Hanusove dni budú v septembri na Spiši

Spišská Kapitula/Spišské Podhradie, 2010-08-19

V rámci Roka kresťanskej kultúry sa v dňoch 3. – 5. septembra 2010 v Kňazskom seminári biskupa Jána Vojaššáka v Spišskej Kapitule v Spišskom Podhradí uskutočnia obnovené Hanusove dni s podtitulom Od osoby k osobnosti. Tradícia Hanusových dní siaha do roku 1997, avšak tohtoročné podujatie vo vynovenom formáte sa podarilo rozšíriť o medzinárodný rozmer. Okrem vzácnych osobností slovenského spoločenského a cirkevného života svoju účasť prisľúbil aj významný nemecký historik, teológ a predseda nemeckej spoločnosti pre vzdelávanie dospelých, Dr. Walter Zahner (KEB Regensburg), ktorý prednesie príspevok o Romanovi Guardinim s osobitným zreteľom na nemecké obrodné hnutie „Quickborn“. Cieľom podujatia bude spoločné skúmanie východísk a problémov pri tvorbe prostredia pre rast skutočných osobností.

Súčasťou podujatia bude aj interpretácia výsledkov ankety mladej slovenskej kresťanskej laickej inteligencie, prezentácia výsledkov súťaže o najlepšiu esej a videoprojekcia o živote a diele Ladislava Hanusa.

Projekt sa realizuje s podporou Ministerstva kultúry SR a Goetheho inštitútu. Detailné informácie o podujatí sú k dispozícii na stránke www.forumprekulturu.org/hd.html.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo