Prebieha 19. púť mladých z Muráňa do Levoče

Levoča 3. júl 2010 - Stovka mladých ľudí putuje v týchto dňoch z Muráňa na Mariánsku horu do Levoče. Odvahu zažiť sucho v hrdle a mokro v topánkach, ku ktorej mladých ľudí pozývali organizátori púte prostredníctvom video upútavky, nabrali aj tri rodiny s deťmi. Najmladší účastník má len dva roky. Medzi pútnikmi nechýbajú ani hendikepovaní mladí ľudia či zahraničný hosť, študent z Dánska.

Devätnásty ročník najväčšej mládežníckej púte organizuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Na cestu do Levoče sa pútnici z celého Slovenska vydali v stredu dopoludnia. Putovanie sprevádza spev piesní, stretnutia v skupinkách a spoločná modlitba v prírode. Duchovný program dopĺňajú sväté omše a adorácia. Tohtoročná púť sa nesie v duchu citátu z Jánovho evanjelia: Urobte všetko, čo vám povie. „Našim cieľom je pomôcť mladým ľuďom naučiť sa počúvať a hľadať správne odpovede na ich otázky,“ uviedol Ján Gombala, organizátor púte.

Obyvatelia Telgártu a Hranovnice v týchto dňoch prijali pútnikov a poskytli im nocľah a pohostenie. Uplynulú noc strávili v Spišskom Štvrtku, kde mali poslednú príležitosť na oddych. Tí zdatnejší si však napriek tomu zmerali svoje sily vo futbale. Sobotné putovanie potrvá do večerných hodín. „Po príchode do Levoče plánujeme navštíviť kostol svätého Jakuba, odkiaľ sa vyberieme priamo na Mariánsku Horu. Tam púť uzavrieme rozlúčkovým programom a účasťou na polnočnej svätej omši,“ dodal Gombala.

ZKSM pôsobí na Slovensku ako občianske združenie od roku 1990. V súčasnosti združuje takmer desaťtisíc mladých ľudí vo viac ako šesťsto spoločenstvách po celom Slovensku. Okrem púte organizuje každoročne viacero celoslovenských projektov pre mladých ľudí. Medzi ne patrí záchrana ruín kláštora sv. Kataríny, letné jazykové tábory Anem či blížiaci sa festival kresťanskej hudby Campfest.

ZKSM

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo