Kresťanská mládež putovala, tentokrát na bicykloch

V dňoch 4. až 5. júla, prebiehal už 11. ročník Cyklistickej Cyrilo-metodskej púte mladých a duchom mladých. Podujatie zorganizovalo Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže.

Desiatky mladých kresťanov z Bánoviec nad Bebravou, Prievidze, Handlovej a Nemšovej sa s pribúdajúcimi kilometrami spojili do 200 členného pelotónu, ktorý sa v nedeľu popoludní presunul do starobylej Nitry. Medzi cyklistami nechýbali dvanásťročné deti, no aj šesťdesiat roční duchom mladí pútnici.

„V nedeľu vo večerných hodinách sme navštívili duchovno-kultúrny program Diecéznych dní mládeže a kultúrne podujatie na hlavnom námestí v centre Nitry. V pondelok o desiatej hodine dopoludnia sme sa zúčastnili slávnostnej svätej omše pri príležitosti sviatku našich vierozvestcov svätého Cyrila a Metoda na Nitrianskom hrade, ktorej predsedal spišský biskup Mons. František Tondra. Odtiaľ sa cyklisti pobrali do svojich domovov,“ uviedol Bohuslav Králik, jeden z organizátorov púte.

Púť má svoju dlhoročnú tradíciu. Prvé putovanie cyklistov sa konalo už v roku 1991. Ďalšie ročníky pokračovali až o niekoľko rokov. „Cieľom akcie je pripomenutie si pôvodu kresťanských koreňov nášho národa a načerpanie síl z posolstva našich duchovných otcov,“ dodal Králik.

ZKSM

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo