Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. jún 2021

Teroristický útok v Kanade. Muž zabil 4 ľudí. 1 dieťa

Minulý týždeň v nedeľu sa udial v Ontáriu teroristický útok.
Teroristický útok v Kanade. Muž zabil 4 ľudí. 1 dieťa

V Kanade obvinili 20-ročného mladého muža z niekoľkonásobnej vraždy potom čo automobilom vrazil do skupiny moslimov a štyroch z nich zabil. Čin sa udial 6.6.2021 večer v meste London v provincii Ontário. Polícia klasifikuje tento čin ako úmyselný a motivovaný nenávisťou voči moslimom, zvažuje obvinenie z terorizmu.

Podľa svedkov páchateľ Nathaniel Veltman svojim pick-upom vošiel úmyselne na chodník a zrazil celkovo päť ľudí, následne veľkou rýchlosťou odišiel z miesta činu. Obeťami boli vo vekovom rozmedzí od 9 do 74 rokov: 
- Mgr. Salman Afzaal, fyzioterapeut (46 rokov)
- Ing. Madiha Salman (44 rokov), manželka
- Yumna Afzaal (15 rokov), dcéra, študentka
- Talat Afzaal (74 rokov), babička, matka Salmana

Podľa ktiminalistu Paula Waighta bol útok plánovaný, úmyselný - o čom svedčia zadržané dôkazy. Pri útoku prišli o život 4 členovia moslimskej rodiny. Z toho jedno zosnulé bolo dieťa. Jedno dieťa útok prežilo: 9 ročný chlapec Fayez skončil v nemocnici vo vážnom stave. 

Šéf londonskej polície, Steve Williams uviedol: "Domnievame sa, že obete sa stali cieľom útoku, kvôli svojej islamskej viere."

Páchateľa, Veltmana čaká súd. Podľa polície nebol doteraz trestaný a nebol ani členom žiadnej radikálnej skupiny. Zatkli ho na parkovisku obchodného domu. Pri zatýkaní mal na sebe nepriestrelnú vestu, vojenskú prilbu a na chrbte nakreslené hákové kríže. Nathaniel Veltman pochádzal zo šiestich detí a bol vychovávaný v kresťanskej rodine.  

Zdroje obrázkov: 
Abdullah Alzureiqi and his daughter Hala say a prayer at the scene in London, Canada [Carlos Osorio/Reuters]
https://cheesecake.articleassets.meaww.com/538914/uploads/bd4679b0-c830-11eb-a6c7-99fe5a82ee56_800_420.png: The family targeted by Nathaniel Veltman (Twitter/Anna Ahronheim)

Inzercia

 

 

 

 

 

Som Slovenka, ktorá konvertovala pred pár rokmi k islámu kvôli jeho priamočiarej teológii. Týmto blogom sa vám pokúsim priblížiť život a vieru islámu, náboženstva, ktoré patrí medzi striktne monoteistické vierovyznania, ale i iných tém o ktoré sa zaujímam. V prípade akýchkoľvek konštruktívnych otázok ma neváhajte kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Diskusie k niektorým príspevkom pozastavujem z dôvodu hatespeach. Za pochopenie vopred ďakujem.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Prečo Nanebovzatá?

Prečo Nanebovzatá?

V novembri 1950 bola v Katolíckej Cirkvi slávnostne vyhlásená dogma o Nanebovzatí Panny Márie. Starodávna viera v to, že Ježišova matka bola po skončení jej života vzatá s telom a dušou do neba, sa natrvalo pretavila do cirkevného učenia. Čo viedlo vtedajšieho pápeža Pia XII. k vyhláseniu dogmy o Nanebovzatí?