Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. jún 2021

Švédsky kňaz Skjetne konvertoval k islámu po 30 rokoch služby

Švédsky kňaz Leif Skjetne (77) konvertoval k islámu po 30 rokoch duchovnej služby
Švédsky kňaz Skjetne konvertoval k islámu po 30 rokoch služby

Švédsky kňaz Leif Skjetne, po 30ročnom vykonávaní kresťanského duchovného povolania, konvertoval k islamu. 

Skjetne vyrastal v nórskom Osle. V roku 1984 sa presťahoval do Smedjebackenu, kde pôsobil ako kňaz vo farnosti Norrbarke až do roku 1986. Postupom času odišiel pracovať do pastorácie Skillingaryd. Na konci svojej kariéry duchovného vodcu pôsobil v Hanger-Dannas ako kňaz na dôchodku. 

Počas svojho kňazského pôsobenia sa stretol s viacerými utečencami a ich otázkami ohľadom viery. Jedným z marockých utečencov bol i mladý moslimský muž menom Abdullah, s ktorým sa Skjetne spriatelil. Skjetne bol Abdullahovi ako otec, ktorý mu zomrel. Abdullah bol oddaný moslim a modlil sa päťkrát denne. Taktiež dodržiaval všetky ostatné povinnosti, ktoré mu islam ukladal. Snažil sa byť spravodlivým človekom. To spôsobilo u vtedy 74-ročného kňaza záujem o štúdium učenia islamu. Leif začal študovať islam skutočne podrobne. Po 3 rokoch (vo svojich 77 rokoch) sa Leif rozhodol konvertovať k islamu, prijal meno Ahmad, vzdal sa knǎzstva a odišiel žiť do Maroka, kde si vychutnáva dôchodok. Po jeho konverzii k islamu za nim vedenie cirkvi vyslalo mnoho ľudí, ktorí mali preveriť situáciu. Dospeli k záveru, že jeho rozhodnutie bolo vedomé, zargumentované a dôkladne premyslené.

Ako sám hovorí: "Množstvo ľudí za posledné roky v mojom okolí konvertovalo k islamu." 

O príbehu jeho konverzie bol natočený i dokumentárny film s názvom: The Confession.

Video o jeho príbehu nájdete tu: Kňaz Leif Skjetne konvertoval k islamu

Zdroj fotografie: https://muslimconvertstories.com/priest-of-30-years-accepts-islam-leif-skjetne/

 

Inzercia

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania, ale i iných tém o ktoré sa zaujímam. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k niektorým príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Od začiatku oznamujem koniec!

Od začiatku oznamujem koniec!

"Pamätajte na to a buďte odvážni, vezmite si to k srdcu, vy všetci previnilci! Pamätajte na dávne veci, že ja som Boh a nikto iný. Ja som Boh a nikto nie je ako ja. Od začiatku oznamujem koniec a oddávna to, čo sa ešte nestalo. Hovorím: ‚Moje rozhodnutie bude platiť, urobím všetko, čo chcem.’” - Izaiáš 46:8-10.