Pozvánka na 13. žurnalistický seminár v Ružomberku - na tému Mediálny jazyk a Cirkev

Milí priatelia,

je mi veľkou cťou Vás ako každý rok aj teraz pozvať na žurnalistický seminár do Ružomberka. Jeho poradové číslo je už "trinásť", čo svedčí o vysokom záujme a dobrej tradícii tohto podujatia.

Seminár sa začína v piatok 27. augusta večer neformálnym stretnutím a končí v utorok 31. augusta na obed.

Téma seminára je špecifikovaná ako "Mediálny jazyk a Cirkev", na túto tému bude mať prednášku odborníčka, pedagogička a novinárka Terézia Rončáková. Firma Newton Media, ktorá sa zameriava na rešerše mediálnych výstupov, na našom seminári odprezentuje mediálnu analýzu Cirkvi. Okrem toho chystáme aj pár prekvapení :-)

Účastníci si môžu vybrať z troch sekcií. Sekciu "Štylistika" bude mať na starosti redaktor denníka SME Jozef Kotris. Fotografov-začiatočníkov vyučuje pravdepodobne Andrej Lojan. Pokročilých fotografov bude vzdelávať profesionál Matúš Zajac (.týždeň, NR SR, phosphotos). Sekciu "Rozhlas" povedie Anna Brillová, bývalá redaktorka Slovenského rozhlasu a súčasná redaktorka rádia Lumen. Zažijeme spoločne veľa tvorivých chvíľ a opäť naštartujeme naše novinárske kariéry :-)

Prosím, prihlasujte sa čím skôr, najneskôr do 13. augusta 2010 na e-mailovej adrese networkslovakia@networkslovakia.sk. Viacej informácií je v prílohe, detailný program zašleme účastníkom v dostatočnej dobe pred podujatím. Seminár finančne podporila Konferencia biskupov Slovenska a Nadácia Konrada Adenauera. Seminár vzniká v spolupráci s katedrou žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku.

S priateľským pozdravom
Matúš Demko
predseda Network Slovakia

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo