Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. jún 2021

Prečo sa lekári stále skrývajú za monitormi a neotvoria ambulancie. Anglicko.

Ale zatiaľ čo školy sú už dávno späť, praktickí lekári ustúpili za svoje notebooky.. Fonendoskop bol nahradený náhlavnou súpravou - k zúfalstvu pacientov s ochoreniami, ktoré je ťažké diagnostikovať cez telefón alebo notebook.
Prečo sa lekári stále skrývajú za  monitormi a neotvoria ambulancie. Anglicko.

Teoreticky môžu praktickí lekári tvrdiť, že normálna služba bola obnovená. V pandémii sa počet stretnutí naživo s lekárom v ambulancii znížil takmer na polovicu na niečo vyše troch miliónov týždenne - napriek pokusom o udržanie zdravotnej starostlivosti v chode. 

Počet osobných stretnutí je od začiatku pandémie dosť nízky, každý týždeň je ich menej o 1,5 milióna. Nahradili ich telefonické stretnutia. Ich počet sa strojnásobil, z asi 850 000 týždenne pred pandémiou na zhruba 2,3 milióna týždenne.

Osobné stretnutia všeobecných lekárov stále klesli o 29%
Zmena celkových (červených) a osobných (modrých) schôdzok praktického lekára v rovnakom týždni v roku 2019

Nejde o zníženie dopytu pacientov: Ide o zníženie dôležitej verejnej služby. Pod pandemickým vedením sa odporúčalo, aby lekári najskôr ponúkli telefonickú radu a potom osobné stretnutia, ak sa to považuje za „klinicky nevyhnutné“. To, čo je „nevyhnutné"? Zatiaľ čo mnoho praktických lekárov bolo ochotných ponúknuť pacientom telefonické alebo osobné stretnutia, podľa toho, čo uprednostňujú. Zdá sa, že ostatní prešli takmer výlučne na virtuálne stretnutia.

Aké možné ospravedlnenie nám môžu poskytnúť všeobecní lekári , ak neobnovili osobné schôdzky?

NHS je neverejná organizácia z Ministerstva zdravotníctva a sociálnej starostlivosti. NHS dohliada na rozpočet, plánovanie, dodávku a každodennú prevádzku Národnej zdravotníckej služby v Anglicku. 

NHS tento týždeň nariadila praktickým lekárom, aby videli deti s kašľom alebo dýchacími problémami tvárou v tvár A v prípade potreby ich odkázali na špecialistu. Ale je zvláštne, že im to treba povedať.

Táto situácia je dôvod, prečo chudobní zomierajú mladší ako bohatí a prečo odpoveď zo strany primárnej starostlivosti, ak bude naďalej odmietať ľudí vidieť zoči-voči, bude znamenať, že sa táto hrubá nerovnosť bude znova a znova zväčšovať.

Áno, pandémia bola ťažká a skúška zdravotníkov. Ale v skutočnosti neexistuje nijaká výhovorka, aby ste nezačali osobne navštevovať pacientov.

Súkromní lekári si rýchlo uvedomili, že to je to, čo pacienti chceli, a hneď po tom, ako im bolo umožnené, boli späť za svojimi pracovnými stolmi. Mnoho nemocníc zahanbili tým, ako rýchlo sa adaptovali.

V pandémii sa už prehĺbila nerovnosť. Ak odmietanie vidieť pacientov tvárou v tvár vytvára dvojúrovňový systém, v ktorom tí, ktorí si to môžu dovoliť, idú inam?

Inzercia

 

Viedeň je nové mesto s Havanským syndrómom bolesti hlavy diplomatov s Ožiarenia.

Johnson a pestúnsky štát - Znepokojujúci útek premiéra od liberalizmu. Anglicko.

Náhly nárast teórie o laboratórnom úniku COVID19. Progresívny The New Yorker.

Kolíkovej frakcia má 1/3 preferenčných hlasov z volieb. Tvári sa ako väčšina.

Dopady lockdownu na zdravie, ekonomiku, vzdelanie v Anglicku. Porovnaj Švédsko.

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Ako sa zbaviť predražených SMS, a ako sa k nám dostali.

Ako zamedziť WIFI pre detský mobil

Čítam históriu, romány a zahraničné časopisy . Zriedka niečo namaľujem a zavesím na stenu.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kolíkovej frakcia má 1/3 preferenčných hlasov z volieb. Tvári sa ako väčšina.

Kolíkovej frakcia má 1/3 preferenčných hlasov z volieb. Tvári sa ako väčšina.

Ešte pred mesiacom odvolávali poslanci Kolíkovú, kôli podozrivým zákazkám jej brata. A dnes Kolíková rozbíja stranu Za ľudí. Myslím, že progresívni ministri radi rozbíjajú. Pred pár mesiacmi sa tomu venoval Sulík, dnes je to Kolíková. Nie je podstatné koľko preferenčných hlasov z volieb získali rozbíjači, dnes sa k tomu nepriznajú. Podstatné je, že majú podporu väčšiny médií. A snažia sa získať podvodne krajské predsedníctva, ako sa to stalo v Bratislave, keď zamedzili hlasovanie členov strany.

Blog
Matky politických väzňov

Matky politických väzňov

Bolo skoré ráno. Vonku bola hmla. Kráčal som cestičkou v kukuričnom poli smerom k väznici v Leopoldove. Pred väznicou už postávalo niekoľko ľudí. Premýšľal som nad cestou matiek do väzníc za svojimi nevinne odsúdenými synmi. Zvlášť vtedy, keď som si v leopoldovskom archíve prechádzal spisy politických väzňov s informáciou o návšteve matky. Dotýkal som sa ich podpisov...