Pastor Bonus podporuje v eurovoľbách Vladimíra Palka

Občianske združenie Pastor Bonus oceňuje, že Konzervatívni demokrati Slovenska uznávajú víziu a hodnoty otcov zjednotenej Európy Roberta Schumanna a Konrada Adenauera. Zároveň je KDS jedinou politickou stranou, ktorá hlasovala v slovenskom parlamente za slovenské záujmy, teda proti Lisabonskej zmluve, ktorá bezprecedentným spôsobom oslabuje suverenitu Slovenska najmä v otázkach ekonomických a bioetických.

Je pre nás nepochopiteľné, že súčasné národne orientované vládne strany sa vzdali zákonodarných kompetencií v prospech veľkých krajín a úradníkov v novom európskom superštáte. SMER, SNS a HZDS sa ani len nepokúsili vyjednať pre Slovensko výhodné zmluvné výnimky v oblasti daní a bioetických otázok, tak ako to vyrokovali Íri, Poliaci a Briti. Preukázali tým, že národné záujmy Slovenska im v skutočnosti nič nehovoria.

Vladimír Palko sa počas svojej 20 ročnej politickej kariéry osvedčil ako človek a politik, ktorý obhajuje ochranu života od počatia po prirodzenú smrť, tradičnú rodinu a náboženskú slobodu. Európske orgány v posledných rokoch stupňujú presadzovanie legislatívnych rozhodnutí smerujúcich proti týmto hodnotám. Preto považujeme za dôležité, aby v európskych inštitúciách - vrátane Európskeho parlamentu - boli osvedčení politici obhajujúci základné slobody a tradičné hodnoty. Sme presvedčení, že Vladimír Palko sa v Európskom parlamente môže stať lídrom v obhajobe obmedzovaných základných ľudských práv, hodnôt a slobôd, ktoré vyznávajú kresťania a konzervatívne zmýšľajúci občania.

Vzhľadom na prebiehajúce štiepenie opozičných strán oceňujeme, že KDS spolupracuje v eurovoľbách s OKS, ktorá dlhodobo presadzuje konzervatívne hodnoty. Do budúcoročných parlamentných volieb by sme uvítali koaličnú spoluprácu medzi KDH, KDS a OKS. Jedine spoločne môžu byť kresťansko-konzervatívne sily lídrami v slovenskej politike.

Mgr. Marek Nikolov, predseda občianskeho združenia Pastor bonus
Mgr. Marcel Podolinský, podpredseda občianskeho združenia Pastor bonus

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo