Možnosť voľby, hlasovanie proti zrušeniu potratov(pričom už mala podporu KDH) a ješitný morálny relativizmus, ktorým útočila proti ľuďom, ktorí upozorňovali na skutočnosť, že Radičová je pre kresťanov nevhodný kandidát. Iveta Radičová taktiež kritizovala (aj svojho predsedu Dzurindu), že po voľbách 2006 sa neuskutočnilo spojenie SDKU-DS a SMERU-SD vo veľkej koalícií...

Prezident je viac-menej reprezentatívnou funkciou a preto by to mal byť nie len slušný človek, ale aj morálna autorita. Škoda, že v druhom kole volieb takéhoto kandiáta nemáme. Pre mňa je rovnako neprijateľný kandidát zo špinavou minulosťou a odvekou prázdnotou ako morálny a politický relativizmus ženy, ktorá chce oficiálne spájať každého a všetko, ale robí to veľmi nešťastne a v mnohých prípadoch až vrcholne nechutne( napr. Keď obhajovala registrované partnerstvá citátom Jána Pavla II.).
Aj nasledujúcich päť rokov sa budem hanbiť za nášho prezidenta. To je dnes isté. A je to veľká škoda.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo