Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. jún 2021

Preskúmajme učenie islamu

ISLAM je názov náboženstva, ktoré založil Mohamed na začiatku siedmeho storočia po Kristovi, čo z neho robí najmladšie svetové takzvané „veľké“ náboženstvo. Pojem islam znamená „rezignácia“ alebo „plné podriadenie sa“. Posvätnou knihou islamu je Korán. Skladá sa zo 114 súr alebo kapitol, ktoré majú veršové rozdelenia podobné Biblii, až na to, že tieto veršové rozdelenia nie sú vôbec jednotné, zatiaľ čo niektoré verzie veršové rozdelenie vôbec nemajú.

Pri skúmaní Koránu, ktorý je zhruba taký veľký ako Kresťanské grécke Písma, človeka prekvapí absencia zázrakov alebo dôkazov, že Mohamed bol skutočne prorokom poslaným od Boha. Keď Mojžiš, prvý biblický spisovateľ a prvý prorok, ktorý bol poslaný k Jakubovým potomkom, odišiel do Izraela, bol dobre obohatený zázrakmi, aby dokázal svoje božské poslanie. Pozri Exodus, kapitola 4. Podobne, keď prišiel Kristus Ježiš, urobil toľko zázrakov, že všetci tí, ktorí sa nenechali zaslepiť sebeckosťou, museli pripustiť, že bol poslaný od Boha. -Ján 7:31; 10:37, 38; 14:11.

Mohamed však neprišiel s nijakými nadprirodzenými dôkazmi o svojom božskom poverení. Jeho kritici sa na to opakovane sťažovali a opakovane im hovoril, že jeho prácou nie je produkovanie znakov, ale iba kázanie, a že nedostatok znakov slúži na testovanie ich viery. Čo je to však viera bez dôkazov? Ktokoľvek mohol tvrdiť, že je poslaný od Boha. Mojžiš a Kristus to dokázali vykonaním mnohých zázrakov, ale kde boli Mohamedove zázraky? V Koráne priznal, že žiadny nemá. - Pozri Súru 2: 118; 10:38; 11:13; 6: 109, Ali.

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Od začiatku oznamujem koniec!

Od začiatku oznamujem koniec!

"Pamätajte na to a buďte odvážni, vezmite si to k srdcu, vy všetci previnilci! Pamätajte na dávne veci, že ja som Boh a nikto iný. Ja som Boh a nikto nie je ako ja. Od začiatku oznamujem koniec a oddávna to, čo sa ešte nestalo. Hovorím: ‚Moje rozhodnutie bude platiť, urobím všetko, čo chcem.’” - Izaiáš 46:8-10.