Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. jún 2021

Od začiatku oznamujem koniec!

"Pamätajte na to a buďte odvážni, vezmite si to k srdcu, vy všetci previnilci! Pamätajte na dávne veci, že ja som Boh a nikto iný. Ja som Boh a nikto nie je ako ja. Od začiatku oznamujem koniec a oddávna to, čo sa ešte nestalo. Hovorím: ‚Moje rozhodnutie bude platiť, urobím všetko, čo chcem.’” - Izaiáš 46:8-10.

Takto pod inšpiráciou (neomylne, pod vplyvom Božieho svätého ducha-Božej dynamickej sily) Boží staroveký prorok Izaiáš vo svojej knihe, ktorá vysvetľuje mnohé skryté pravdy často symbolicky, ale v iných prípadoch priamo a často jednoducho pre vzdelanie svojich vyvolených napísal v horecitovanom verši.

Taká vlastnosť, oznamovať od začiatku veci, ktoré sa ešte nestali a všetko, čo je jeho prianie alebo inými slovami všetko v čom sa plne a dokonale teší, môže patriť len Všemohúcej a Vševediacej Osobe, a preto jeho meno, podľa jeho osobnej vôle je JEHOVA - čo značí: stvorím všetko na moje potešenie!

Aj keď Všemohúci vedel od začiatku možnosť zneužitia slobodnej vôle svojich inteligentných bytostí, ne nebi anjelov a na Zemi ľudí, v súčasnosti je efektívne pripravovaná bezpečnostná páka, ktorá nielen odčiní všetko napáchané zlo, ale bude večne existovať proti takému opakovaniu - jeho nebeské Kráľovstvo!

Inzercia

Odporúčame

Blog
Vedel Boh, že Adam a Eva zhrešia?

Vedel Boh, že Adam a Eva zhrešia?

O Božích stvoriteľských dielach, vrátane prvých ľudí na zemi, sa v Biblii píše: 'Boh videl všetko, čo urobil, a hľa, bolo to veľmi dobré'. (1. Mojž. 1:31) Adam a Eva boli vytvorení dokonale, úplne ideálne pre život na zemi. Nič im nechýbalo. Keďže boli vytvorení ‚veľmi dobre‘, boli určite schopní konať správne, tak ako to Boh od nich očakával. Boli vytvorení 'na Boží obraz’.

Blog
Caritas Christi urget nos

Caritas Christi urget nos

Pokračujeme v čítaní Pavlovho listu do Korintu. Stále sa pohybujeme v jeho prvej časti (2 Kor 1-7), kde autor opisuje a obhajuje svoju apoštolskú činnosť. Vybraný krátky úryvok z 5. kapitoly nám opäť dáva hlbšie nahliadnuť, ako sa na svoje poslanie díval Apoštol národov. Zhrnúť by sa dal do dvoch bodov: motivácia láskou a nové poznanie Krista.

Blog
Objavy (Podnet pre dušu)

Objavy (Podnet pre dušu)

PODUŠKA - POdnet pre DUŠu - 8. diel. Prekážky, napätie a stres nemusia nevyhnutne znamenať zlyhanie. Môžu byť impulzom k niečomu novému, lepšiemu a zrelšiemu. D. Carnegie to raz výborne zhrnul: "Ak vám hádžu polená pod nohy, zakúrte nimi."