Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. jún 2021

Náhly nárast teórie o laboratórnom úniku COVID19. Progresívny The New Yorker.

Rozšírenie toho o čom píše Dag Danis 7.mája v článku 7 dní v kocke. "Pokojne viňme netopiere (a iné zvieratá) aj ďalej. S dodatkom, že máme na mysli tie laboratórne. S laboratórne modifikovanými kmeňmi vírusov, ktoré mali byť – a boli – infekčné aj pre človeka..."
Náhly nárast teórie o laboratórnom úniku COVID19. Progresívny The New Yorker.

Bitka o teóriu úniku laboratória na koronavírusy. 

Medzitým „únik z laboratória“ popísujú dve súvisiace teórie. Prvá začína tým, že Wuhanský inštitút pracoval s koronavírusmi netopierov; jeho vedci zhromaždili vzorky z miest vzdialených stovky kilometrov, vrátane nepoužívanej bane, kde v roku 2012 ochoreli šiesti pracovníci na príznaky podobné sarsCelá táto činnosť vyžadovala veľkú interakciu medzi výskumníkmi, miestnymi obyvateľmi a mnohými netopiermi. V tejto súvislosti je možné, že by mohol vzniknúť nový vírus, ktorý by sa mohol preniesť, zhromaždiť a omylom zneužiť. Toto nazývame teóriou „labolatórnej spojitosti", pretože si predstavuje laboratórium ako križovatku ľudí a vírusov. Tvrdia to informácie zo spravodajskej správy USA, ktoré zverejnil Wall Street Journal: "V novembri 2019 ochoreli traja pracovníci ústavu s príznakmi zhodnými s ochorením covid -19 aj sezónnymi chorobami a vyhľadali nemocničnú starostlivosť". Fauci - riaditeľ Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby (NIAID) v USA povedal, že by chcel vidieť ich lekárske záznamy.

Wuhanský inštitút je jedným z mnohých laboratórií po celom svete, vrátane Európy a USA, ktoré sa zaoberajú štúdiom „funkcie získania“. To znamená, že vírusy sú nejakým spôsobom vyrobené, v mnohých prípadoch tak, aby boli infekčnejšie alebo virulentnejšie.

Existujú aj divokejšie teórie, ktoré zahŕňajú naznačenie sprisahania o biologickom boji. Ale hoci scenár úniku z laboratória figuruje v mnohých konšpiračných teóriách, nie je sám o sebe konšpiračnou teóriou. Samotná táto možnosť by mala viesť k vážnym úvahám o postupoch vo virologických laboratóriách. Zarážajúce však je, že žiadna z teórií nie je upokojujúca.

Náhly nárast teórie laboratórneho úniku koronavírusov. 

V januári zverejnila prozaička Nicholson Bakerová v časopise New Yorker titulný príbeh, ktorý argumentuje bohato štruktúrovanou verziou teórie laboratórnych únikov, ktorá zdôrazňuje výskum „funkcie získania“ uskutočňovaný vo virologickom ústave Wuhan, v ktorom vedci manipulovali s koronavírusmi, aby zistili, čo by ich urobilo virulentnejšími (živšími) alebo infekčnými. Navrhla, že tieto výskumi môžu byť vinníkom infekcie.

Ale detaily boli menej presvedčivé. Tím Svetovej zdravotníckej organizácie WHO však identifikoval model covid-ako chorobu, ktorá sa objavila v decembri 2019. Nemohli nájsť žiadne zviera spojené s wuhanskými zvieracími trhmi, ktoré by bolo nositeľom priameho pôvodcu vírusu. Zásadný krok medzi netopiermi a ľuďmi stále chýbal. Čo sa týka kritikov, zaobchádzanie s možnosťou úniku z laboratória sa zdalo prinajlepšom povrchné. Obsahovalo iba 4 z viac ako 300 strán správy. Tím WHO zabezpečil neúplnú dokumentáciu a dôkazy z čínskych laboratórií, ktoré navštívil. To viedlo generálneho riaditeľa WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa k informovaniu členských štátov WHO, že tím odborníkov nedostatočne vyšetroval teóriu o „úniku z laboratória". "Neverím, že toto vyšetrovanie je dostatočne rozsiahle," uviedol a naznačil, že budú nasledovať ďalšie vyšetrovania WHO.

V stredu 26.maja Biden oznámil, že požiadal spravodajskú službu, aby vyhodnotila, či sa covid -19 „vynoril z kontaktu človeka s infikovaným zvieraťom alebo z laboratórnej nehody“. Na covid zomreli viac ako tri milióny ľudí-19. Čo urobia USA, ak bude zrejmé, že niekto v Číne bol zavinený a že došlo k utajeniu?

Začiatkom tohto mesiaca sa v časopise Science objavil spoločný list 18 prestížnych vedcov, a ktorý obsahuje niektoré z významných osobností virológie a príbuzných oblastí. Navrhli, že tím WHO príliš rýchlo odmietol teóriu úniku z laboratória a napísali: „Teórie náhodného uvoľnenia z laboratória aj zoonotického rozšírenia zostávajú životaschopné.“ Jednoducho chceli, aby sa prípad znovu otvoril.

Vedci do minulého leta identifikovali najbližších známych príbuzných sars -CoV-2 u netopierov podkovárov. "Najbližší známi príbuzní sars -CoV-2 sa nachádzajú u netopierov a nachádzajú sa u netopierov v Číne," uviedol Relman. "Takže si musíte myslieť, že tento vírus alebo jeho bezprostrední predkovia sa našli v netopieroch - zdá sa byť rozumným záverom." Jedinou otázkou bolo: Aká bola cesta od netopiera k človeku? “

"Existuje veľa prípadov, keď vírusy prechádzajú z netopierov na človeka," uviedol. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo možnosť úniku z laboratória zostala životaschopná. Čínski vedci údajne testovali 50 000 vzoriek z 300 druhov divých zvierat. Hľadali chýbajúci článok, a zatiaľ nenašli žiadne, ktoré by prenášalo sars -CoV-2. "Faktom je, že nikto nenašiel sars-CoV-2 kdekoľvek inde ako u ľudí, “povedal Relman. "Takže mi to pripadá trochu čudné." Zároveň dokonca aj v USA investigatívni reportéri zistili, že „úniky z laboratórií sú bežnejšie, ako by ste dúfali.“ Relman spomenul posledný údaj, ktorý sa opakuje najčastejšie. „Jedna z najväčších zbierok netopierích koronavírusov sa nachádzala vo virologickom ústave Wuhan" v rovnakom meste, kde k prepuknutiu došlo. Miesto, kde boli objavení najbližší známi príbuzní sars -CoV-2, sa medzitým nachádza v provincii Jün-nan, ktorá hraničí s Mjanmarskom vzdialeným 1000 kilometrov.

Inzercia

Len zatiaľ nevieme, ako sa vírus presunul zo zvierat na ľudí. Je možné, že to nebudeme vedieť veľmi dlho. Pôvodný zvierací zdroj SARS pandémie boli netopiere. Určili ich až v roku 2017, to je 15 rokov po globálnom vypuknutí pandémie v roku 2002. Mimochodom objav bol uskutočnený na virologickom ústave vo Wuhane. SARS vypukol v Číne 16. novembra 2002 vo Foshan, Guangdong. Nakazených bolo viac ako 8 000 ľudí z 29 rôznych krajín a území a najmenej 774 ľudí zomrelo na celom svete. V decembri 2019 bol v čínskom Wu-chan ( Hubei) objavený nový kmeň koronavírusu, ktorý úzko súvisí s kmeňom, ktorý spôsobuje SARS, Tento nový kmeň sa nazýva SARS-CoV-2.

 

Viedeň je nové mesto s Havanským syndrómom bolesti hlavy diplomatov s Ožiarenia.

Johnson a pestúnsky štát - Znepokojujúci útek premiéra od liberalizmu. Anglicko.

Prečo sa lekári stále skrývajú za monitormi a neotvoria ambulancie. Anglicko.

Kolíkovej frakcia má 1/3 preferenčných hlasov z volieb. Tvári sa ako väčšina.

Dopady lockdownu na zdravie, ekonomiku, vzdelanie v Anglicku. Porovnaj Švédsko.

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Ako sa zbaviť predražených SMS, a ako sa k nám dostali.

Ako zamedziť WIFI pre detský mobil

Odporúčame

Blog
Matky politických väzňov

Matky politických väzňov

Bolo skoré ráno. Vonku bola hmla. Kráčal som cestičkou v kukuričnom poli smerom k väznici v Leopoldove. Pred väznicou už postávalo niekoľko ľudí. Premýšľal som nad cestou matiek do väzníc za svojimi nevinne odsúdenými synmi. Zvlášť vtedy, keď som si v leopoldovskom archíve prechádzal spisy politických väzňov s informáciou o návšteve matky. Dotýkal som sa ich podpisov...