Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. jún 2021

Očkovanie detí nemá žiadnu logiku

Ministerstvo zdravotníctva otvorilo čakáreň na vakcínu proti covid19 pre deti od 12 rokov. Ich očkovanie vakcínou Pfizer nemá žiadnu logiku. Riziká prevyšujú benefity.
Očkovanie detí nemá žiadnu logiku

Argumentácia, ktorou sa presadzuje vakcinácia je postavená na tom, že benefity prevyšujú riziká. Odhliadnime od toho, že táto téza je postavená na kolektívnom ponímaní sveta ako sme ho poznali za komunizmu. Jednotlivcovi, ktorý na očkovanie doplatil sa totiž ťažko vysvetľuje, že sa obetoval pre kolektívne zdravie. V prípade očkovania detí, však ani toto neplatí. Žiadne víťazstvo kolektívu pri obetovaní detí totiž nenastane.

Zhrňme si čo tvrdia odborníci presadzujúci vakcináciu.

1.     Vakcína Pfizer má iba taký systém účinku, ktorý zabezpečí, že človek ňou očkovaný má ľahší priebeh ochorenia na covid19.

2.     Očkovaný teda môže ochorieť a šíriť okolo seba nákazu. Tvrdí to dr.Fauci a viackrát o tom hovoril aj exminister Krajči.

3.     Mládež v doterajších štatistikách je vykazovaná ako skupina obyvateľstva s najmenším rizikom pri ochorení. To znamená ľahký priebeh a úmrtia iba pri oslabení organizmu inými vážnymi chorobami.

4.     Z toho vyplýva, že očkovanie mládeže im nezmení ani ľahký priebeh ochorenia a ani nezabráni, aby šírili vo svojom okolí covid19.

Chápem, že na vysokých školách medicínskeho zamerania majú obmedzený rozsah výučby matematiky a zrejme aj logiky, čo mnohým z nich zrejme teraz chýba. Ináč si neviem vysvetliť, že sa nájdu lekári a vedci v tejto oblasti, ktorí prišli s nápadom očkovať detí proti covid19 a tvrdiť, že to má nejaké benefity.

Argumentácia, že môžu nakaziť svoje okolie sa očkovaním nezmení. Ak nakazia tých čo sú zaočkovaní tak tí, podľa tých istých odborníkov, budú mať ľahký priebeh choroby a tak nie sú pre nich hrozbou. Ak nakazia tých čo sa nechceli zaočkovať, tak tí toto riziko postupujú na vlastnú zodpovednosť a keďže sa mohli každý z nich zdarma zaočkovať, tak niet dôvodu sa tým zaoberať.

Jediní, ktorí naozaj odolávajú covid19 sú tí, ktorí túto chorobu prekonali, majú tým vybudovanú komplexnú imunitu a preto ich imunitný systém likviduje vírus a tak ani nie sú šíriteľmi ochorenia. 

Na druhej strane je tu stále otázka dlhodobých následkov, ktoré vzhľadom na krátkosť času sa nedali zistiť. Vakcína Pfizer je stále iba v podmienečnom režime používania. Kde sú teda tie benefity prevyšujúce riziká?

Preto vyzývam pána ministra a jeho „odborníkov“ aby nám vysvetlili zmysel očkovanie detí a mládeže vakcínou Pfizer s uvedenými parametrami proti covid19.

Alebo ide iba o to, aby sme to obrovské množstvo zakontrahovanej vakcíny minuli a nemuseli ho likvidovať ? 

národohospodár, minister vlády SR vokoch 1990-1992, poslanec SNR a NR SR

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Skončime so spartakiádami pri boji proti covid19 !

Skončime so spartakiádami pri boji proti covid19 !

Zákon vláde ukladá zverejniť všetky zmluvy na nákup vakcín aj testov, nielen na Sputnik V. Vyžadujme pri kovide dodržiavanie štandardných medicínskych postupov. Ľudia najlepšie vedia čo je pre nich dobré, vytvorme im podmienky, aby sa mohli správať suverénne a zodpovedne.