Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. marec 2010

Prebiehajú celoslovenské školenia kresťanských animátorov

Takmer 150 animátorov absolvuje v týchto dňoch metodické školenia, ktoré organizuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) v šiestich mestách na Slovensku. Cieľom školení je oboznámiť jeho účastníkov s organizačnou štruktúrou, hlavnou činnosťou združenia a novinkami v oblasti spoluprác...

Takmer 150 animátorov absolvuje v týchto dňoch metodické školenia, ktoré organizuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) v šiestich mestách na Slovensku. Cieľom školení je oboznámiť jeho účastníkov s organizačnou štruktúrou, hlavnou činnosťou združenia a novinkami v oblasti spolupráce s Ministerstvom školstva SR. Školenie je určené pre animátorov a vedúcich oblastných centier, ako aj záujemcov o vstup do združenia.

„Keďže naše združenie má takmer desaťtisíc členov, považujeme za veľmi dôležité organizovať takéto stretnutia. Počas nich máme možnosť odovzdať potrebné informácie dobrovoľníkom pôsobiacim v rámci nášho združenia, no taktiež sa osobne stretnúť a vzájomne sa bližšie spoznávať,“ vysvetlila Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM.

Počas školení predstavujú svoju činnosť zamestnanci ZKSM, pôsobiaci v projektovej, ekonomickej a mediálnej oblasti. „Našim cieľom nie je členov združenia len informovať, no hlavne im ponúknuť pomocnú ruku v jednotlivých oblastiach,“ dodáva V. Janusová. Dôležitou časťou stretnutí je informovať vedúcich spoločenstiev o novej databáze Ministerstva školstva Vivant, ktorá bude od tohto roku slúžiť mládežníckym organizáciám na evidovanie členov a podujatí v rámci fungovania organizácie v programe podpory Aktivít detí a mládeže MŠ SR.

Školitelia venujú pozornosť taktiež témam vychádzajúcim zo štátnej politiky na rok 2009-2013, ktorým sa združenie venuje. Dôležité miesto v rámci ZKSM má dobrovoľníctvo, ktoré tvorí podstatnú časť činnosti združenia. Pri príležitosti Európskeho roka boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu plánuje ZKSM v tomto roku pokračovať v úzkej spolupráci s občianskym združením Yes, we can, ktoré sa venuje humanitárnej a rozvojovej pomoci. Svoje miesto v činnosti združenia má spolupráca s miestnymi samosprávami. „Počas školení chceme našich členov povzbudiť k ešte intenzívnejšiemu zapájaniu sa do uvedených aktivít,“ vysvetlila Denisa Janovčíková, projektová manažérka ZKSM.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže má dlhoročné skúsenosti v práci s mládežou. V tomto roku oslavuje dvadsiate výročie jeho vzniku ako občianskeho združenia. Zastrešuje viac ako 670 spoločenstiev mladých ľudí pôsobiacich na území celého Slovenska.

Mária Janusová

Inzercia

Odporúčame

Blog
Už druhý ročník v Kolégiu Antona Neuwirtha

Už druhý ročník v Kolégiu Antona Neuwirtha

Kolégium Antona Neuwirtha otvára svoje brány už po druhýkrát. Od septembra 2010 ponúka možnosť štúdia ďalším úspešným študentom bakalárskych ročníkov, ktorí sa môžu do nového ročníka prihlásiť do 23. mája. V súčasnosti študujú v kolégiu dvadsiati študenti: ľudia z celého Slovenska, budúci právnici,...

Blog
Divadlo: Ako „hopperi“ a „punkeri“ otvorili dlaň

Divadlo: Ako „hopperi“ a „punkeri“ otvorili dlaň

O tom, že dobro treba konať asi netreba veľa písať. To asi treba žiť. Dávať do konkrétnych presvedčení, činov, postojov a skutkov. Skúsili sme to teda aj my v Pastoračnom centre v Partizánskom na Šípku. Saleziáni a mladí. Už v decembri sme začali snívať. Divadlo. Tanec, spev, veľa hercov... Ale ako...