Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. jún 2021

Prečo by mali kresťanskí politlici podporovať Kolíkovej návrh o znásilnení?

Ministerka Kolíková navrhuje, aby bola definícia znásilnenia upravená tak, aby zahŕňala aj ,,sex, ku ktorému nebol udelený vyslovený súhlas.“
Prečo by mali kresťanskí politlici podporovať Kolíkovej návrh o znásilnení?

Tento návrh rieši to, čo pred nedávnom, možno nie najlepšími slovami, ale pravdivo opísal poslanec Čepček. Aj preto je ironické, že kolíkovej návrhu tlieskajú tí, ktorí sa z Čepčeka smiali a obúvajú sa do nej tí, ktorí mu tlieskali.

Hovorím o tom, že zo sexu sa stala hračka a zo ženy často nástroj na uspokojenie. Ďalším smutným paradoxom je, že za to môžu do veľkej miery sami progresívci, ktorí sa to teraz snažia riešiť.

V 60. rokoch minulého storočia začali presadzovať akési ,,sexuálne oslobodenie žien,“ ktoré sa malo prejaviť okrem iného v tom, že sa každému umožní sexovať s kýmkoľvek a kedykoľvek. K tomu mal pomôcť nový vynález - antikoncepcia. Poznáme to pod pojmom Sexuálna revolúcia. Toto ,,oslobodzovanie“ sa však zjavne vymklo z rúk a dnes žneme jeho horké plody.

Preto si myslím, že by našim záujmom malo byť vytvoriť okolo sexu opäť ten ,,mystický opar,“ ktorý sa stratil sexuálnou revolúciou, či pandémiou pornografie, ktorá ženy neoslobodzuje, ale doslova zotročuje. 

Našim záujmom by malo byť vytvoriť okolo sexu opäť ten ,,mystický opar,“ ktorý sa stratil sexuálnou revolúciou. Zdieľať

Žiaľ, aj z mnohých rozhovorov viem, že napr. snaha opiť dievča za účelom vlastného uspokojenia, je často motiváciou, prečo nejaký chlapec vôbec ide napr. na diskotéku. Alebo sú známe prípady mužov (ale aj žien!), ktorých sexuálnu žiadostivosť sex. revolúcia rozviazala v tej najhoršej forme a umožnila im zneužívať svoju moc a postavenie. 

Tak by to ale nemalo byť a všetci títo by si mali byť vedomí že to, čoho sa chystajú dopustiť, nie len že je nesprávne, ale aj trestné. 

Inzercia

Je pravda, že v USA to v reakcii na ovocie sexuálnej revolúcie začalo zachádzať do opačného extrému a po hnutí #meetoo sa začali objavovať prípady, kedy muži začali odmietať chodiť na pracovné cesty so ženami pre obavy z obvinení, alebo sa takéto (často vymyslené) obvinenia začali zneužívať na diskreditáciu politických oponentov. 

To však nemusí byť náš prípad a my máme možnosť nastaviť pravidlá tak, aby sa podobným prípadom čo najviac predišlo. Práve preto by kresťanskí politici mali na takejto úprave participovať. Situáciu, kedy sa (najmä) zo žien stávajú iba predmety na ukojenie pudov a mnohí verejne-tajní chlípnici nemajú žiadny dôvod svoje správanie meniť, lebo na nich ,,nie je paragraf,“ však musíme riešiť. 

Mnohí verejne-tajní chlípnici nemajú žiadny dôvod svoje správanie meniť, lebo na nich ,,nie je paragraf“ Zdieľať

Preto ma prekvapili reakcie niektorých opozičných kresťanských poslancov, ktorí sa sarkasticky obuli do tohto návrhu. Pravdepodobne preto, lebo Kolíkova je liberálka a v ich binárnej sústave myslenia to znamená, že každý jej pohyb pier je zavrhnutiahodné kacírstvo. 

Možno sa s ministerkou nezhodneme na dôvodoch, pre ktoré tento návrh predkladá, ale ak tento zákon chráni nejaké dobro, ktoré ako kresťania uznávame, mali by sme ho podporiť a snažiť sa ho práve čo najviac vylepšiť, bez ohľadu na to, kto ho predkladá.

Zahraničný tajomník KDH, podpredseda KDMS, absolvent Kolégia Antona Neuwirtha a člen SLH.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Sex, župan a káva – fejtón s úvodom

Sex, župan a káva – fejtón s úvodom

Jeden nemenovaný konzervatívny poslanec vyjadril v debate o potratoch svoj názor na sex: Sex nie je ako pitie kávy. Inými slovami, máme so sexom narábať zodpovedne. Na to jeden nemenovaný liberálny župan zareagoval na nemenovanej sociálnej sieti výrokom jeho nemenovaného vtipného kamaráta „Sex by mal asi byť vrcholne nepríjemný, bolestivý, niečo do čoho sa musíš nútiť a po čom máš veľmi skľučujúce pocity...“ Župan sa podľa vlastného vyjadrenia snaží pochopiť mentálny svet konzervatívneho poslanca. My sa naopak v krátkom, vymyslenom a ilustratívnom príbehu pozrime na mentálny svet župana, kde káva = sex a kakao = káva.