Blíži sa ďalší žurnalistický seminár

Ružomberok - Už o niekoľko dní sa uskutoční v poradí už trinásty žurnalistický seminár. V priestoroch Katolíckej univerzity v Ružomberku sa stretnú v dňoch 27. až 31. augusta 2010 záujemcovia o žurnalistiku, študenti, novinári, tvorcovia farských časopisov. Organizátorom podujatia je spoločenstvo katolíckych žurnalistov Network Slovakia.

Účastníci si môžu vybrať z troch sekcií, v ktorých budú rozvíjať svoje odborné schopnosti. Sekciu "Štylistika" bude mať na starosti redaktor denníka SME Jozef Kotris. Fotografov-začiatočníkov bude trénovať a sprevádzať verbista Andrej Lojan z fotografického združenia phosphotos. Pokročilých fotografov bude vzdelávať profesionál Matúš Zajac (.týždeň, NR SR, phosphotos). Sekciu "Rozhlas" povedie Anna Brillová, bývalá redaktorka Slovenského rozhlasu a súčasná redaktorka rádia Lumen. Účastníci tak zažijú množstvo spoločných tvorivých chvíľ a získajú veľa podnetov do svojej ďalšej práce.

Téma tohtoročného seminára, ktorý má už bohatú trinásťročnú tradíciu, je špecifikovaná ako "Mediálny jazyk a Cirkev". Na túto tému bude prednášať odborníčka, pedagogička a novinárka Terézia Rončáková. Spoločnosť Newton Media, ktorá sa zameriava na rešerše mediálnych výstupov, na 13. žurnalistickom seminári odprezentuje mediálnu analýzu Katolíckej cirkvi.

Záujemcovia o workshop sa môžu prihlásiť najneskôr do 13. augusta 2010 na e-mailovej adrese networkslovakia(zavináč)networkslovakia(bodka)sk. Seminár finančne podporila Konferencia biskupov Slovenska a Nadácia Konrada Adenauera. Seminár vzniká v spolupráci s katedrou žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Network Slovakia - Spoločenstvo katolíckych žurnalistov je občianskym združením s cieľom združiť katolíckych novinárov, amatérov i profesionálov. Rôznymi aktivitami chce podporovať a prehlbovať osobnostné, duchovné, teoretické aj praktické žurnalistické kvality svojich členov. Členom ponúka Network vzájomné poznanie sa a budovanie kontaktov, vzdelávanie, možnosti praxe v domácich i zahraničných katolíckych médiách a duchovnú a morálnu podporu. Združenie je schválené Konferenciou biskupov Slovenska a patrí medzi katolícke organizácie.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo